Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zamierzasz nadal grac w Star Wars Miniatures czy odpusci

Czy zamierzasz nadal grac w Star Wars Miniatures czy odpuszcic
Odpuszczam
11%
 11%  [ 8 ]
Bede nadal gral
88%
 88%  [ 62 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
Fixer 

Wysłany: 2010-02-02, 18:15   

Han Solo napisał/a:
ja będę grał tak długo aż uzbieram all sets

Oj, to trochę Ci zajmie, zwłaszcza że niektóre figurki przestaną być po prosu dostępne ;)

Z tego, co widać mało kto odpuszcza i bardzo dobrze. Nie należy zbyt szybko się poddawać. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście ta tendencja się nie zmieni i jeszcze długo będzie można się cieszyć wspólnym graniem. Mam nadzieję, że już w najbliższym gracze zorganizują konkretne przedsięwzięcie mające na celu podtrzymanie minisów przy życiu ;)

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-02, 19:25   

Fixer,

Cytat:
Mam nadzieję, że już w najbliższym gracze zorganizują konkretne przedsięwzięcie mające na celu podtrzymanie minisów przy życiu ;)

Wlasnie sie organizuje :-P Zapraszam do tematu:

http://www.dante.xon.pl/s...p?p=33277#33277

Han Solo 
ASG

Wysłany: 2010-02-02, 20:55   

fixer----i oto chodzi :-P in dłużej bede zbieral tym dluzej bede gral

Fixer 

Wysłany: 2010-02-02, 21:19   

hackeradyn napisał/a:
Wlasnie sie organizuje :-P Zapraszam do tematu:
http://www.dante.xon.pl/s...p?p=33277#33277

Ehh, mam do Krakowa nieco daleko ;P
Myślałem raczej o innych przedsięwzięciach typu tworzenia nowych map, udoskonalanie zasad, oraz wymyślanie nowych figurek/umiejętności. Oczywiście coś takiego nie mogłoby zostać rzucone samemu sobie, bo powstała by anarchia i każdy by mówił, że to , co wymyślił ma być stosowane ;P Trzeba by było do tego podejść z głową ;> Może, w przyszłości coś takiego powstanie.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-03, 09:05   

Fixer napisał/a:
Ehh, mam do Krakowa nieco daleko ;P
Myślałem raczej o innych przedsięwzięciach typu tworzenia nowych map, udoskonalanie zasad, oraz wymyślanie nowych figurek/umiejętności. Oczywiście coś takiego nie mogłoby zostać rzucone samemu sobie, bo powstała by anarchia i każdy by mówił, że to , co wymyślił ma być stosowane ;P Trzeba by było do tego podejść z głową ;> Może, w przyszłości coś takiego powstanie.

Bez obawy, pracuję nad tym ;-) . Pisałem już wyżej, że muszę to tylko skonsultować z kilkoma osobami.

Sobota - Tańcz Głupia

komix 

Wysłany: 2010-02-03, 09:43   

Tsavong Lah napisał/a:
Pisałem już wyżej, że muszę to tylko skonsultować z kilkoma osobami.

Kilka osób nie wystarczy wg mnie- potrzebne będzie powołanie tzw komitetu. Wprawdzie więcej osób to więcej de facto problemów, ale też i więcej pomysłów. A tak to by kilka osób ustalało zasady dla rzeszy:p

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-03, 09:50   

komix napisał/a:
Kilka osób nie wystarczy wg mnie- potrzebne będzie powołanie tzw komitetu. Wprawdzie więcej osób to więcej de facto problemów, ale też i więcej pomysłów. A tak to by kilka osób ustalało zasady dla rzeszy:p

Czyli tak jak u Wizardów, z tym że oni wymyślali dla graczy z całego świata ;-) .
Nie chodzi o to. Takie rzeczy powinny ustalać osoby kompetentne, z dużym doświadczeniem, świetnie znające się na miniaturkach. A co do więcej osób=więcej pomysłów zgodzę się, dlatego będą ankiety, będą rozważane pomysły itp. itd.

Ale ludzie, jeszcze nic nie jest zrobione, mam na razie pomysł, który chciałbym z kilkoma osobami obgadać, a potem zobaczymy co dalej.

Sobota - Tańcz Głupia

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2010-02-03, 10:16   

Co od doświadczonych osób to się zgodze, ale Tsavong już tydzień to ustalasz! Wszyscy na pewno są zaciekawieni o co w twoim pomyśle chodzi, więc proszę o przyśpieszenie tępa pracy. :-P

Jeśli ktoś chciałby wymyślać figurki to też powinny być tworzone. To w tym jest najtrudniejsze. Jakiś komitet powinien się tym zająć, ale kto ma tyle czasu i w sumie pieniędzy by to tworzyć. Chyba, że stworzymy własne boostery. :-P Więc wypalenie tego pomysłu będzie bardzo trudne. Same figurki , przynajmniej bardzo dużo dobrych pomysłów jest w odpowiednim temacie.
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-03, 10:30   

Darth Wojtasza napisał/a:
Co od doświadczonych osób to się zgodze, ale Tsavong już tydzień to ustalasz!

Przepraszam bardzo, nie tydzień, bo tydzień temu jeszcze nic nie wiedzieliśmy. ;-)
Po prostu nie mam czasu na razie, ale po niedzieli może coś się uda zapowiedzieć.
Jeśli ktoś chciałby wymyślać figurki to też powinny być tworzone. To w tym jest najtrudniejsze. Jakiś komitet powinien się tym zająć, ale kto ma tyle czasu i w sumie pieniędzy by to tworzyć. Chyba, że stworzymy własne boostery. Więc wypalenie tego pomysłu będzie bardzo trudne. Same figurki , przynajmniej bardzo dużo dobrych pomysłów jest w odpowiednim temacie.

Wszystko da się zrobić, wiem mniej więcej jak miałoby coś takiego wyglądać.

Sobota - Tańcz Głupia

Fixer 

Wysłany: 2010-02-03, 10:46   

Jakiś komitet powinien się tym zająć, ale kto ma tyle czasu i w sumie pieniędzy by to tworzyć. Chyba, że stworzymy własne boostery. :-P Więc wypalenie tego pomysłu będzie bardzo trudne. Same figurki , przynajmniej bardzo dużo dobrych pomysłów jest w odpowiednim temacie.

Ja myślałem nad czymś takim, aby tworzyć nowe umiejętności do starych figurek. Tak więc by było, że mając jedną, konkretną figurkę można na jej miejsce (wybierając przed rozgrywką, bez możliwości zmieniania podczas) używać np. trzech różnych statystyk. To na początek by było najoptymalniejsze.

Tsavong Lah napisał/a:
Pisałem już wyżej, że muszę to tylko skonsultować z kilkoma osobami.

Tutaj, tak jak komix trafnie wspomniał kilka osób nie wystarczy. Ale też nie jestem za rozwiązaniem, kiedy wybór należy do całości. Proponuję takie rozwiązanie: duża grupa dobrych graczy, którzy znają zasady i grają już jakiś czas + węższa grupa (tu już by było do ustalenia, kto) bardziej kompetentnych osób, które by mogły bez wprowadzania pod ogólną dyskusję odrzucać poszczególne propozycje. Jeśli takowa by przeszła, to ta duża grupa by nad nią głosowała, a jeśli by i tu przeszła, to trafiałaby do gry.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-03, 10:58   

Fixer napisał/a:
Tutaj, tak jak komix trafnie wspomniał kilka osób nie wystarczy. Ale też nie jestem za rozwiązaniem, kiedy wybór należy do całości. Proponuję takie rozwiązanie: duża grupa dobrych graczy, którzy znają zasady i grają już jakiś czas + węższa grupa (tu już by było do ustalenia, kto) bardziej kompetentnych osób, które by mogły bez wprowadzania pod ogólną dyskusję odrzucać poszczególne propozycje. Jeśli takowa by przeszła, to ta duża grupa by nad nią głosowała, a jeśli by i tu przeszła, to trafiałaby do gry.

Fixer, nie owijaj w bawełnę i powiedz wprost, że chcesz być w takim komitecie :mrgreen: ;-) . Wiedziałem, że pomysł spotka się ze sporą krytyką, zwłaszcza osób, które chciałyby decydować o poczynaniach tegoż przedsięwzięcia, ale ludzie: wstrzymajcie konia, jeszcze z nikim się nie kontaktowałem.

Sobota - Tańcz Głupia

Fixer 

Wysłany: 2010-02-03, 11:01   

Tsavong Lah napisał/a:
Fixer, nie owijaj w bawełnę i powiedz wprost, że chcesz być w takim komitecie

Nie o to mi chodziło, ale chętnie bym przyjął takie zaproszenie ;D
Chodziło mi o to, aby każdy, kto ma pewne doświadczenie mógł w tym uczestniczyć, lecz aby odciąć tą możliwość ludziom, którzy nawet zasad nie znają (a co mało takich na tym forum? ;P)

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-03, 11:12   

Fixer napisał/a:
pewne doświadczenie

Pewne nie wystarczy, potrzeba dużego.

Sobota - Tańcz Głupia

Fixer 

Wysłany: 2010-02-03, 13:46   

Tsavong Lah napisał/a:
Pewne nie wystarczy, potrzeba dużego.

No, wiadomo o co chodzi.
Ważne, aby ludzie w tym uczestniczący mieli na względzie ogólne dobro SW:M, a nie wymyślali bzdurne statystyki i zdolności dla własnych potrzeb, albo aby móc stworzyć potężne komba.
Swoją drogą trzeba by było to postarać się stworzyć w miarę szybko, gdyż trochę czasu może zająć stworzenie zasad dotyczących tworzenia nowych minisów/zdolności itp.

Lampka 
Mando`evaar

Allegro nick: Zderewolaz
Wysłany: 2010-02-03, 15:38   

Takie coś dzieje się z D&D Miniatures, Wizardzi zaczęli wydawać figurki do RPG bez zasad, a gracze sami wydali statystyki do nich i do tego przerobili statystyki starych setów na nową edycję(na tych statystykach da się na turniejach grać, są oficjalne).
Można by przy okazji przerobić całkiem zasady.

Odpowiedz do tematu