Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: NaVaR
2008-02-22, 18:35
Coś niecoś o REBELII
Autor Wiadomość
PabloJr 

Wysłany: 2008-02-13, 21:11   Coś niecoś o REBELII

Skoro mieliśmy temat o Imperium i III Rzeszy, czemu by nie zrobic i takiego tematu? Po prostu korci mnie żeby zadac pytanie:
Jak, kurcze, ci rebelianci wygrali z Imperium?
Mam nadzieję, że temat zdobędzie uznanie, bo bardzo nurtuje mnie to, że garstka ludzi z rozpadającymi się statkami, dwoma starymi mistrzami Jedi, którzy praktycznie tylko się ukrywali, młodym wrażliwym na Moc wieśniakiem itd. przeciwko technologicznemu i militarnemu liderowi w znanej Galaktyce.
I "odwieczna walka dobra ze złem, gdzie dobro musi zawsze zwyciężac" nie jest wytłumaczeniem. A poza tym dlatego to Rebelia jest "tymi dobrymi kolesiami".
Oczywiście, lubię pokój i jestem pacyfistą, ale żeby taki paradoks zrobic...

Sev 

Wysłany: 2008-02-13, 21:50   

Dla mnie jest proste wytłumaczenie: najwyższe władze Imperium były ślepe. Tylko głupiec nie uczy się na własnych błędach. A jeżeli dodać do tego spryt, szczęście i umiejętności, odpowiedź jest prosta. A co do przewagi technicznej, to radze przeczytać serie X-wingi. Jeżeli X-winga nazywasz rozwalającym się złomem, to gała (TIE) jest dziecięcym rowerkiem z czterema kołami.

Lampka 
Mando`evaar

Allegro nick: Zderewolaz
Wysłany: 2008-02-13, 22:05   

Rebelia nie wygrałaby, gdyby nie to, że po Śmierci Imperatora i Vadera Imperium było skłócone, brakowało mu silnego lidera, co było widoczne jak powrócił Thrawn czy nawet Jax Carnor, którym udało się scalić władzę, kolejnym błędem Imperium była fascynacja broniami ostatecznej zagłady(takie Imperiale Wunderwaffe) w stylu Gwiazdy Śmierci, Niszczyciele Słońc itd. Kolejnym błędem była niechęć Imperium do nieludzi, co dawało Rebelii wielu sojuszników, brutalność Imperium(gdyby nie to wielu nigdy by się nie przyłączyło do Rebelii, choćby Luke Skywalker).

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-02-13, 22:31   

PabloJr napisał/a:
Jak, kurcze, ci rebelianci wygrali z Imperium?

Można znaleździ też odpowiedzi na to w Polskiej historii, np. rebelia warszawska, grupa 20letnich harcerzy uzbrojona w zwykłe pistolety i po 2/3 granaty potrafiła wygrać z potężnym oddziałem gestapo, SS, czy Wermachtu, dzieki determinacji, odwadze i co najważniejsze elementowi zaskoczenia i szczęściu, np. w akcji pod arsenałem broło udział nie wiecej niż 20 osób usprojonych w pare granatow, dwa karabiny maszynow, i pare pistoletów przeciw odziałowi Gestapo bardzo dobże uzbrojonemu a zwyciężyli, typową partyzantką, element zaszkoczenia, krutka strzelanina, wykonanie celu misji i ucieczka z pola walki zanim stawią sie posiłki wroga, rebelianci działali podobnie, też wierząc ze to przywruci republike, w kosmosie mieli naprawde dużo wieksze szanse z imperium, mieli lepiej wyszkolonych pilotów, oraz z 10 razy lepsze statki, co rekompensowało przewage liczebności imperium, ale za cholere nie rozumiem jak luke, który był jedi niecałe 4 lata pokonał Vadera który uczył sie sztuk Jedi ok. 35lat, i oparł sie wpływom Imperatora

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-02-13, 23:17   

Mnie bardziej ciekawi bitwa na Endorze ... grupa Fuzzy miśków z technologią wczesnego średniowiecza wygrała z super nowoczesną technologią Imperium :D

Lampka 
Mando`evaar

Wysłany: 2008-02-13, 23:42   

Tak, to jest najlepsze łuki vs super wytrzymały pancerz z plastali, na filmie widać jak szturmowcy do lasu biegną walczyć bez blasterów :-D
Mi se podobało stwierdzenie w "Nowej Nadziei" że tylko szturmowcy mogli tak celnie strzelać(przy okazji napadu na Jawa) a potem pokazane jak szturmowcy nie trafiali po prostu w nic poza ścianą :-D

Krogulec 

Allegro nick: Giskard1
Wysłany: 2008-02-14, 00:47   

przede wszystkim chodzi o morał, że nie ważne jak coś jest nieprawdopodobne, to jeżeli postarasz się to ci wyjdzie. Dopiero potem można rozpatrywać czynniki. No cóż. 3 argumenty za rebeliantami.

Rebelia

- Są tymi dobrymi
- Aliensi po ich stronie w tym mon calamarianie
- Jedi którzy zawsze z sithami wygrywają od 4000 lat po ich stronie

Imperium

- Sa tymi złymi
- Są rasistami
- Po ich stronie sithowie którzy przegrywają z jedi od 4000 lat

:D

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-02-14, 01:09   

PabloJr napisał/a:
ci rebelianci wygrali z Imperium?

TO WROGA PROPAGANDA
IMPERIUM TRWA I BĘDZIE TRWAĆ
A IMPERATOR CZUJE SIĘ WYŚMIENICIE.

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

PabloJr 

Wysłany: 2008-02-14, 07:52   

Imperium i tak przetrwało jak narazie do 150 lat ABY. Oczywiście determinacja i odwaga to wspaniałe cechy, tyle, że niektórzy szturmowcy też tacy byli. A co do X-wingów nie czytałem zawiele, ale wiem, że jest to cudo techniki wymyślone przez Imperium. Ostatnio zdarzyło mi się przeczytac 1 częśc komiksów Rbellion. Tam X-wing Skywalkera, jak to sam powiedział, rozpada się. A i warto wspomniec, że wynalazki TIE nie ograniczały się do zwykłych Fighterów (np. Interceptor, Defender). A Polacy prawie zawsze wygrywają ;-) .

Sev 

Wysłany: 2008-02-14, 09:48   

Trzeba także zadać pytanie, co to oznacza, że Rebelia pokonała Imperium? Jeżeli mówimy o wydarzeniach do VI epizodu, sprawa jest łatwa: lepsza jakość, morale,szczęście i umiejętności. Teraz wytłumaczę to:
-Jakość - wyobraźmy sobie, że Rebelianci nie zdobywają prototypu X-winga i są zmuszeni go zniszczyć. Więc latają na Łowcach głów, widelcach i nielicznych A i B wingach (nie było ich stać na uzbrojenie całej floty). I jakby się skończyła bitwa o Endor? Istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, iż Rebelia przegrałaby, gdyby nie miała na stanie X-wingów.
-Morale - członkowie Rebelii zdawali sobie sprawę (wszyscy) iż od tej bitwy zależy los galaktyki. A taki pilot Imperium? Może i wiedział, iż jest to ważna bitwa, ale prawdopodobnie myślał tak: "Phi, garstka rebeliantów. Damy im rade. Mamy przewagę liczebną i jakościową".(Podziękowania składamy propagandzie Imperium.)
-Szczęście - zniszczenie Exekutora 1 A-wingiem? To było szczęście, nie ma się co oszukiwać.
-Umiejętności - Zmysł taktyczny Lando i Ackbara uratowały flotę Rebelii od zniszczenia. Trzeba także dodać, iż Rebelianci nie popełnili jednego błędu: nie kierowali się odwagą ciągle. Tak naprawdę kierowali się głównie zmysłem przetrwania i rozumem. Tam, gdzie nie mieli szans i zyski były mniejsze od strat, nie walczyli tylko się wycofywali. Odwaga jest ciekawym zjawiskiem, ale niemądrze używana, prowadzi do zagłady.

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2008-02-16, 17:04   

PabloJr napisał/a:
zwykłych Fighterów (np. Interceptor, Defender)

defender nie był zwykłym fighterem, tylko najlepszym myśliwcem jaki stworzono. Aż autorzy musieli wymyśleć coś co by ograniczyło ich liczbę w wszechświecie. ;-)

A dlaczego rebele wygrali? bo to był pomysł na fabułę filmu, że rebelia wygrała z imperium.

Sev 

Wysłany: 2008-02-17, 20:46   

Właśnie o to chodzi: niby Imperator i Vader nie żyją, wszyscy zadowoleni... A tak naprawdę to Rebelianci pod bitwie o Endor byli w kryzysowej sytuacji. Gdyby Imperium mocno uderzyło, kto wie, jak potoczyłaby się historia tej wojny.

Darth Revan 

Wysłany: 2008-02-17, 20:52   

Ale oczywiście imperium było zajęte walką ze sobą, przynajmniej dopuki niewrócił Thrawn.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Lampka 
Mando`evaar

Wysłany: 2008-02-17, 21:11   

Wcześniej wrócił Palpatine, oczywiście z jeszcze większą zabawką, dopiero potem Thrawn.

Krogulec 

Allegro nick: Giskard1
Wysłany: 2008-02-17, 21:25   

palpatine na rok odbil coruscant, ale potem tak go obsesja antyskywalkerowa zajela ze zapomnial, zabil go skywalker i odzyskano coruscant i nr sie juz miala dobrze, a thrawn duzych zniszczen republice nieodwracalnych nie zadal bo go inni imperialni nie lubili - sic!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi