Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: NaVaR
2007-12-06, 10:48
Turnieje: sprawy techniczne
Autor Wiadomość
Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-03-05, 22:17   

nie, tego nie musisz mowic, to jest automatyczne. Ale jakbys o tym zapomnial, to przeciwnik albo widownia powinna ci o tym przypomniec.

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-03-23, 16:57   

Zapomniałem powiedzieć, że Ogryn po świętach będzie wreszcie przeniesiony piętro niżej, a to oznacza więęęęęęęęęęęceeeeeeeeeej miejsca!!! Będzie więcej stołów, więcej miejsca do stania, chodzenia, siedzenia, oddychania ;-) Pozdro

Darth Bane 

Wysłany: 2008-03-23, 19:50   

Luke Skywalker, wszyscy to wiedzieli juz od dawna i jezeli mi sie dobrze wydaje to bedzie na 4 pietrze tak jak dawniej,bo odstatnio bylem i się pytalem kiedy bedzie otwarcie i się rozkladal juz gosciu na 4.Ale wiecie to pietro jest jeszcze nie skonczone więc nie wiem czy on tam nie byl tak tylko tymczasowo

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-04-21, 14:26   

Poniewaz zostal otwarty Ogryn, i ma dla nas miejsce i checi, Proponuje zrobic 2 turnieje miesiecznie:
w 2. niedziele miesiaca w Pracowni na 150pkt na godzine 11.00 o 1 Booster
w 4. sobote miesiaca w Ogrynie na 200 pkt na godzine 12.00 tez o 1 Booster.

co o tym myslicie?

druga sprawa:
Ogryn przygotowoje dla nas Stol Star Warsowy. Bedziemy mieli na nim zawsze pierwszenstwo gry, znaczy jak bedzie na nim ktos gral, bedzie musial nam ustapic. Na stol sa przygotowywane 2 makiety odwzorowojace mapy Damaged Base z Attack on Endor i Imperial Base ze Startera R&I. Koszt obu makiet bedzie ok 100-200 zl, mam nadzieje ze cos wspomozecie, zebym nie musial wszystkiego wykladac z wlasnej kieszeni.
Jak dobrze pojdzie i bedziemy zadowoleni, bedzie mozliwosc stworzenia dalszych makiet.

May the Fur be with You!

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-04-21, 18:18   

No i jest świetnie! Ja w związku z tym że pracuję w soboty, to pewnie będę się tylko pojawiał na niedzielnych turniejach, chociaż z sobotami się jeszcze zobaczy.

Ciekawi mnie bardzo jaką techniką (i w ogóle JAK) Ogryn zrobi te makiety??? I skoro dają nam takie przywileje to myślę że każdy bedzie mógł dołożyć chociaż po dyszce na plansze.

Pozdrawiam

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-05-07, 12:24   

Uaktualnilem Regulamin, prosze sie z nimi zapoznac bo duzo sie zmienilo:)

May the Fur be with You!

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-05-08, 21:40   

"III. ustalanie par graczy:
1. pary graczy są wybierane losowo przez sędziego.
2. żadnych 2 graczy nie może grac ze sobą w turnieju wiecej niz 1 raz."

Myślę, że można byłoby wreszcie skończyć z losowaniem par i w związku z tym chciałbym zaproponować coś innego; mianowicie, żeby w I rundzie wylosować "tradycyjnie" graczy i po rozegranych pojedynkach ustawić w koleności od najlepszego do najgorszego. I teraz: dwie osoby z najwyższych lokat grają między sobą, potem następne dwie itd. Dzięki temu będzie mniejsza szansa na trafienie na tą samą osobę, a wygra ten, kto rzeczywiście pokonał najlepszych.

Pozdro

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-05-08, 23:23   

sugerujesz po pierwszej walce podzial na tych ktorzy wygrali i tych co przegrali i pozniej ich nie mieszac? tylko ze w tym systemie pierwszy pojedynek decyduje praktycznie o wszystkim... np: ktos dobry, kto bedzie mial pecha w pierwszej grze pozostale 2 wygra bez trudu, bo bedzie gral z duzo slabszymi. Albo tez w 2 strone: ktos slaby kto w pierwszym meczu bedzie rzucal same krytyki, pozostale 2 gry bedzie mial przerabane grajac z silniejszymi przeciwnikami.
A tak jest mniej wiecej sprawiedliwie, bo kazdy moze trafic tak samo na slabego jak na silnego.

interesuje mnie co innego: jak sie zapatrujecie na taki sposob wyboru map i zasady rozstawiania?

May the Fur be with You!

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-05-08, 23:42   

Źle mnie zrozumiałeś.
Po pierwszej rundzie są zwycięzcy i przegrani. Pary do drugiej rundy ustala się patrząc na ilość zdobytych punktów, czyli tak jak wcześniej mówiłem.
Po drugiej rundzie znowu są wygrani i przegrani i pary do trzeciej rundy również ustala się na podstawie zdobytych punktów; czyli nie ma podziału po pierwszej rundzie na przegranych i wygranych, którzy tworzą dwie odrębne grupy.

Co do map to losowanie ich jest dobrym pomysłem, ale żeby nie było znowu tak ,że jest dziesięć wzorów jednej mapy i wszyscy grają na tej samej. Mamy chyba wszyscy razem wystarczającą ilość map, żeby było odpowiednio dużo rodzajów terenów do gry.

Rozstawienie 5x4 nie będzie czasem za duże? Może 4x4? Zresztą, można zobaczyć jak się to bedzie miało w praktyce na najbliższym turnieju ;-)

Ki Adi Mundi 

Wysłany: 2008-05-09, 19:20   

4x5 to jest dokladnie Setup Area z mapy RotSa ;) reszta zasad rozstawiania jest wzieta z zasad DCI.

ja sam w tej chwili mam chyba juz kilkanascie map, wiec raczej nie beda sie powtarzac :)

a twoj sposob losowania mozemy kiedys przetestowac :)

May the Fur be with You!

Odpowiedz do tematu