Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy film
Autor Wiadomość
PabloJr 

Wysłany: 2008-01-23, 07:57   Nowy film

W pewnej dyskusji poruszyliśmy temat powstania nowego filmu. Wpisujcie tu różne wieści, ploty, itp. W każdym razie ogólnie o tym.
PS. Wybacz Navar, ale jestem jeszcze młody i głupi...

Appo 
Mando'ad

Allegro nick: skaucik_13
Wysłany: 2008-01-23, 08:17   

Nowego filmu nie będzie, będzie za to serial aktorski i nowy serial animowany w 3D The Clone Wars...

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2008-01-23, 18:43   

Akcja serialu będzie toczyć się po III części i nie będzie w nim żadnych Jedi, Vaderów i innych super-herosów. Pojawi się tam za to m.in. Bib Fortuna i Oola.

Cichy Jedi 

Allegro nick: akademik2
Wysłany: 2008-01-23, 18:46   

A kiedy wejdzie film i gdzie bedzie można go obejrzec na jakieś stronce ?? Czy będzie trzeba kupić?

MiKaj 
Geniusz

Wysłany: 2008-01-23, 18:56   

O Clone Wars można sobie poczytać tutaj
Można nawet sobie trailer obejrzeć :-) Podejrzewam ze dodatek do miniatur ''Clone Wars'' będzie związany właśnie z tym serialem.
A co do samego serialu to dla mnie prezentuje się genialnie :-D :lol: :-D

Darth Bane 

Wysłany: 2008-01-23, 19:02   

Ooo widze że jakies 2 clony są na wizerunku głównych bohaterów...wiecie może kto to jest?

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-01-23, 19:28   

serial
bedzie z tego co slyszalem lecial w telewizji...

Cichy Jedi 

Allegro nick: akademik2
Wysłany: 2008-01-23, 20:06   

Jeśli będziesz wiedział czy napewno i na jakim kanale będzie leciał to koniecznoe daj znadz :) Jeśli tak to obejrze wszystkie odcinki. :)

MiKaj 
Geniusz

Wysłany: 2008-01-23, 20:45   

Serial jet dopiero we wczesnej fazie produkcji, jak dobrze pójdzie to premiera będzie za 2, 3 lata. ;-)

Appo 
Mando'ad

Wysłany: 2008-01-23, 20:53   

MiKaj napisał/a:
Akcja serialu będzie toczyć się po III części i nie będzie w nim żadnych Jedi, Vaderów i innych super-herosów. Pojawi się tam za to m.in. Bib Fortuna i Oola.

Ale będzie Boba Fett, a to już sprawia, że serial będzie wart oglądania...

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-01-23, 21:04   

Pierwotnie GW miały być jako serial ... ale się trochę nazbierało i GL zrobił filmy i może teraz też tak będzie =D Ale i tak oczekujemy :P

MiKaj 
Geniusz

Wysłany: 2008-01-23, 22:11   

Szukałem. szukałem i znalazłem. Wywiad z G. Lucasem w którym mowa o obydwu produkcjach:

(Podkreśliłem rzeczy bezpośrednio związane z filmami.)

TV Guide: A możesz nam powiedzieć o dwóch serialach telewizyjnych nad którymi pracujecie?

George Lucas: Jeden jest o Wojnach Klonów, jesteśmy w środku produkcji.

TV Guide: Opowiedz o nim.

L[u]ucas: To mocno przypomina Gwiezdne Wojny, owszem to oczywiste, że jest umiejscowione między Epizodem II i Epizodem III, ale tu raczej chodzi o tym akcji. Niestety to co robimy nie podpada pod żaden typowy rodzaj animacji, która jest albo przeznaczona dla dorosłych, albo groteskowa, albo to coś dla dzieci. To podobnie jak same Gwiezdne Wojny jest po części w każdej z tych grup. Jest tu wiele bitew, a to oczywiście jest jasne, w końcu to są Wojny klonów, czyli obraz wojenny. To raczej coś w stylu animacji telewizyjnej z PG-13, coś czego wcześniej nie tworzono, czego nie da się konwencjonalnie zaszufladkować. Jest bardzo inne, bardzo ekscytujące, i ma mocno wyszukany wygląd. Przypomina filmy fabularne. I wciąż zastanawiamy się nad tym jak to w ogóle wyświetlać.

TV Guide: Czy to prawda, że ma być sto odcinków?

Lucas: Zamierzamy zrobić sto odcinków. Teraz jesteśmy przy numerze 40. Pewnie skończymy między 50 a 60 zanim to zaczniemy puszczać. A to planujemy następnej jesieni, niecały rok od teraz, ale zobaczymy co się wydarzy.

TV Guide: A gdzie chciałbyś to zobaczyć? I w jaki sposób powinno być oglądane? To nie brzmi jak kreskówka na sobotni ranek.

Lucas: Obecnie nie wiem. Owszem na razie ludzie o tym rozmawiają, ale daleko nam do konsensusu. "Gdzie to wyświetlić? Jak?" Z pewnością po 9 i nie może być to kanał dla małych dzieci.

TV Guide: Więc widziałbyś to na kanałach bardziej ogólnych, czy na Sci Fi Channel lub czymś w tym stylu?

Lucas: Cóż, to jedna z tych rzeczy. Telewizja jest bardzo uporządkowana do małych szczegółów, ale gdy one się nie zgadzają, nikt nie wie co z tym zrobić. A ja jak zwykle jestem poza pudełkiem. "Nie mamy dla was opakowania" [śmiech]. Ale to są Gwiezdne Wojny i do tego bardzo dobre, więc liczę, że w ten lub inny sposób ludzie zaczną wychodzić z pudełka i znajdą dla nas dom.

TV Guide: A co z serialem aktorskim?

Lucas: Pracujemy nad tym. Powoli przymierzamy się do rozpoczęcia pisania scenariuszy.

TV Guide: A jak się on będzie miał w stosunku do Wojen Klonów i do filmów?

Lucas: Więc, Wojny Klonów mają wszystkie główne postaci, Yodę, Anakina, Obi-Wana czy Imperatora, czyli głównie z filmów, są więc prawie jak filmy. Serial aktorski jednak nim nie jest. Będzie w uniwersum Gwiezdnych Wojen, więc będą tam postaci, które wcześniej odgrywały niewielką rolę, i tu poznamy ich historię. Będzie osadzony między epizodami III i IV, kiedy panowało Imperium. Tak jak w Epizodzie IV, Imperator i Vader są znani, ludzie o nich mówią, ale nie widzimy ich, bo akcja odgrywa się w innym miejscu niż oni się znajdują. Owszem są szturmowcy, ale nie ma Jedi. To będzie inne, bardzo ekscytujące, to część uniwersum nigdy wcześniej nie eksplorowana. Z jednej strony mamy sagę, i jej wymagania, choćby Darth Vader, bo to jego historia od momentu gdy miał 10 lat, aż do śmierci. Tam trudno zboczyć z drogi, ze względu na opowieść, nie można sobie jakby skręcić w 10 aleję i zobaczyć co tam jest, ale teraz serial na to pozwala.

TV Guide: Zamierzasz to wyprodukować? Zamierzasz nakręcić kilka odcinków? Czy może wpierw dogadać się ze stacją?

Lucas: Nie, zrobimy to dokładnie tak samo jak z animowanym, czyli najpierw napiszemy cały pierwszy rok, rozpoczniemy zdjęcia, nakręcimy cały rok, a dopiero jak będziemy mieć coś do pokazania, zobaczymy gdzie to się umieści. Chcemy mieć sto odcinków, jak w animowanym. Ale tym razem będzie łatwiej umieścić je w telewizji, bo to w końcu serial aktorski.

TV Guide: Więc chcecie to nakręcić zanim podpiszecie umowę? Czy jak ma to działać?

Lucas: Tak nakręcimy to nim podpiszemy umowę, robiąc serial i wierząc, że go sprzedamy. Robimy go sami dla siebie i sami go finansujemy, nie potrzebujemy umów ani nic w tym rodzaju. Tylko zamierzamy go potem sprzedać.

TV Guide: A więc będzie czekać aż stacja pokroju HBO powie "weźmiemy wszystkie sto?"

Lucas: Tak, ale prawdopodobnie to tak nie zadziała. [Śmiech] Może i ktoś mógłby, ale zazwyczaj biorą po 13 czy 26 odcinków i patrzą co się dzieje, wtedy biorą następną grupę. A jeśli grupa nie odniesie się do ich oczekiwań to pójdziemy do innej stacji. Lucasfilm ma działać jak firma produkująca.

TV Guide: Tak, tyle że normalnie stacja kontraktuje pilot, scenariusz lub wybiera... Znasz proces.

Lucas: Tak, ale mam też pewność, że to dobre, a ja mam zamiar zrobić coś na prawdę dobrego, więc nie boje się o tę część. A jeśli przyjdzie najgorsze, cóż będę miał produkt na półce. [Śmiech]

TV Guide: Jest jeszcze cały rynek DVD.

Lucas: Owszem. Ale oto sposób jak to się robi w San Francisco: po pierwsze to jest coś, co ja chcę zrobić, więc zamierzam to zrobić. a jak się z tym ma system, jak mam w niego wejść i układać, by zarobić swoje pieniądze, to cała gama problemów z którymi nie mam zamiaru się zmagać na tym etapie. Ja tylko chcę zrobić, to co zamierzam zrobić. To jak z Gwiezdnymi Wojnami, zrobiłem pierwszy film, acz chciałem zrobić trzy, gdyby pierwszy nie był sukcesem i tak chciałbym zrobić jakoś pozostałe. Moim zadaniem było zrobić je wszystkie trzy i to dlatego zależało mi na prawach do sequeli, bo nie chciałem by ktokolwiek inny to kontrolował, nie chciałem by mnie kontrolował. A zamierzenie było takie, że gdyby pierwszy nie przyniósł zysku, nie przekonałbym studia do zrobienia kolejnych, a tak nawet nie musiałbym.

TV Guide: I jak wielu już zauważyło przede mną, przewidziałeś aby zapewnić sobie prawa do sequeli czy produktów...

Lucas: Jak mówiłem wiele razy, wcale nie byłem tak bystry, po prostu byłem zdesperowany. Z mojego punktu widzenia chciałem zrobić film i nazwać go "Tragedią Dartha Vadera". I to miał być jeden film, tyle że byłby zbyt długi i zbyt drogi, więc podzieliłem go na trzy. Wtedy wiedziałem, że nie chcę go odkładać na półkę, że chcę w jakiś sposób go zrobić. Nie ważne jak, nieważne z kim, chciałem go zrobić. I to nie dlatego, że chciałem nakręcić sequele, chciałem by historia była zakończona, i chciałem się upewnić, że będzie wyglądać tak jak ja tego chcę.

TV Guide: Poluzowałeś kajdany pozwalając ludziom robić różne rzeczy z materiałem Gwiezdno-wojennym. Internet stał się forum dla każdego, ale były czasy gdy podchodziłeś niechętnie do tych rzeczy, a to obecnie się zmieniło.

Lucas: To nie jest kwestia zmiany zamiarów, a raczej tego, że wcześniej koncentrowałem się na filmach i nie chciałem w żaden sposób ich narażać. A kiedy skończyliśmy te ostatnie trzy, byliśmy o wiele bardziej przychylni działaniom fanów i nie tylko, także dlatego, że my już swoje skończyliśmy... To co zostało stało się częścią kultury, więc nie można ludziom zabronić się do nich odwoływać. Ja osobiście lubię komedię. Jest mnóstwo świetnie zrobionych filmików i parodii Gwiezdnych Wojen w sieci, które są po prostu komiczne.

TV Guide: Ale to powoduje, że one też żyją. Moja córka odkryła sagę właśnie w ten sposób, być może nie odkryłaby jej inaczej. To było "Oni się tu z czegoś nabijają. Z czego, Tato? Z jakiego filmu?"

Lucas: I to właśnie dlatego ja mam też z tego wiele śmiechu. No i kocham animację, zawsze chciałem to zrobić, zawsze chciałem eksplorować inne aspekty Gwiezdnych Wojen, których wcześniej nie musiałem ruszać. Więc telewizja wydaje się być doskonałym miejscem do tego. Mogę się tu poruszać bardziej wolno i bardziej eksperymentalnie. Robiliśmy podobne rzeczy [w 1992-1993] z Kronikami Młodego Indiany Jonesa. A teraz pierwsza cześć z trzech serii przygód trafiła na DVD, a to wielka rzecz bo jest tam wiele dokumentów i mnóstwo materiału z planu.

Cały wywiad można przeczytać tutaj
Ostatnio zmieniony przez MiKaj 2008-01-23, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-01-23, 22:11   

Raquel napisał/a:
Pierwotnie GW miały być jako serial ... ale się trochę nazbierało i GL zrobił filmy i może teraz też tak będzie =D Ale i tak oczekujemy :P

Mógłbyś to troche rozwinąć, bo jakos nie wiem o co konkretnie chodzi?

Biorac pod uwage produkcje SW GL , poza 6-tką filmow podstawowych, to moze byc niezla lipa.

2 filmy o Endorze - kasznaka
serial rysunkowy o Ewokach - maskara
serial rysunkowy Droids - porażka
Odcinki świateczne - koszmar
Rysunkowe Wojny Klonów - padaka

WSZEDZIE PODKŁADA SIE BEZNADZIEJNY SCENARIUSZ

Zatem zapowaidaja sie na 200 odcinkowe Kupki Bath, w puszkach z karmą dla Rancora.
Które zadowolą mało wymagajaca publikę.

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

Appo 
Mando'ad

Wysłany: 2008-01-24, 13:25   

DARK FARCJA napisał/a:

Odcinki świateczne - koszmar

Co chcesz od Holiday Special, na DFach fajnie sie patrzyło jak ludzie wymiękali ;-) Ale przyznam, po obejrzeniu chciałem wszelkie minisy Wookieech spalić i patrzeć na to z satysfakcją...

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-01-24, 14:19   

Appo napisał/a:
Ale przyznam, po obejrzeniu chciałem wszelkie minisy Wookieech spalić i patrzeć na to z satysfakcją...

No i masz odpoweiedz ;)

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

Odpowiedz do tematu