Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
"Niezniszczalne" Mapy
Autor Wiadomość
DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-09-28, 08:08   

Cytat:
Co tu jest nielegalnie ? Jeżeli na co dzień firma drukuje podobne rzeczy (tz. z jpg czy innej grafiki) tylko dla tego że był jego znajomym zrobił to taniej to jest oszustem lub złodziejem ?
Lub czy mapy są jakimiś prawami autorskimi obciążone ? Zwłaszcza Fanowskie ... ?
Nie rozumiem tonu twoje wypowiedzi DARK FARCJA

Odpowiedz jest prosta. Często się zdarza że pracownicy form którzy nie są jej właścicielami, robią tgz. fuchy za plecami pracodawcy. Po niżej jakichkolwiek kosztów narażając go na straty. Co za tym idzie jet to działalność nielegalna i naganna. Jest to najzwyklejsze złodziejstwo. Niestety w naszym kraju taka działalność jest nagminna.

Poza tym samo słowo "fucha" jakiego użył Kuna, pochodzi z więziennego slangu. Oznacza pracę wykonywana nielegalnie, poza ustawami prawnymi. Obecnie słowo to upowszechniło się i ma znaczenie bardziej ogólne - dodatkowa praca poza dochodami podstawowymi etc. acz nadal nosi ze sobą znamię nie do końca czynności legalnej.

O przeliczniku na standardowy polski przelicznik alkoholowy nie chce mi się już pisać.

Jeżeli nadal nie rozumiesz kontekstu mojej wypowiedzi, to dużo jeszcze przed Tobą edukacji zarówno szkolnej jak i społecznej.

[ Dodano: 2008-09-28, 08:12 ]
Nergal napisał/a:
I znowu wychodzi ta Polska zazdrośc :-)

I znowu polskie wtrącanie 3 groszy by podnieść tęperaturę.

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-09-29, 02:23   

DARK FARCJA napisał/a:
Cytat:
Co tu jest nielegalnie ? Jeżeli na co dzień firma drukuje podobne rzeczy (tz. z jpg czy innej grafiki) tylko dla tego że był jego znajomym zrobił to taniej to jest oszustem lub złodziejem ?
Lub czy mapy są jakimiś prawami autorskimi obciążone ? Zwłaszcza Fanowskie ... ?
Nie rozumiem tonu twoje wypowiedzi DARK FARCJA

Odpowiedz jest prosta. Często się zdarza że pracownicy form którzy nie są jej właścicielami, robią tgz. fuchy za plecami pracodawcy. Po niżej jakichkolwiek kosztów narażając go na straty. Co za tym idzie jet to działalność nielegalna i naganna. Jest to najzwyklejsze złodziejstwo. Niestety w naszym kraju taka działalność jest nagminna.

Poza tym samo słowo "fucha" jakiego użył Kuna, pochodzi z więziennego slangu. Oznacza pracę wykonywana nielegalnie, poza ustawami prawnymi. Obecnie słowo to upowszechniło się i ma znaczenie bardziej ogólne - dodatkowa praca poza dochodami podstawowymi etc. acz nadal nosi ze sobą znamię nie do końca czynności legalnej.

O przeliczniku na standardowy polski przelicznik alkoholowy nie chce mi się już pisać.

Jeżeli nadal nie rozumiesz kontekstu mojej wypowiedzi, to dużo jeszcze przed Tobą edukacji zarówno szkolnej jak i społecznej.

[ Dodano: 2008-09-28, 08:12 ]
Nergal napisał/a:
I znowu wychodzi ta Polska zazdrośc :-)

I znowu polskie wtrącanie 3 groszy by podnieść tęperaturę.

Dziękuję za przybliżenie mi twojego toku wypowiedzi ;) Zrozumiałem już to co było niejasne . Choć znając Kunę mam odmienne zdanie =)

punkOman 

Wysłany: 2008-09-29, 11:46   

Hmm ja uważam że nie ma nic złego że ktoś zrobi coś dla kogoś za mniejsze pieniądze to się nazywa być "miłym" :-|

Mateusz 

Allegro nick: mateo_3636
Wysłany: 2008-09-29, 13:45   

Kolego zatrudniałeś kiedyś kogoś?

Co do map:

ja jestem zwolennikiem własnych zasad i grania na makiecie :)

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-09-29, 18:09   

punkOman napisał/a:
Hmm ja uważam że nie ma nic złego że ktoś zrobi coś dla kogoś za mniejsze pieniądze to się nazywa być "miłym" :-|

Pogadamy jak będziesz miał własny biznes i Ci połowę firmy pracownicy wyniosą.

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

Uczeń Mroku 

Wysłany: 2010-03-11, 22:57   

A macie jakieś pomysły ma zabezpieczenie oryginalnych map przed zniszczeniem, bo raczej bez jakiegoś pomysłu to raczej kwestia czasu, że odczują używanie.

bbartolus 

Wysłany: 2010-03-12, 21:26   

Najlepiej nie używać :-) .
A tak na serio to myśle że każda mapa jest przeznaczona do zniszczenia, jak się zniszczy to można najwyżej taśmą pozaklejać.

Szukam Mouse Droid, Rodian Brute, Ewok, Ugnaucht Demolitionist.

Mój sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...opic.php?t=1804

Uczeń Mroku 

Wysłany: 2010-03-12, 21:34   

Może dałoby radę zalaminować ale tak na sztywno byłby problem z przechowywaniem :-/

Odpowiedz do tematu