Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka Nożna
Autor Wiadomość
kuba 1999 

Wysłany: 2010-05-16, 11:46   Piłka Nożna

No więc Lech mistrzem Polski!Wisła druga,nawet mi ich szkoda ale jak powiedzial Łowca Nielotów:Lech zdechnie bez Peszki,Lewandowskiego i stilica.

Już niedlugo RPA.Prosiłbym kilku kolegów aby dali mi linka do składu Serbii na tą impreze

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2010-05-16, 12:06   

Fajny temat, o ile nie zostanie wylęgarnią spamu. :)
Lechowi to mistrzostwo się należało, jakby nie patrzeć prezentuje najlepszy styl i poziom gry spośród polskich klubów. Odejście Lewego będzie na pewno sporą stratą, ale mam nadzieję, że Peszko jednak zostanie, a kasa z transferu Lewandowskiego zostanie dobrze wykorzystana na inne wzmocnienia. Wisełka popadła w przeciętność, a po tym co pokazała w zeszłym roku w el. LM, dobrze się stało, że w tym roku ktoś inny dostanie szansę. O Legii to aż szkoda pisać, końcówka sezonu to po prostu wstyd i hańba. Po sezonie mają wywalić 3/4 składu, i bardzo dobrze, może uda się tą drużynę uratować. Podobno mają być największe transfery w histori klubu, klepnięty jest już napastnik, reprezentant Brazyli (co prawda U-17, ale zawsze coś). Nie bez znaczenia jest też postawa kibiców, którzy wg mnie stanowczo przesadzają, i doprowadzili do upadku tej drużyny. W sumie to może im o to właśnie chodziło. :roll:

A jeśli chodzi o RPA, to kogo obstawiacie mistrzem? Dla mnie Hiszpania, albo Argentyna. Ale bardziej Argentyna, bo w hiszpanii 1/3 składu leczy kontuzje, wielu piłkarzy długo pauzowało (Iniesta, Torres, Fabregas) i mogą nie być ograni. A jak się spojrzy na skład Argentyny, to w ofensywie po prostu miażdżą, mają zdecydowanie najlepszy atak na tych MŚ. No i Messi. Jak mu się mecz układa, to nie ma na niego mocnych, może go wygrać w pojedynkę. Ale takie występy przeplata z przeciętnymi, więc zobaczymy jak będzie. Przereklamowana Brazylia odpadnie w ćwierćwinałach, albo 1/8. ;-)

kuba 1999 

Wysłany: 2010-05-16, 12:18   

Argentyna! :?: :!: Oni się zbłażnili w el. przecież.Ja tak stawiam
1 miejsce:Niemcy(Nie kibicuję im,po prostu kieruje mną zdrowy rozsądek)
2 miejsce:Portugalia(C.Ronaldo czy Meireles już piłkarsko dojrzeli)
3 miejsce:Urugwaj(Sprawią wielką niespodziankę i wygrają w meczu o 3 z Hiszpanią)
Dobrze sobie poadzą też Algieria czy Słowacja

Darth Kiwior 

Wysłany: 2010-05-16, 13:06   

Ja stawiam na Hiszpanie albo Francję.
Wracając do tematu Mistrza Polski. MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!!!!!!!!!!!!
Od 17 lat bez mistrza. Wreszcie! Należało im się! A Lewy nie powiedział jeszcze, że odejdzie. Podpisał tylko umowę dżentelmeńską. Myśle, że Lewy zostanie, bo będzie chciał pograć w LM. Peszko na 99% nie odchodzi, ponieważ powiedział, że jak zdobędą mistrza to zostanie. Na miejsce Lewego ma przejść 3 napastników: Micański, Sobiech i Rodionov. Poza tym do Lecha ma przejść jeszcze Kiełb.

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-05-16, 22:04   

Kiwior jak cię proszę poczytaj o transferach później się wypowiadaj - nie ma że zostanie nie zostanie jak klub będzie chciał go sprzedać za godziwą kasę to sprzedadzą :] A co do MŚ - Zawsze Brazylia choć bez "gwiazdorskiego" składu :] i guzik im się należy a nie mistrz :P

Kaces 

Allegro nick: Magda_az
Wysłany: 2010-05-17, 08:15   

LECH MISTRZEM-należało im się.
:-D Przez cały sezon byli najlepsi.
[nie skomentuje Wisły] :mrgreen: :mrgreen:

Łowca Nielotów 

Allegro nick: Karol-Kr
Wysłany: 2010-05-17, 10:52   

Kaces napisał/a:
LECH MISTRZEM-należało im się.
Raz na 17 lat to i oni mogą mistrza zdobyć.
Kaces napisał/a:
Przez cały sezon byli najlepsi.

Czy ja wiem do zakończenia rundy Jesienej wisła miała 9 punktów przewagi a to jednak o czymś świadczy.
Niestety faktem jest to że Wisła pogrzebała szanse na mistrzostwo w pierwszych meczach rundy wiosennej gdzie przegrała z takimi słabeuszami jak Cracovia czy Arka Gdynia.
Punktem kulminacyjnym okazał się jednak mecz z koroną w którym to zlekceważyli przeciwnika i to się na nich zemściło.
Zobaczymy co będzie w przyszłym sezonie jak Wisełka wróci na Reymonta

Cała żyleta płacze mistrza już nie zobaczy, cała legia żałuję CWKS to ...

Kaces 

Allegro nick: Magda_az
Wysłany: 2010-05-17, 19:45   

Wisła zawaliła wiosne, a LECH zrobił zwycięzką pogoń.
WE ARE THE CHAMPIONS.

Darth Kiwior 

Wysłany: 2010-05-17, 21:14   

Łowca Nielotów po prostu nie może sie pogodzić z porażką Wisły. :-P
Wisła nic w LM nie pokazała, a Lech wejdzie do fazy grupowej.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-17, 21:48   

Darth Kiwior napisał/a:
Łowca Nielotów po prostu nie może sie pogodzić z porażką Wisły.

Cóż ja też ;-) Mieli taką szansę, że naprawdę, ale to nic. NAJWAŻNIEJSZE ŻE BARCA MA MISTRZOSTWO HISZPANII :-D :!: . Ale wciąż nie mogę przeboleć klęski w LM :cry:
Darth Kiwior napisał/a:
Wisła nic w LM nie pokazała, a Lech wejdzie do fazy grupowej.

Cóż nie sądzę ;-) ale zobaczymy.
Łowca Nielotów napisał/a:
Czy ja wiem do zakończenia rundy Jesienej wisła miała 9 punktów przewagi a to jednak o czymś świadczy.

8pt. przewagi ;-) ale właśnie dlatego Lech zasłużył moim zdaniem na zwycięstwo, potrafił to nadrobić.
Choć muszę przyznać, że Wisła raczej niefartem przegrała tytuł...

MiKaj napisał/a:
A jeśli chodzi o RPA, to kogo obstawiacie mistrzem?

Argentyna mistrzem ;-) mam nadzieję.

MiKaj napisał/a:
Dla mnie Hiszpania, albo Argentyna. Ale bardziej Argentyna, bo w hiszpanii 1/3 składu leczy kontuzje, wielu piłkarzy długo pauzowało (Iniesta, Torres, Fabregas) i mogą nie być ograni. A jak się spojrzy na skład Argentyny, to w ofensywie po prostu miażdżą, mają zdecydowanie najlepszy atak na tych MŚ. No i Messi. Jak mu się mecz układa, to nie ma na niego mocnych, może go wygrać w pojedynkę. Ale takie występy przeplata z przeciętnymi, więc zobaczymy jak będzie. Przereklamowana Brazylia odpadnie w ćwierćwinałach, albo 1/8.

Co do Brazil to się zgodzę, ale Hiszpania powalczy. To że mieli mały problem z kontuzjami itd. nie znaczy że będzie gorzej. Iniesta może i jest po przerwie, ale nadal jest Iniestą. Dodać Xaviego i wspomnieć o D. Villi w ataku tworzy Kombo roku ;-) Nie mówiąc o Obronie ze stali (Pique, Ramos i Puyol) i Bramkarzu.
A jeszcze co do mistrzostw; nie wiem czy widzieliście wstępne zapowiedzi trenerów tj. Maradona nie bierze na Mundial Zanettiego, G. Milito i Cambiasso :shock: , Domenech nie bierze Benzemy i Nasri'ego, z Holandią nie jedzie Nisterloy a Dunga nie bierze Ronaldinho, Ronaldo i Adriano. Mam nadzieję, że to się wszystko jeszcze zmieni...

A co cieszy to jest to, że Ballack nie jedzie ze szwabami :mrgreen: !

Sobota - Tańcz Głupia

MiKaj 
Geniusz

Wysłany: 2010-05-17, 22:14   

Tsavong Lah napisał/a:
Co do Brazil to się zgodzę, ale Hiszpania powalczy. To że mieli mały problem z kontuzjami itd. nie znaczy że będzie gorzej. Iniesta może i jest po przerwie, ale nadal jest Iniestą. Dodać Xaviego i wspomnieć o D. Villi w ataku tworzy Kombo roku ;-) Nie mówiąc o Obronie ze stali (Pique, Ramos i Puyol) i Bramkarzu.

Jasne że powalczy, właśnie wg mnie jest jednym z dwóch faworytów. Ale popatrzcie na atak Argentyny - Messi 34 gole, Higuan 27, Tevez 23, Milito 22 (ostatnio jestem naprawde pod wrażeniem jego gry, potrafi strzelać gole z niczego) , a w odwodzie jeszcze Aguero z 12. Ale dużo będzie zależało od formy Messiego.

Tsavong Lah napisał/a:
A jeszcze co do mistrzostw; nie wiem czy widzieliście wstępne zapowiedzi trenerów tj. Maradona nie bierze na Mundial Zanettiego, G. Milito i Cambiasso :shock: , Domenech nie bierze Benzemy i Nasri'ego, z Holandią nie jedzie Nisterloy a Dunga nie bierze Ronaldinho, Ronaldo i Adriano. Mam nadzieję, że to się wszystko jeszcze zmieni...

Maradona mnie zadziwił, zwłaszcza Zanetti miał świetny sezon, a Los Blancos potrzebowali by takiego lidera w defensywie. Dunga bardzo dobrze zrobił zostawiając tych otyłych dziadków Adriano i Ronaldo, nawet Ronaldinho mogę przeboleć, chociaż mundial mu się należał, i widać było że się starał. Ale braku Pato nie mogę zrozumieć. Młody, rozwijający się zawodnik, on woli powołać jakiegoś tam Grafite. No i szkoda, że Bojan nie pojedzie, bo na pewno by na tym zyskał i nabrał doświadczenia, ale on miał silną konkurencję.

Tsavong Lah napisał/a:
NAJWAŻNIEJSZE ŻE BARCA MA MISTRZOSTWO HISZPANII :-D :!: . Ale wciąż nie mogę przeboleć klęski w LM :cry:

Dokładnie, VeB! A finał LM bez Barcy to już nie to samo. :-( A było już tak pięknie, oczywiście sędzia musiał wszystko spartolić. Mała ciekawostka - w rewanżowym półfinale z Interem, cały zespól Interu w ciągu 90 minut wykonał 120 podań. A w Barcelonie sam Xavi, przez cały mecz wykonał 150 podań. ;-)

Darth Kiwior 

Wysłany: 2010-05-17, 22:25   

W Lidze Europejskiej (dawniej ucharze UEFA) pokazali już na co ich stać. ;-)
Nawet jak Lewy odejdzie to Lech sobie poradzi, ponieważ przyjdzie Micański, Radionov i Sobiech!
Lewy jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, więc nadal są szanse ;-)

Raquel napisał/a:
Kiwior jak cię proszę poczytaj o transferach później się wypowiadaj - nie ma że zostanie nie zostanie jak klub będzie chciał go sprzedać za godziwą kasę to sprzedadzą :]

Jestem we Wiarze Lecha więc wiem troche lepiej. ;-)

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-17, 22:25   

MiKaj napisał/a:
Ale popatrzcie na atak Argentyny - Messi 34 gole, Higuan 27, Tevez 23, Milito 22 (ostatnio jestem naprawde pod wrażeniem jego gry, potrafi strzelać gole z niczego) , a w odwodzie jeszcze Aguero z 12. Ale dużo będzie zależało od formy Messiego.

Samym Atakiem ciężko będzie wygrać ;-) . Słaby bramkarz i obrona, ale ja liczę że to będzie Messi kontra reszta świata. Jeżeli będzie w super formie to Arg. będzie mistrzem bankowo ;-) , A Messi zostanie bogiem futbolu!
MiKaj napisał/a:
Dokładnie, VeB! A finał LM bez Barcy to już nie to samo. A było już tak pięknie, oczywiście sędzia musiał wszystko spartolić. Mała ciekawostka - w rewanżowym półfinale z Interem

No sędzia fatalnie, to prawda...
MiKaj napisał/a:
Mała ciekawostka - w rewanżowym półfinale z Interem, cały zespól Interu w ciągu 90 minut wykonał 120 podań. A w Barcelonie sam Xavi, przez cały mecz wykonał 150 podań.

To jest właśnie klasa.

Jeszcze odnośnie MŚ to będę liczył na Holandię, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Mudżynów wszelkiego rodzaju (Najbardziej CIV i Ghanę). Zobaczycie brazylia nie wyjdzie z grupy ;-) .

Sobota - Tańcz Głupia

MiKaj 
Geniusz

Wysłany: 2010-05-17, 22:56   

Darth Kiwior napisał/a:
Raquel napisał/a:
Kiwior jak cię proszę poczytaj o transferach później się wypowiadaj - nie ma że zostanie nie zostanie jak klub będzie chciał go sprzedać za godziwą kasę to sprzedadzą :]

Jestem we Wiarze Lecha więc wiem troche lepiej. ;-)

No akurat transfer Lewego jest już pewny, on sam mówi w wywiadach, że odchodzi, prezes Lecha mówi, że go nie będą trzymać w klubie, a prezes Borussi mówi że już się dogadali, więc wiesz... A co do Peszki to wczoraj był z nim wywiad, i mówił że jego przyszłość roztrzygnie się w tym tygodniu. A na pytanie, czy chce zostać w Lechu nic nie odpowiedział, tylko się uśmiechnął. ;-) Stawiam, że Lech przejdzie do III, może nawet IV rundy eliminacji, ale na awans do LM nie ma co liczyć. Cóż, obym się mylił.

Tsavong Lah napisał/a:
Mudżynów wszelkiego rodzaju (Najbardziej CIV i Ghanę)

Z Mudżynów to stawiam na WKS, mogą nieźle namieszać.

Darth Kiwior 

Wysłany: 2010-05-18, 14:24   

Lewy podpisał umowę dżentelmeńską. Powiedzili mu, że jak zechce odejść to odejdzie. Też widziałem ten wywiad i wg mnie ten uśmiech oznaczał tak ;-)

Odpowiedz do tematu