Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto zacząć teraz, mimo wszystko?
Autor Wiadomość
Cloudstorm 

Wysłany: 2010-10-10, 12:22   Warto zacząć teraz, mimo wszystko?

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale fanem Star Warsów od dobrych 15 lat. Chciałbym zacząć zbierać Star Wars Miniatures, a na forum siedzę od kilku dobrych godzin przeglądając wątki i czytając "co i jak". Dowiedziałem się, że ich produkcja została zatrzymana, a Wizard odwrócił się od serii. W Rebelu jednak są super przeceny i chciałbym zacząć swoją przygodę z Minisami. Tutaj jednak pojawia się kilka pytań, na które prosiłbym żebyście odpowiedzieli ;)

1. Czy są w Warszawie posiadacze SW: Miniatures, którzy byliby chętni spotkać się, pokazać na czym dokładnie polega gra i ewentualnie zagrać ze mną partię? (nie chcę odpowiedzi w stylu "tak, są", tylko piszcie Warszawiacy, piszcie! ;) )

2. Od czego warto żebym zaczął zbierać? Jestem fanem The Clone Wars i chciałem pójść w tą stronę, ale na forum nie polecacie za bardzo tej serii. Generalnie okres wojen klonów jest dla mnie najbardziej interesujący. Nowa Era Jedi to dla mnie śmiech na sali, a Old Republic jakieś takie nudnawe. Ewentualnie pozostaje jeszcze stara trylogia, ale nie interesuje mnie tak bardzo jak okres Wojen Klonów - od czego zacząć, za co złapać? Chciałem na początek kupić trójpak map-packów z The Clone Wars, ale nie wiem czy warto.

3. Czy jest w ogóle sens żebym zaczął teraz zbierać minisy? Wizard odwrócił się od tego interesu i część graczy z pewnością zaczyna sprzedawać swoje kolekcje, a nie chciałbym zacząć zbierać czegoś w co nie będę mógł za chwilę z kimś grać.

Do admina: jeżeli wątek/temat narusza regulamin forum ze względu na wklejenie go w tym miejscu to proszę o nieusuwanie go tylko przeniesienie do odpowiedniego działu ;)

hackeradyn 

Wysłany: 2010-10-10, 21:20   

Cloudstorm,

Hey. Na 1 pytanie Ci nie odpowiem, z racji mieszkania w nieco innym miescie. Ogolnie rzecz biorac teraz to juz chyba tylko gra casualowa zostala. Najlepiej zbierz grupke przyjaciol, ktorzy rowniez sa fanami SW i bedziesz mial z kim grac w Wawie.

Cytat:
2. Od czego warto żebym zaczął zbierać? Jestem fanem The Clone Wars i chciałem pójść w tą stronę

Sam sobie na to pytanie odpowiedziales. Skoro lubisz okres Wojen klonów to zbieraj tylko figurki z tego okresu (jezeli jestes kolekcjonerem). Jezeli chcesz grac to republika i separatysci sa raczej slabawi. Jest taki skład, ktory sprawdza sie na 150 puktow z tego okresu. Yobuck. Mozesz sobie takim skladem grac.

Cytat:
3. Czy jest w ogóle sens żebym zaczął teraz zbierać minisy?

Zalezy od celu. Po co chcesz zbierac minisy? By sobie pograc z kolegami? tak oplaca sie. Jestes kolekcjonerem? Tak oplaca sie. Chcesz je pozniej drogo opchnac? Ryzyko.

Ja zebralem ogromna kolekcje i nie pozbede sie jej nawet jezeli nie bedzie z kim grac. Te figurki mozna wykorzystac na wiele rożnych sposobow. Chocby napisac wlasny system autorski i grac z kolegami, grac na obecnych zasadach, uzyc do konwersji do innych systemow. Ogranicza Cie tylko Twoja wlasna wyobraznia.

3-LOM 

Wysłany: 2010-10-11, 12:37   

Moim zdaniem to już nie ma sensu (zaczynać grać) tak jak to forum (od jakiegoś czasu nic się tu nie dzieje).

Kaelder Dherven 
Komandor ARC

Wysłany: 2010-10-11, 15:01   

Wszystko zależy od tego jak zamierzasz potraktować minisy. Większość osób po prostu widziało w tym grę do pogrania ze znajomymi, ewentualnie na turniejach. Niestety z powodu utraty licencji i zakończenia pracy nad nowymi minisami, a co za tym idzie braku oficjalnych turniei większość graczy podeszło do tego czysto ekonomicznie i zaczęła sprzedawać swoje kolekcje.

Podejrzewam, że większość się ze mną nie zgodzi, ale jestem zdania, że minisy jeszcze nie umarły. Dalej powstają turnieje regionalne lub gry casualowe, tylko niektórym odleciał do tego zapał, co dotyka najczęściej tych najmłodszych graczy, lecz nie bójmy się przyznać i starszych również. Jeśli więc będziemy mówić teksty w stylu: "To już nie ma sensu", to ta gra faktycznie nie będzie miała sensu. Pamiętajmy, że tak naprawdę przyszłość minisów to w znacznej mierze zależy od nas - fanów SW i tej gry, nie zaś Wotc'a.

Co do Twoich pytań Cloudstorm. Wszystko zależy od tego jakie chcesz zbierać frakcje. Jesli Republikę to polecam Galaxy at War, Clone Wars i Jedi Academy (chociażby dla Dark Women, Grand Master Yody i Antarianów.

Członek Łódzkiego Fanklubu Star Wars
www.lfsw.pl

Cloudstorm 

Wysłany: 2010-10-11, 16:14   

Chcę zbierać Minisy żeby grać, bo "kolekcjonowanie" mnie zupełnie nie interesuje. Problem w tym, że żaden z moich znajomych nie ma czasu/pieniędzy/chęci na zbieranie ze mną minisów, dlatego prosiłem też o wypowiadanie się osób z Warszawy - żeby w razie czego poznać kogoś z kim mógłbym grać.

Nie chcę grać na żadnych turniejach, chciałem 'just for fun' zbierać Minisy ale jak widzę, że nie miałbym z kim grać to raczej nie ma to większego sensu.

KovaL 

Wysłany: 2011-01-08, 13:38   

Jeśli chęć do gry jest nadal aktualna, to ja z chęcią bym zagrał. Mam ten sam problem - nikt z moich znajomych nie gra, i raczej nie przejawia chęci do gry. :(
Zasady znam, figurki mam, mapy mam, mogę grać na dowolnym okresie.

Cień_2 
Na Manda'Yaim Roach

Allegro nick: Capitan_Rex
Wysłany: 2011-01-10, 19:56   

Tak samo u mnie w rodzince nikt nie gra :-( :-(

boberovow 

Wysłany: 2011-01-10, 21:19   

w rodzince nie ale ja z tobą gram ;P

Oddam acklaya, zalbara, bousha, barisa JK i luminare JM w dobre ręce!! Wymiany !

Cień_2 
Na Manda'Yaim Roach

Allegro nick: Capitan_Rex
Wysłany: 2011-01-12, 16:27   

Dzięki za pocieszenie ale nie offtopicuj

Odpowiedz do tematu