Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: DantE
2010-01-22, 18:46
Mouse Droid
Autor Wiadomość
hackeradyn 

Wysłany: 2010-01-21, 16:39   

komix,

Cytat:
Thrawn + Amedda jak najbardziej kanoniczne

Jemu chodzilo o czas.

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2010-01-21, 19:44   

To tak samo jak Shaak Ti, Jedi Master i Luke... :-P Sam niezbyt się orientuje w tym okresie, ale raczej się nie spotkali... :-?
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Manowar

Wysłany: 2010-01-21, 23:03   

Między innymi odechciało mi się grać w Star Wars CCG kiedy można było wystawiać Leię Organę i Padme, choć oczywiście w Trójmieście na turniejach był całkowity zakaz takich eksperymentów i chwała dla mnie i innych organizatorów za pozbycie się takich niedorzeczności. Niestety jestem zbyt wielkim fanem SW aby do tego dopuścić. Co prawda ludzie, którzy wychowywali się na nowej trylogii (ep I-III) patrzą na to pod innym kątem i nie przeszkadza im wymieszanie dwóch różnych epok. Myślę, że wartości moralne po prostu zanikają w obecnych czasach, stąd takie podejście.

komix 

Wysłany: 2010-01-21, 23:33   

hackeradyn napisał/a:
komix,

Cytat:
Thrawn + Amedda jak najbardziej kanoniczne

Jemu chodzilo o czas.

Czas, czas......cóż Amedda na bank do tzn 0 roku był. Poznał lub usłyszał o wtedy jeszcze kapitanie Thrawnie- co się potem z nim działo tego nie wiadomo. Sam Thrawn tytuł Wielkiego Admirała dostaje już tak po śmierci Xizora więc.... może to jest lekko zmienione, ale jak najbardziej poprawne.

Manowar

Wysłany: 2010-01-22, 00:16   

To wciskanie na siłę. Wiadomo kiedy zaistniał ten cały Ameda, później nie ma o nim słuchu, ani w filmach ani w książkach.

hackeradyn 

Wysłany: 2010-01-22, 00:43   

Manowar,

Cytat:
Co prawda ludzie, którzy wychowywali się na nowej trylogii (ep I-III) patrzą na to pod innym kątem i nie przeszkadza im wymieszanie dwóch różnych epok.

Ja sie wychowalem na starej trylogii, Holiday Special i Ewokach.

Cytat:
Myślę, że wartości moralne po prostu zanikają w obecnych czasach, stąd takie podejście.

Moralnosci jest tyle ile osob na swiecie. Nie moga zanikac bo kazdy ma swoja moralnosc. To bardzo czesto uzywane sformulowanie jest bezsensowne.

Cytat:
Między innymi odechciało mi się grać w Star Wars CCG kiedy można było wystawiać Leię Organę i Padme

Jak juz wspomnialem to co postulujesz jest niewykonalne. Aby gra "zyla" musi sie ciagle rozwijac (patrz np. MTG) bez nowych postaci po prostu umrze smiercia naturalna. To samo dotyczy universum Star Wars. Bez nowych ksiazek, komiksow, gier rozwijajacych UE po prostu zniknie. Stworzenie gry figurkowej w ktorej czasy sie nie mieszaja nawet w tak ogromnym universum jakim jest SW jest niewykonalne. Zobacz co sie stalo z gra Star Wars Miniatures Battles lub Epic Battles. I zastanow sie dlaczego tak dobre gry upadly.

Ba. Porownaj sobie RPGi wydawane przez WEG (d6) i te wydawane przez Wizardow (d20). Wszyscy chyba wiedza ze stare Starwarsowe RPGi to byl niedoscigniony ideal. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego nie sa juz wydawane, a te wizardowskie zyja i maja sie dobrze.

Manowar

Wysłany: 2010-01-22, 14:38   

Grałem i mam wszystkie gry jakie przedstawiłeś. Fakt, SW Miniatures Battle umarło, ale i też w Polsce było bardzo mało popularne, nie reklamowane. Co do Magica się nie zgodzę. Bo wiele odeszło od tej karcianki nie mając po prostu funduszy. Likwidacja dwuletnich dodatków, nie mówiąc o banowaniu kart bo kolesie z Wizarda byli daleko w tyle za gościami z firmy Decipher. Co prawda ich już nie ma w Decipherze, ale jak dla mnie byli number 1. W Wizardzie zawsze był burdel i sami nie wiedzieli czego chcą, podejrzewam, że nawet nie testowali nowo wydawanych kart. A zobaczcie jaką lipę robią z SW Miniatures. Figurki różnej wielkości (nie to co firmy West End Games), do tego pomalowane (a raczej wybejtowane), okrągłe lub kwadratowe podstawki, karty do nich najpierw ładne, później brzydkie. Thrawn przegięta postać, która powinna zostać zbanowana, albo podwyższyć jego koszt. Ale niezbyt dobre wycyrkulowanie kosztów to znak firmowy firmy, znam to aż za dobrze z Axis & Allies. Ale najbardziej boli to zmieszanie czasów historycznych. Można doskonale się bawić bez tego. Boba Fett, Vader, Palpatine, jego przydupasy, Ozzel, Piett, Veers, najróżniejsi szturmowcy, łowcy, vehicles, czego więcej potrzeba do zabawy, tego całego Amedy? Wątpię.

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-01-22, 15:24   

Manowar napisał/a:
Thrawn przegięta postać, która powinna zostać zbanowana, albo podwyższyć jego koszt

Zbanować Thrawna ? to w takim razie zbanować trzeba Rieekana, R2D2 z Rotsa i można by wymieniać i wymieniać.
Co prawda thrawn jest zaj***isty ale nie przegięty.

hackeradyn 

Wysłany: 2010-01-22, 15:45   

Manowar,

Cytat:
Co do Magica się nie zgodzę. Bo wiele odeszło od tej karcianki nie mając po prostu funduszy.

Fakt. Ale ja zwracam uwage na to, ze karcianka zyje, bo sie ukazuja nowe dodatki. To ze w Polsce ludzie odchodza z braku funduszy to problem stricte lokalny. I nie ma zadnego znaczenia w tej dyskusji.

Cytat:
A zobaczcie jaką lipę robią z SW Miniatures. Figurki różnej wielkości (nie to co firmy West End Games), do tego pomalowane (a raczej wybejtowane), okrągłe lub kwadratowe podstawki, karty do nich najpierw ładne, później brzydkie.

Tu sie zgodze.

Cytat:
Można doskonale się bawić bez tego. Boba Fett, Vader, Palpatine, jego przydupasy, Ozzel, Piett, Veers, najróżniejsi szturmowcy, łowcy, vehicles, czego więcej potrzeba do zabawy, tego całego Amedy? Wątpię.

I tu jest pies pogrzebany. Mozna sie tak bawic, ale jak dlugo? Dokladnie do 20-tego przedruku Boba Fetta i dajmy na to 50-tego szturmowca. Potem gra umrze. Oczywiscie nalezy to pomnozyc przez liczbe postaci nazwanych i odmian szturmowcow.

Uwzględnianie czasu zaweziloby game rozwiazan taktycznych. A gra strategiczna jest tym lepsza im wiecej ich jest. Porownaj SWM z np. Warhammerami. Tam jest kilka armii z czego z kazdej mozna zrobic 1 sklad (max 2). Rozwiazan taktycznych w porownaniu z SWM jest niewiele.

Oczywiscie w wiekeszosci gier strategicznych tego typu gra sie max kilkoma skladami, ktore wygrywaja (w rekach dobrego gracza). Ciagly rozwoj gry poprzez nowe figurki z roznych okresow do roznych frakcji ciagle powieksza spektrum rozwiazan taktycznych i zmienia meta. Przez co gra nie jest ciagle taka sama.

Do tego dodam z doswiadczenia, ze klimatyczne gry slabo sie nadaja do dobrej rywalizacji (Kult, Mutant Chronicles). A SWM jest gra (tak jak MTG), ktora pozwala pokazac pelnie swoich mozliwosci, ze tak je nazwe, "Kminniczych" :-P

[ Dodano: 2010-01-22, 15:49 ]
Manowar, bastekkk,

Cytat:
Thrawn przegięta postać, która powinna zostać zbanowana

Cytat:
Co prawda thrawn jest zaj***isty ale nie przegięty.

Dokladnie. Thrawn jest mocnym atutem imperium, ale jak dobrze popatrzymy to w obecnym meta jedynym. Bez niego i Mass Ameddy imperium byloby frakcja podobna do obecnej republiki. Nie byloby zadnej przeciwwagi dla rebelii.

komix 

Wysłany: 2010-01-22, 15:57   

Manowar napisał/a:
Figurki różnej wielkości

Tu się zgodzę- heh starszy Xizor jest mniejszy od nowego Xizorka. No i np Stormtrooper na Dewbacku dziwnie mały się wydaje przy innych.
Manowar napisał/a:
okrągłe lub kwadratowe podstawki

Kurde bele (cytując pewnego komiksowego bohatera:p )!!
Kwadratowe podstawki były specjalne- w końcu była rocznica 30-tych urodzin SW i tyle. W ten sposób odróżniono i uczczono ten event. To jest akurat najmniejszy problem.

Manowar napisał/a:
karty do nich najpierw ładne, później brzydkie

To akurat jak to się mówi- zależy od gustu- a o nich się nie rozmawia, right? Przecież nie rysuje cały czas ten sam koleś, tylko co jakiś czas się zmieniają.

Manowar napisał/a:
nie mówiąc o banowaniu kart bo kolesie z Wizarda byli daleko w tyle za gościami z firmy Decipher

I to jeszcze jak! W końcu problem pojawił się przy postaci Anakina- nie mogli wydać go , bo przecież juz taka karta była ;/ Decipher do końca pozostanie de best- niestety zabiły go nowe filmy- ludzie chcieli widzieć "armie" gdzie w takim układzie jak się grało po prostu było niemożliwe- ta gra stawiała na pojedynki między bohaterami .

Manowar napisał/a:
Ale najbardziej boli to zmieszanie czasów historycznych.

Tu się akurat zgodzę- przeraża mnie akcja GG DAC + X-Viper.
Ale nie łudź się ,że to się zmieni- to jest strategia i tutaj całość polega na kombinowaniu.
Jeśli miałoby być inaczej to od samego początku powinni rozdzielać figurki na 1-3 i 4-6. Osobno w takim razie EU, right?

Manowar napisał/a:
Thrawn przegięta postać, która powinna zostać zbanowana, albo podwyższyć jego koszt.

Rieekan, R2D2 z rotsa i wiele wiele innych- w tym w cholerę figurek z rebelii(bo mają odpowiedź na wszystko) i republiki.
Thrawn sam z siebie musi być w czymś zarąbisty. Należy mu się ;-)

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2010-01-22, 16:21   

Imperium ma kilka figurek, w tym większość stormtrooperów i dopaki do nich, do tego kilku Vaderów,Palpatine'ów i chociarzby Thrawn'ów. Gdyby nie ten Thrawn kto grałby imperium?

hackeradyn napisał/a:
byloby frakcja podobna do obecnej republiki. Nie byloby zadnej przeciwwagi dla rebelii.

Tu się nie zgodzę, Republika ma szansę stawiać opór...

Po trzecie jeżeli nie dałoby się mieszać czasów to życzę powodzenia w sqadaniu sqadu z Sithów... spróbujcie . :-P
Gdyby nie możliwość mieszania gra stałaby się nudna. A tak możesz mieszać i wymyślać, a takie ograniczenie by to utrudniło. Myślę, że jeśli ktoś chce to niech sobie gra klimatycznie, ale ogólnie to by najprawdopodobniej nie wypaliło. Ogólnie pomysł jest dobry z klimatem, ale prędzej na grę komputerową, a nie realne figurki.
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

hackeradyn 

Wysłany: 2010-01-22, 16:26   

Darth Wojtasza,

Cytat:
Tu się nie zgodzę, Republika ma szansę stawiać opór...

Na 100 punktow tu sie zgodze. W pozostalych formatach nic nie robi :(

Manowar

Wysłany: 2010-01-22, 17:30   

Warhammer to inna bajka, to typowy bitewniak, a SW Minis to scirmish (patrz LOTR, którego w Polsce przekształcono na bitewniaka o zgrozo... ja zresztą też, a do tego się nie nadawał). W WHFB grywam orkami i Imperium i na taktyki nie narzekam, choć co prawda należy się tej grze miejsce na podium strategicznych gier, ale czegoś mi tam brakuje. Co do karcianek, a dokładniej SW CCG to studnia bez dna, myślę, że nawet więcej kombinacji niż w magicu i co najlepsze w talii nie potrzeba bohaterów, owszem talie z mainami to dobre talie, ale zazwyczaj to nie one wygrywały turnieje czy mistrzostwa polski, ale w taktykę nie będę wnikał, bo jak mówiłem to studnia bez dna i wyszło trochę i ciut ciut dodatków, a jednak podstawka i pierwsze dodatki nadal bywały grywalne i do tego nic się tam nie banowało do czasu pojawienia się epizodu 1, i całe szczęście że Decipher stracił licencję na rzecz Wizardów. Co do faktycznego tematu to mouse droidy wprost żondzom ;) Ciekawe jak odróżniacie własne myszki od przeciwnika jak jeden i drugi wprowadza po dwie czy trzy sztuki?

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2010-01-22, 18:46   

Temat zamknięty do czasu oczyszczenia z offtopu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi