Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby ustalania zwyciestw
Autor Wiadomość
Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-01-13, 22:23   

niescislosc w miejscach wynikala z tego, ze przy rzucie o 3-4 miejsce, wepchal sie Sinus, ktorego tam nie mialo byc, a ze Pracownia nas juz wyganiala i nikt tego nie zauwazyl, tak samo jak w przypadku Bane'a.
Ale przypuszczam ze Sev nastepnym razem sie poprawi, a te potkniecia mozna mu wybaczyc tym razem, co?;>

Dlatego od nastepnego razu bedzie nowy system naliczania punktow, zaproponowany po turnieju przez Redava (tak sie to pisze, Sev, popraw w Raporcie :P)

po rozgrywce, kazdy bedzie podliczal punkty wg takiego schematu:
punkty za srodek + koszt zabitych przeciwnikow (reinforsments sie nie licza) + koszt jednostek ktore mu przezyly, z tym ze wynik przegranego nie schodzi ponizej 0.

nie liczac pktow za srodek, bedzie mozna zyskac max 400 pkt, w przypadku kiedy zadna moja jednostka nie zeszla. W najgorszym wypadku, mozna wygrac i zyskac 3 pkt, kiedy na placu boju zostanie samotny Ewok.

Punkty za srodek naliczac sie bedzie tylko temu, kto mial ich wiecej, wiec przestaja sie one naliczac w momencie, gdy obaj gracze okupuja srodek. (w przypadku kiedy 1 z graczy mial na poczatku wiecej, a pozniej przeciwnik stal na srodku, punkty sie odejmoje do 0, dopiero pozniej dopisuje nastepne, bo tak jakby nawzajem sie znosza.)

Sedzia, zamiast zapisywac tak jak dzisiaj 3:0, bedzie zapisywal np. 13:148.
Ostateczne miejsce na turnieju bedzie ustalane przez sume punktow zdobytych przez kazdego gracza.

np:
wygralem z Redavem, zeszly mi Ewok (3), Ugnaught (3) i Muun (8), jemu wybilem wszystkich, a punktow za srodek nie dostal nikt.
Wiec moje pkt:
186 (moje ocalale) + 200 (Redava polegle) + 0 (srodek) = 386 pkt.
Redava pkt:
0 (jego ocalale) + 14 (moje polegle) + 0 (srodek) = 14 pkt.
wynik rundy 14:386

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Lord Estel 

Wysłany: 2008-01-13, 22:29   

Ja wpadłem na nieco inny pomysł. Jutro go opisze.

Sev 

Wysłany: 2008-01-14, 14:03   

Jeszce raz bardzo przepraszam za to całe zamieszanie. Szczególnie przepraszam Luka, Sinusa, Buźkę i Banea. Mam nadzieje, iż następny nasz turniej uda się rozegrać w spokoju i z odpowiednio dobranym czasem. Jestem za sposobem naliczania punktów zaproponowanych przez Redava. Jeszcze raz bardzo przepraszam za cały incydent i obiecuje, iż mój następny turniej będzie lepiej zorganizowany.

Darth Revan 

Wysłany: 2008-01-14, 14:12   

Ja też popieram pomysł Redava. Cóż Sev zrobił pare błędów ale to był jego pierwszy turniej więc można mu wybaczyć. Mam do ciebie Sev jeszcze jedną prośbę następnym razem turniej zorganizuj w sobote bo sam widzisz co się działo w niedzielę.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-01-14, 16:47   

Myślę, ze sposób Redava jest dobry, ale nie do końca. Wg mnie powinno się liczyć tylko punkty zabite + środek, a nie zabite i pozostałe + środek, ponieważ zwycięstwo w przykładzie Ki Adiego było, lekko mówiąc, miażdżące. I wtedy przy takim samym bilansie zwycięstw decydowałaby liczba zabitych, czyli kto tak naprawdę wykazał się w walce. No bo chyba ciężko byłoby nazwać moje zwycięstwo nad Redavem mistrzostwem, gdzie zabiłem mu jednego Ughnaughta ;-) Poza tym dzięki temu wszyscy powinni chętniej ruszać do przodu i nie zwlekać, bo to może przynieść tylko stratę mimo wygrania.

No cóż, wpadki się zdarzają, trudno...ale dlaczego zawsze odbija się na mnie? ;-)

Ki Adi, nie myśl, że nie jestem zainteresowany Utinni, bo nawet specjalnie kupowałem skład na ten turniej, lecz po prostu szkoła mi na to nie pozwala :-?

Pozdrawiam Luke

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-01-14, 19:31   

Luke: tylko ze wlasnie w ten sposob sie wlasnie teraz oblicza... to zmieni tylko tyle, ze przegrywajacym bedzie latwiej nadrobic pkty do wygrywajacych, a miejsc nie ustali, bo tak naprawde tylko i wylacznie tobie konczy sie czas, reszta konczy duuuzo wczesniej, czyli wybijajac caly sklad przeciwnika. Wiec przy sposobie ktory proponujesz baardzo duza role zaczyna grac okupowanie srodka, bo to bedzie ci dodawac punkty w ogolniej klasyfikacji. A chodzi o to zeby chronic swoje jednostki, i uwzglednic w klasyfikacji straty jakie sklad poniosl zeby odniesc zwyciestwo. W koncu zwyciestwo bez strat wlasnych jest wieksze niz kiedy zostaje 1 jednostka samotnie na placu boju...

May the Fur be with You!

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-01-14, 19:48   

Ale mi chodziło żeby te punkty cały czas sumować, a nie brać ich tylko przy ustalaniu zwycięzcy pojedynku. Czyli ja mam załóżmy po 2 bitwach 356 pkt zabitych, ktoś tam ma 345 pkt, a ktoś jeszcze inny 400 pkt. Czyli wygrywa ten, który "zabił" najwięcej. I jeśli znowu wynik końocwy turnieju bedzie ustalany za pomocą kości, to ja się na to nie piszę. I mam nadzieję, że tak już NIGDY WIĘCEJ nie będzie ustalana kolejność graczy. Pozdro

Lord Estel 

Wysłany: 2008-01-14, 19:52   

Ki-Adi czy w sposobie Redava liczylibyśmy nadal zwycięstwa? Czy to zastępowałoby wszystko? Dodawanie własnch żyjących figurek byłby ukłonem w stronę składów strzelających. Niektórzy mają składy oparte na samych meelowcach i mogą być przez to stratni. Ja niezależnie od Redava wymyśliłem inny sposób punktowania.

Wprowadzilibyśmy ranking graczy. W przypadku starć remisowych patrzylibyśmy na jak silnych przeciwników trafiliśmy. Np. ranking (przypadkowy oczywiście)
Ki adi 20pkt
Redav 18pkt
sinus 6pkt
sev 3 pkt

Jest jeden pojedynek. Grają Ki Adi z sinusem i Redav z sevem. Wygrywają Ki Adi i sev. Mają wtedy po jednym zwycięstwie. Kolejność na turnieju:
1 sev
2 Ki Adi
3 sinus
4 Redav
bo...
sev wygrał z silniejszym przeciwnikiem (Redav 18pkt, a sinus 6pkt), a sinus przegrał z silniejszym (Ki Adi 20 pkt, sev tylko 3pkt). Przy 3 pojedynkach sumujemy punkty graczy z którymi wygraliśmy. W przypadku remisu sprawdzamy z jak silnymi przegraliśmy.

Punktacja i ranking.
Gra 10 osób. Zwycięzca dostaje 10 pkt, drugi 9 itd. Gra 6 osób. Zwycięzca dostaje 6 pkt itd. Dodatkowo aby premiować co przychodzą więcej razy na turniej (a nie że ktoś raz przyszedł i wygrał , ma 1 m-ce w rankingu) mnożymy sumę punktów z turniejów razy ilość turniejów na jakich gracz był. Np.

Ki Adi
1 tuniej 4 pkt
2 tur 6 pkt
3 tur 3 pkt
4 tur 8pkt
w sumie 21 pkt
mnożnik x 4 (był na 4 turniejach)
ostatecznie 84 pkt

Plusem tego byłoby premiowanie aktywnych graczy no i nie trzeba by dużo liczyć jak przy sposobie Redava, a dodawać nie musze, że czas odgrywa tutaj dużą rolę.

Pozdrawiam

EDIT Oczywiście liczylibyśmy normalnie zwycięstwa i porażki. Ranking byłby wtedy kiedy kilku graczy ma np 3 zwycięstwa.
Ostatnio zmieniony przez Lord Estel 2008-01-14, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  

Sev 

Wysłany: 2008-01-14, 19:55   

To moja propozycja jest taka: przez parę najbliższych turniei grajmy na zasadach Redava, jednocześnie licząc punkty do rankingu. Po 3-4 turniejach możemy korzystać ze sposobu Estela.

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-01-14, 20:43   

Estel, twoj sposb liczenia jest niesprawiedliwy. Z gory zakladasz ze wygrana z kims jest lepsza, w twoim przykladzie wygrana ze mna to wiecej niz 3 wygrane z Sinusem, a on moze miec duzo lepszy sklad na danym turnieju, i akurat byc faworytem (inna sprawa ze moja "niezwyciezonosc" jest mitem, nigdy np nie wygralem turnieju, a Sinusowi sie kilka razy juz udalo, i to w roznych sposobach naliczania pktow).
Wyobraz sobie ze wylosowales 3 pojedynki z graczem za 3 pkt, 6 pkt i 5 pkt. wygrywajac wszystkie pojedynki, zbierzesz cale 14 pkt. A ktos inny wylosuje mnie za 20 pkt, i wygra tylko ten 1 pojedynek, dostajac 20 pkt. No i w rankingu mamy gracza ktory wygral 1 pojedynek wyzej niz taki ktory nigdy nie przegral.
Sprawiedliwe? Jak dla mnie lepiej rzucac koscia.

juz bardziej mi sie podoba sposob Luka, niewiele zmienia w sposobie Redava, tylko max punktow sie zmniejsza. A to powoduje z kolei ze rosnie waga punktow za srodek, czego chce uniknac. Bo np w przypadku, jak ktos wystawi Golana, i od poczatku okupuje srodek, a jego przeciwnik do srodka nie dojdzie, to moze sie okazac ze na koniec gry, Gracz Rebeliancki ma np 40 pkt za srodek, a to juz jesty 20% pkt mozliwych do uzyskania przez eliminacje przeciwnikow w systemie Luka, a tylko 10% w systemie Redava.
Zgodze sie ze gracze Melee Attackerami sa pokrzywdzeni, przestaja sie tez sprawdzac sklady polegajace na eliminacji wlasnych jednostek jak np Ewoki, czy Anor Bomb sklad.
Ale tak naprawde wychodzi na to samo, bo u Luka koszt twoich zabitych jednostek, to punkty zwyciestwa twojego przeciwnika... Wiec tak czy siak gracze Melee Attackerowcami, Ewokami czy Anorem maja gorzej.

inna sprawa ze gra to przewiduje, i jednostki strzelajace maja duzo gorsze statystyki w porownaniu do punktowych odpowiednikow wlaczacych w recz: mniej zycia, defa, czesto mniej atakow. Wiec tu bym juz nie wydziwial z rozpatrywaniem kto ma gozej.

[ Dodano: 2008-01-14, 20:53 ]
zapomnialem dopisac: Estel: w sposobie Redava nie liczymy juz zwyciestw, bo ilosc punktow odda je bardzo jasno. Zarowno w systemie Luka jak i Redava.

May the Fur be with You!

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2008-01-15, 10:09   

Ja tylko powiem jak my ustalamy tabelę w Wawie: Na początku losowane są pary. Po skończonych pojedynkach osoby z 1 zwycięstwem grają z osobami z 1 zwycięstwem, a gracze bez zwycięstw z graczami bez zwycięstw. W trzeciej rundzie gracze grają z przeciwnikami o tej samej liczbie zwycięstw. Potem ustalana jest tabela - w przypadku osób z tą samą liczbą zwycięstw wyżej jest ten kto wygrał z przeciwnikiem który zajął wyższe miejsce w tabeli. 2 pierwsze osoby grają w finale. Wszystko oblicza i losuje komputer. Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś został potraktowany niesprawiedliwie. To tak w ramach informacji, niczego wam nie chcę narzucić ;-)

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-01-15, 11:12   

probowalismy, ale program do sedziowania DCI nas przerosl, i nie mozemy go obsluzyc. A jak probowalismy to robic recznie, to wychodzily jakies pomylki...

W sumie najczestrzym bledem jaki wracal byl o 1 pojedynek za malo... gramy 3, a jakimkolwiek systemem przy takiej liczbie osob mi wychodzilo ze powinne byc 4. No ale przetestujemy, zobaczymy :)

May the Fur be with You!

Lord Estel 

Wysłany: 2008-01-15, 12:03   

Ki Adi Mundi napisał/a:
Estel, twoj sposb liczenia jest niesprawiedliwy. Z gory zakladasz ze wygrana z kims jest lepsza, w twoim przykladzie wygrana ze mna to wiecej niz 3 wygrane z Sinusem, a on moze miec duzo lepszy sklad na danym turnieju, i akurat byc faworytem.

Aukurat tabele i ranking robiłem przypadkowo. Fakt, że ciebie wziąłem na 1 bo grasz figurkami, które dla innych są nieosiągalne i na ostatnim turnieju wygrałeś 3 pojedynki.

Ki Adi Mundi napisał/a:
Wyobraz sobie ze wylosowales 3 pojedynki z graczem za 3 pkt, 6 pkt i 5 pkt. wygrywajac wszystkie pojedynki, zbierzesz cale 14 pkt. A ktos inny wylosuje mnie za 20 pkt, i wygra tylko ten 1 pojedynek, dostajac 20 pkt. No i w rankingu mamy gracza ktory wygral 1 pojedynek wyzej niz taki ktory nigdy nie przegral.
Sprawiedliwe? Jak dla mnie lepiej rzucac koscia.

Nie wiem czy doczytałeś ale zaznaczyłem, że to by liczyło się w przypadku remisów, np. jak jest 4 graczy z taką samą ilością zwycięstw. Poza tym policzenie wszystkich punktów zajmuje dużo czasu (min 5-10 min). Po każdym pojedynku tracimy jakieś 15-30, ato jest jakieś 1/3, 1/4 całego czasu pojedynku. Na koniec trzeba to jeszcze zliczyć, czyli jakiś +10min. Jeśli tak to trzeba robić turniej o 9.

Co do meelowców. Zanim oni podejdą zostaną porządnie przetrzebieni, a wtedy nie ma różnicy w statach.

Pozdrawiam

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-01-15, 12:36   

akurat to podliczanie malo zajmie,bo sie wezmie kalkulator i zrobi od razu, przy zapisywaniu zwyciestw. A zobacz ze gracze nie koncza w 1 czasie, wiec bedzie mozna podliczyc kiedy inni jeszcze graja, nie tracac czasu.
Juz liczylismy w ten sposob, ze przy remisach w liczbie wygranych patrzylismy kto gral z lepszym, w ten sposob sedziowal Malak. I tez nie byliscie zachwyceni z rezultatow, wiec po co wracac do systemu ktory nie dziala?

co do moich "nieosiagalnych " figurek, to wiekszosc sprzedalem, albo maja tez inni. Tak naprawde w tej chwili z trudniej dostepnych fiurek gram tylko Fettem.

May the Fur be with You!

Lord Estel 

Wysłany: 2008-01-15, 14:07   

Mnie jest wszystko jedno, tylko nie chce, aby ktoś kto wygrał 2 razy był lepszy np od tego który wszysko wygrał. A tak może się zdarzyć.

Odpowiedz do tematu