Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Krakowa 2010

Czy zamierzasz sie pojawic sie na MK?
Tak
70%
 70%  [ 28 ]
Nie
30%
 30%  [ 12 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-15, 20:58   

hackeradyn napisał/a:
Cytat:
3. Dlugopis i kartke

Eee po co ;p ?

Jakby ktos nie posluchal i nie zrobil rozpiski skladu wczesniej. Potem bedzie goraczkowo szukal kawalka kartki i dlugopisu i wszystko sie niepotrzebnie wydluzy.

Myślę też, że warto prowadzić jakieś tam swoje notatki, to może pomóc w grze każdemu graczowi. Po drugie jest to taki event, że później w relacjach można uwzględnić jakieś swoje spostrzeżenia odnośnie graczy, czy rozgrywki.

hackeradyn napisał/a:
Cytat:
1. Gracze i obserwatorzy podczas trwania turnieju nie moga korzystać z telefonów komórkowych podczas gry czy obserwowania gry (obserwator moze sie oddalic i odebrac telefon). Gracze bioracy udział w turnieju proszeni są o całkowite wyłączenie telefonów.

No i właśnie coś co mi wadzi najbardziej, na MK wolałbym sobie czas pilnować a tu nie będzie za bardzo jak ...

Myślę, że tego typu "etyczne zasady" jednak sobie odpuścimy, bo pilnowanie tego wszystkiego i przestrzeganie... No nie oszukujmy się - nie ma sensu. Wystarczy, że nie będzie można rozmawiać podczas gry i będzie kwita.
Tsavong Lah, ma rację

Od tego sa sedziowie. Beda tego pilnowali.

Cytat:
2. Obserwatorzy nie mogą w żaden sposób ingerować w rozgrywane mecze, proszeni sa te o zachowanie ciszy przy stolikach graczy. Za cos takiego grozi Game loss lub dyskwalifikacja osoby, ktorej obserwator zamierzal pomoc.

Już to widzę w galerii w godzinach szczytu :D

Rowniez od tego beda sedziowie. Oczywiscie kwestia czy Janek nam w tym pomoze. Miejmy nadzieje ze tak. Albo robimy cos na powaznie, albo nie robimy wcale.

Myślę, że MK nie straci na profesjonalności jeśli będzie panowała swobodna atmosfera. Wszystkim taką lubimy, więc ograniczanie tej swobody tylko po to żeby było bardziej "profesjonalnie" jest nikomu nie na rękę.
I tak już jest bardzo dobre przygotowane, zakładając, że Janek załatwi to ze stolikami itd.

Takenada napisał/a:
Tylko dlaczego w restricted są tylko mapy tzw wymarłe (czytaj nie do kupienia). Z założenia stawia to w gorszej sytuacji graczy którzy zaczeli grać już po wycofaniu przedmiotowych map z powszechnego obiegu. Moim skromnym zdaniem w Restricted na 6 map powinny byc np. 2 mapy które sa aktualnie możliwe do kupienia.

Ps. czy instnieje strona z której można ściągnąć do wydrukowania mapy Restricted? z tego co wiem to nie

Są możliwe do kupienia niektóre (dwie na pewno). Jak co chętnie służę pomocą i w miarę możliwości pożyczę którąś. Mam chyba 4 restricted, więc mogę pożyczyć te z których nie skorzystam.

TERAZ NASTĘPNA WAŻNA SPRAWA: PROSIŁBYM O POTWIERDZENIE UDZIAŁU PRZEZ ZGŁOSZONE OSOBY. OCZYWIŚCIE NADAL ZACHĘCAM OSOBY, KTÓRE JESZCZE SIĘ NIE ZGŁOSIŁY DO WZIĘCIA UDZIAŁU. APELUJĘ ZWŁASZCZA DO TYCH, KTÓRZY NIE MAJĄ PROBLEMÓW Z PRZYJAZDEM. MK TO EVENT, NA KTÓRYM WARTO SIĘ POJAWIC!!!

Sobota - Tańcz Głupia

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-15, 21:09   

Takenada,

Cytat:
Tylko dlaczego w restricted są tylko mapy tzw wymarłe (czytaj nie do kupienia). Z założenia stawia to w gorszej sytuacji graczy którzy zaczeli grać już po wycofaniu przedmiotowych map z powszechnego obiegu. Moim skromnym zdaniem w Restricted na 6 map powinny byc np. 2 mapy które sa aktualnie możliwe do kupienia.

Zalozenie jest dobre, tak samo wybor map. Ogolnie chodzi w restricted o to, by mapy byly zbalansowane. Pozostale mapy nie sluza rozgrywkom na wysokim poziomie. Zadna z map od clone wars nie spelnia praktycznie zadnych standardow zbalansowanego grania.

Nawet teraz mozna sie klocic czy Cloud City jest do konca dobrze zbalansowana. Dodam ze na turniejach, na ktorych graja gracze z wyzszej polki zwykle mozna zauwazyc wszystkie mapy z restricted poza Cloud City wlasnie.

Oczywiscie jak gra Kuna to czesto widzimy Hoth Base, ale uzywa tej mapy tylko dlatego, ze za jej pomoca moze wygrac w pierwszej aktywacji :-x

kosssa4 

Wysłany: 2010-02-15, 22:48   

Długopis i kartka się przydadzą. Wolę taki sposób zapisywania punktów, żeby cały czas mieć aktualną sytuacje, a nie na kostkach i w figurkach przeciwnika. (Przynajmniej ja)

Prawdopodobnie sporo "starszych" osób będzie miało mapy, więc nie powinno być problemu. Napisz na forum jakiej mapy potrzebujesz i na pewno ktoś się znajdzie.
Przecież nie będziemy grać na RoTSie, jak w gryfie :-)

[ Dodano: 2010-02-16, 15:29 ]
A i jeszcze pytania :P
Czy obserwatorzy mają prawo przypomnieć o jakiejś zdolności, która nie jest opcjonalna (np. twin attack)? Czy sędzia/wie będą to robić?
I do którego momentu można cofnąć sytuację? Przypuśćmy, że ktoś ruszył się 7 pól, a ja tego nie policzyłem i zaatakował z moim przyzwoleniem. Czy po ataku mogę mu jeszcze zwrócić uwagę? I czy mogę zwrócić uwagę, jeśli zrobiłem np. blocka?

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-17, 20:40   

hackeradyn napisał/a:
Oczywiscie jak gra Kuna to czesto widzimy Hoth Base, ale uzywa tej mapy tylko dlatego, ze za jej pomoca moze wygrac w pierwszej aktywacji

A my chcemy mu to uniemożliwić ;-) . Nie no, tak na poważnie to chcemy zapewnić oczywiście jak najwyższy poziom.

kosssa4 napisał/a:
Długopis i kartka się przydadzą. Wolę taki sposób zapisywania punktów, żeby cały czas mieć aktualną sytuacje, a nie na kostkach i w figurkach przeciwnika. (Przynajmniej ja)

Ale takie notatki to raczej dla siebie, bo jak wiadomo zaznaczać trzeba zrozumiale dla przeciwnika.

kosssa4 napisał/a:
Czy obserwatorzy mają prawo przypomnieć o jakiejś zdolności, która nie jest opcjonalna (np. twin attack)? Czy sędzia/wie będą to robić?

Obserwator nie ma prawa wtrącać się do pojedynku, nawet jeśli jest świadkiem wału. Generalnie komentować pojedynek mogą sami gracze + sędzia i nikt więcej.

kosssa4 napisał/a:
I do którego momentu można cofnąć sytuację? Przypuśćmy, że ktoś ruszył się 7 pól, a ja tego nie policzyłem i zaatakował z moim przyzwoleniem. Czy po ataku mogę mu jeszcze zwrócić uwagę?

1. Po twoim przyzwoleniu; trudno, atak liczy się jako zaliczony.
2. Jeżeli widzisz, że przeciwnik zrobił w takiej sytuacji 7 pól, to po zadeklarowaniu przez niego ataku, jeśli zwrócisz mu uwagę przed wykonaniem rzutu, że nie może tego zrobić gdyż ruszył się za dużo; jemu przepadają ataki i nie może cofnąć ruchu. Może tylko dokończyć turę, tak jakby już było po ataku.
3. Cofanie sytuacji to rzecz w zasadzie umowna. Można nie pozwolić na cofnięcie ruchu, ale generalnie wszystko sprowadza się do uprzejmości.

kosssa4 napisał/a:
Czy po ataku mogę mu jeszcze zwrócić uwagę? I czy mogę zwrócić uwagę, jeśli zrobiłem np. blocka?

ad. punkt1

Sobota - Tańcz Głupia

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2010-02-17, 23:21   

Pytanie od Kuny: jakie dokładnie będą ramy czasowe turnieju- czas na 1 runde, przerwa pomiędzy i kiedy event ma się zakończyć?

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-18, 14:58   

Exar-Kuna,

Cytat:
Pytanie od Kuny:

No tak to bylo trudne do rozkminienia. Bez tego tekstu zapewne nie wiedzielibysmy od kogo wyszlo zapytanie :-P

Co do reszty pytan to standard. 1h na rozegranie rundy. Grac mozemy do zamkniecia galerii, a nawet dluzej. Ale watpie by to tyle trwalo. Przerwy do uzgodnienia z sedziami przed turniejem.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-18, 19:55   

hackeradyn napisał/a:
Grac mozemy do zamkniecia galerii, a nawet dluzej.

Nie możemy, heh :-)

Exar-Kuna napisał/a:
kiedy event ma się zakończyć?

Będzie 5+3 rundy, w tym przerwy, terminacje, wyjście na siku ;-) , zamieszanie na początku i na końcu Eventu...
Sam sobie odpowiedz ;-) . Ja stawiam na około 9h.

hackeradyn napisał/a:
1h na rozegranie rundy.

Godzina to ciut za dużo. Dodaj sobie terminacje itd. do tego.
Jak dla mnie jeśli będzie dobrze przygotowane, dobrze prowadzone i bez zamieszania (tu liczymy na spokój graczy) to 50 min. wystarczy.
Dobrze prowadzone czyt.:
-gracze będą przygotowani już przed turniejem (rozpiskę napisać na kartce: w domu, w pociągu albo w pociągu, który jest zarazem domem :mrgreen: jeśli któryś z graczy ma takową sytuację :-D . Skład i mapę, oraz wszystkie potrzebne rzeczy tj. portfel, DCI itp. spakować do pudełka itp. żeby mieć pod ręką)
-nie będzie gadania, przeciągania, jedzenia itd.
-czas będzie liczony od ustawienia i kiedy wszyscy gracze będą gotowi.

A najważniejsze żeby się nie spóźnić! Bardzo proszę żeby w miarę możliwości być już na 10.00, jak otwierają GK, bo chcemy zacząć jak najwcześniej.

PS. Myślę, że przerwa taka większa; około pół godziny będzie między swissem, a topem.

Sobota - Tańcz Głupia

kosssa4 

Wysłany: 2010-02-18, 20:08   

Godzina jest chyba optymalna, zwłaszcza, że to 200p. U nas najdłuższe pojedynki i tak nie kończyły się w regulaminowym czasie.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-18, 20:14   

kosssa4 napisał/a:
U nas najdłuższe pojedynki i tak nie kończyły się w regulaminowym czasie.

Wszędzie tak jest, dlatego trzeba skrócić czas.
Zobacz; jeśli czas zaczyna się tuż przed rzuceniem pierwszej inicjatywy, to zwizualizuj to sobie. 50 min. spokojnie wystarczy na rozegranie kluczowych dla pojedynku akcji.

Sobota - Tańcz Głupia

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-18, 23:59   

Tsavong Lah,

Cytat:
Cytat:
hackeradyn napisał/a:
Grac mozemy do zamkniecia galerii, a nawet dluzej.

Nie możemy, heh

Mozemy. Od czego sa knajpy?

Cytat:
Cytat:
hackeradyn napisał/a:
1h na rozegranie rundy.

Godzina to ciut za dużo. Dodaj sobie terminacje itd. do tego.

Gramy scenariusz oficjalny. A w nim na runde przewidziana jest godzina. Rules are rules. Nie bedziemy tego zmieniac. Chyba ze wiekszosc sie za tym opowie i sedziowie sie zgodza. Po to wymyslono 1h na rozegranie rundy co by ominac roznego rodzaju wygrane w 2 turze (trwajacych 20 minut)...etc.

A przy okazji dodalem mapke z mozliwymi trasami - wiecej grafiki niedlugo

bbartolus 

Wysłany: 2010-02-19, 16:16   

Muszę się jeszcze upewnić, wszystkie mapki z map packa nie są zbanowane?

Szukam Mouse Droid, Rodian Brute, Ewok, Ugnaucht Demolitionist.

Mój sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...opic.php?t=1804

kosssa4 

Wysłany: 2010-02-19, 16:29   

Jeśli chodzi o Map Packi CW to żadna z nich nie będzie legalna na tym turnieju.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-19, 19:59   

hackeradyn napisał/a:
Od czego sa knajpy?

Jestem za śpiewaniem pijackich piosenek o północy ;-)

hackeradyn napisał/a:
Chyba ze wiekszosc sie za tym opowie i sedziowie sie zgodza.

Wiadome. Dlatego ustalimy to przed turniejem.

hackeradyn napisał/a:
Po to wymyslono 1h na rozegranie rundy co by ominac roznego rodzaju wygrane w 2 turze (trwajacych 20 minut)...etc.

Dlatego proponuję 50 min. Dlatego pisałem:
Cytat:
50 min. spokojnie wystarczy na rozegranie kluczowych dla pojedynku akcji.

bbartolus napisał/a:
Muszę się jeszcze upewnić, wszystkie mapki z map packa nie są zbanowane?

Bartek, przecież masz jak byk napisane w DCI rules które są do Restricted. Przy okazji; ilu z tych twoich młodych kolegów będzie i kto? Jak co to musisz im powiedzieć wszystko odnośnie map, składu itd.

Sobota - Tańcz Głupia

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-02-19, 22:08   

Tsavong Lah napisał/a:
Jestem za śpiewaniem pijackich piosenek o północy

Ale żeby nie było pijackie z gwiezdnych wojen ;p W RC True Colors była jakaś pijacka piosenka mando ;p
Tsavong Lah napisał/a:
50 min

Jestem za, bo grając 5 rund swisa + 3 rundy prosów i mega nerdów do tego przerwy między rundami itp to trochę wyjdzie a 50 min na luziku styknie na jedną partie.

Łowca Nielotów 

Allegro nick: Karol-Kr
Wysłany: 2010-02-19, 22:22   

Tsavong Lah napisał/a:
Jestem za śpiewaniem pijackich piosenek o północy

E stary o północy to się jeszcze pijackich pieśni nie śpiewa :D
A co do czasu na rundę zgadzam się z przedmówcą. 50 minut w zupełności wystarczy

Cała żyleta płacze mistrza już nie zobaczy, cała legia żałuję CWKS to ...

Odpowiedz do tematu