Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DantE
2009-02-23, 20:52
Dyskusja o regulaminie
Autor Wiadomość
Goro 

Wysłany: 2009-02-27, 06:59   

Zasady ligi są klarowne i raczej nie będą zmieniane.

Co do zasad "krakowskich", granie w pockety "na realizm" jest idiotyzmem bo jak mi wytłumaczycie fakt że przeciw sobie stają Vader i Vader (gdy obaj przeciwnicy mają imperium)? Sklonowali się czy są jak Kaczyńscy? Nie dorabiajmy ideologii tam gdzie jej absolutnie nie potrzeba. Warszawskie zasady są UCZCIWE a nie realne i dla tego je forsujemy. Na turniejach każdy ma mieć równe szanse i basta.

PS. Ciekawe jak w Krk rozwiążecie taki mały psikus do Waszych zasad: jest sobie w imperium myśliwiec "128th squadron" (bodajże S&V 02c) który jest weteranem po odwróceniu zmienia się w "Kasan Moor`s". I tu pytanie. Wg. Waszych zasad nie mogę mieć odwróconego więcej niż jednego statku mimo iż mogę posiadać ich 3 w armii? :-/

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-02-27, 10:37   

Goro napisał/a:
przeciw sobie stają Vader i Vader (gdy obaj przeciwnicy mają imperium)? Sklonowali się czy są jak Kaczyńscy?

Staramy sie jak najbardziej realnie grać
Goro napisał/a:
PS. Ciekawe jak w Krk rozwiążecie taki mały psikus do Waszych zasad: jest sobie w imperium myśliwiec "128th squadron" (bodajże S&V 02c) który jest weteranem po odwróceniu zmienia się w "Kasan Moor`s". I tu pytanie. Wg. Waszych zasad nie mogę mieć odwróconego więcej niż jednego statku mimo iż mogę posiadać ich 3 w armii?

Tego jeszcze nie rozwiązliśmy, myśleliśmy o tym. Tak samo Blacksquadron/Black leader. Grając na realizm to wychodzi że w każdym 128th jest kasan moor więc x1 możesz mieć. Ale to jeszcze trzeba będzie obmyśleć. T o jest jeszcze nie ustalone do końca.

A wcześniej napisałeś że zrobiliśmy zasady jawnie przeciwko jednemu typie floty (nie jestem pewien czy to Ty) Podałeś skład na elicie (3x13 o66 i takie inne). Wy też zrobiliście GŁÓWNIE przeciwko tej flocie. A nikt u nas takiej floty NIE ZROBI
!. A nikt oprócz mnie nie gra Imperium w Krakowie więc nie ma problemu ;p. Nasze zasady są dostosowane do naszych graczy i nie wszędzie muszą sie sprawdzać.

Radekk 

Wysłany: 2009-02-27, 11:29   

bastekkk napisał/a:

Staramy sie jak najbardziej realnie grać
Goro napisał/a:
PS. Ciekawe jak w Krk rozwiążecie taki mały psikus do Waszych zasad: jest sobie w imperium myśliwiec "128th squadron" (bodajże S&V 02c) który jest weteranem po odwróceniu zmienia się w "Kasan Moor`s". I tu pytanie. Wg. Waszych zasad nie mogę mieć odwróconego więcej niż jednego statku mimo iż mogę posiadać ich 3 w armii?

Tego jeszcze nie rozwiązliśmy, myśleliśmy o tym. Tak samo Blacksquadron/Black leader. Grając na realizm to wychodzi że w każdym 128th jest kasan moor więc x1 możesz mieć. Ale to jeszcze trzeba będzie obmyśleć. T o jest jeszcze nie ustalone do końca.

A wcześniej napisałeś że zrobiliśmy zasady jawnie przeciwko jednemu typie floty (nie jestem pewien czy to Ty) Podałeś skład na elicie (3x13 o66 i takie inne). Wy też zrobiliście GŁÓWNIE przeciwko tej flocie. A nikt u nas takiej floty NIE ZROBI
!. A nikt oprócz mnie nie gra Imperium w Krakowie więc nie ma problemu ;p. Nasze zasady są dostosowane do naszych graczy i nie wszędzie muszą sie sprawdzać.

Pozatym nikt w krakowie nie gra weteran bo to ikonka bez przyszłości
(no dobra mam te dwa B-Wing na veteranie ale w rezerwie)
I zgadzam się nikt takiej floty u nas jeszcze nie zrobił
I trzecie że wasze zasady są uczciwe-Jak ktoś ma farta(czyli podstawową rzecz niezbedną do wygrania) i troche intelektu w głowie(niektórych tu o to nie podejrzewam) to wygrają nawet z tym x3 Black Squadron

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-02-27, 12:14   

Radekk napisał/a:
I trzecie że wasze zasady są uczciwe-Jak ktoś ma farta(czyli podstawową rzecz niezbedną do wygrania) i troche intelektu w głowie(niektórych tu o to nie podejrzewam) to wygrają nawet z tym x3 Black Squadron

Ale i tak ma mniejsze szanse
I co jeśli ten ze złotą flotą będzie właśnie miał dużo intelektu i farta ;p ?

Cytat:
Pozatym nikt w krakowie nie gra weteran bo to ikonka bez przyszłości

ja mam Ruthlesa który nie pasi pod zasady 1r,2uc i właśnie nie na każdym decku da sie zrobić dobrą flote na tych zasadach ;/

a już tak "na boku"
Co żeś sie tak przypieniczył(to chyba nie przekleństwo ?) do tych 3 Black squadronów ? Ja mam tylko 2 ;p.
A black squadron (BS) nie jest w cale taki mega mocny, 1 shield za 2* homming missle go rozwala.

kosssa4 

Wysłany: 2009-02-27, 14:06   

1 tarcza, ale 4 ataku i 11 obrony :)
I nie da się w pockety grać klimatycznie... (przynajmniej na razie)

Goro 

Wysłany: 2009-02-27, 15:23   

bastekkk napisał/a:
Wy też zrobiliście GŁÓWNIE przeciwko tej flocie.

Przeciwko jakiej flocie? U nas flota Jedi jest jak najbardziej dopuszczalna i zdrowo nas łoji... Ale jak nie ma wyzwań to nie ma zabawy...

bastekkk napisał/a:
A nikt u nas takiej floty NIE ZROBI.

To że jeszcze nikt na to nie wpadł nie oznacza, że nie zrobi i jak czytam Wasze wypowiedzi sądzę, iż jeśli kiedyś taka flota powstanie i zacznie Wam wpiernicz spuszczać to tak zmienicie zasady aby jej też nie dało się zrobić... Dziecinada...

bastekkk napisał/a:
Nasze zasady są dostosowane do naszych graczy i nie wszędzie muszą sie sprawdzać.

No i świetnie, a zasady ligowe są dostosowane do wszystkich i tego się trzymajmy. Są po prostu sprawiedlwe, każdy gracz grający dowolną frakcją ma równe szanse i tyle... Czego chcieć więcej w lidze?

Radekk 

Wysłany: 2009-02-27, 16:34   

Cytat:
Przeciwko jakiej flocie? U nas flota Jedi jest jak najbardziej dopuszczalna i zdrowo nas łoji... Ale jak nie ma wyzwań to nie ma zabawy...

Chodzi nam o deck na Elite
Cytat:
To że jeszcze nikt na to nie wpadł nie oznacza, że nie zrobi i jak czytam Wasze wypowiedzi sądzę, iż jeśli kiedyś taka flota powstanie i zacznie Wam wpiernicz spuszczać to tak zmienicie zasady aby jej też nie dało się zrobić... Dziecinada...

Dziecinada by była jakbyśmy tak zrobili to raz
Dwa . WYTŁUMACZ MI CZŁOWIEKU : Kto ma tyle chęci , czasu , farta i kasy żeby na taką flotę uzbierać(U nas nikt tego nawet w planach nie ma no przynajmniej na to tysiąclecie)
Cytat:

No i świetnie, a zasady ligowe są dostosowane do wszystkich i tego się trzymajmy. Są po prostu sprawiedlwe, każdy gracz grający dowolną frakcją ma równe szanse i tyle... Czego chcieć więcej w lidze?

To może od końca
1.Zasad które każdemu podpasują przynajmniej w 30%
2.Do nas są nie dostosowane
3.Jeżeli te zasady są sprawiedliwe to Jakub_Dexter powinien być adminem
A na koniec

Cytat:
No i świetnie,

Raczej na odwrót

Sepkowie są świetni nawet bez złotej floty o czym dotkliwie przekonał się Bastekkk grając z Gercem . Walka zajęła im około pół godziny gdy bastekkk miał złotą flotę której nikt dotąd skutecznie nie zblokował(warto nadmienić że Gercu miał tylko 1 dagobaha i to nie pod objectami ;-) )

kosssa4 

Wysłany: 2009-02-27, 16:47   

W takim razie regulamin forum byłby bez sensu.
Zawsze na turniej może przyjść taki "Jakub_Dexter" i zagrać złotą flotą...
Po to są regulaminy.

Radekk 

Wysłany: 2009-02-27, 16:53   

Kod:
  Zawsze na turniej może przyjść taki "Jakub_Dexter" i zagrać złotą flotą...

A teraz mi wytłumacz kto ma tyle czasu i farta i tej kasy żeby mieć złotą flotę

I najważniejsze !

Większość rarów się nie kombuje

A co do tej elity przeciwko której zrobiliście swoje zasady
Zett Jukassa x3 i 17 defa na Elite !
Pozostaje jeszcze kwestia imperial blockade i Dagobah Swamp
Przy okazji Elite to właśnie deck czysto ofensywny ponieważ ta ikonka daje 0 premię na Def(nie licząc Kart Defensive Fly i tactical deployment czy jak to się nazywało)
No i ostatnie
Karty na torpedzie są na to idealna (Homing Missile , Seismic Charge , Chain Reaction , Admiral Ozzel i inne takie )broń na Tąką flotę :P !

gercu 

Allegro nick: gercu44
Wysłany: 2009-03-01, 11:21   

Radekk, nim dłużej Ciebie czytam, tym bardziej widzę, że zasady są robiony tylko i wyłącznie pod wasze floty Oo. Zakładacie, że nikt nie będzie miał kasy i czasu, żeby zrobić taką flotę, żeby na waszych zasadach skopać wam tyłki. A ja myślę, że już niedługo taka osoba może się pojawić i wtedy prędziutko będziesz optował za zmianami zasad bo "rary bez ograniczeń są przerąbane! z takim nie da się wygrać! kto ma więcej kasy ten zawsze w pocketach wygra!". Piszesz, że te zasady nie są do was dostosowane. Oczywiście, że nie, bo jeśli się ustala zasady pod swoją flotę, to trudne żeby jakakolwiek zmiana która by choć trochę bilansowała grę (czyt. osłabiała waszą flotę) była przez Ciebie łatwo akceptowana. Piszesz, też, że nikt nie gra veteranem bo to ikonka bez przyszłości. A KOGO TO Q*WA OBCHODZI. Zrobię sobie armię na weteranach bedę miał 3 kasan moory to od razu uznasz, że 128th można mieć tylko jedną bo wtedy zasady bedą pod Ciebie dostosowane! Przecież tobie o to chodzi, czyż nie? Sam wielokrotnie o tym pisałeś.
Radekk napisał/a:
Zett Jukassa x3 i 17 defa na Elite !
Przecież Zett Jukassa można mieć tylko jedną, czyż nie?

A kończąc tego posta.
Radekk, może uznasz, że jest to jakiś atak, na Ciebie, ale są to po prostu moje przemyślenia dotyczące krakowskich zasad i twoich ofiarnych i chaotycznych prób ich obrony, gdyż "są do mnie dostosowane, więc nic nie zmieniamy".... sory, ale taka argumentacja mnie nie przekonuje.

PS, grałem z Goro na zasadach warszawskich, na 10 gier może dwa razy na początku gier gra była wyrównana, ale zawsze się kończyło zwycięstwem Goro. Tak więc dobrze złożone decki na tych zasadach wcale słabsze być nie muszą...

Dobra coś się za bardzo rozpisałem jak na niedzielę rano
Pozdro
Ostatnio zmieniony przez Goro 2009-03-01, 11:40, w całości zmieniany 2 razy  

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-03-01, 11:38   

http://www.tierfon.be/ind...d=594&Itemid=84
nie no kart to możesz miec po 3

Goro 

Wysłany: 2009-03-01, 12:44   

Radekk napisał/a:

A teraz mi wytłumacz kto ma tyle czasu i farta i tej kasy żeby mieć złotą flotę

Prawie każda pracująca osoba ma tyle kasy aby kupić od innych lub na ebay`u konkretne potrzebne jednostki. To wcale nie wychodzi drogo. Tak więc zrobienie złotej floty nie stanowi żadnego problemu a "fart" o którym tak często piszesz jest w tym momencie bez znaczenia. Ciągle piszesz o tej kasie więc jak mniemam jest ona dla Ciebie jakimś problemem ale błędnie oceniasz wszystkich swoją miarką. Nie tylko dzieci grają w pockety... A zasady muszą być jedne (i najlepiej niezmienne) a nie dostosowywane do graczy za każdym razem jak zaczynasz przegrywać z czyimś ustawieniem...

gercu 

Allegro nick: gercu44
Wysłany: 2009-03-01, 12:48   

bastekkk napisał/a:
http://www.tierfon.be/ind...d=594&Itemid=84
nie no kart to możesz miec po 3

Sory, myślałem, że to kolejne super commonowe jednostki, które jak sie ma 3 w decku to są tak przepakowane, że rozwalą każdą flote!!!

A tak pozatym to tylko idiota wstawiłby na turniej 3 objectivy, które działają tylko przeciwko jednym typom jednostek...

Goro 

Wysłany: 2009-03-01, 17:54   

gercu napisał/a:

A tak pozatym to tylko idiota wstawiłby na turniej 3 objectivy, które działają tylko przeciwko jednym typom jednostek...

Słuszna uwaga, lecz widać i tacy się zdażają...

Radekk 

Wysłany: 2009-03-03, 17:14   

gercu napisał/a:

PS, grałem z Goro na zasadach warszawskich, na 10 gier może dwa razy na początku gier gra była wyrównana, ale zawsze się kończyło zwycięstwem Goro. Tak więc dobrze złożone decki na tych zasadach wcale słabsze być nie muszą...

Fakt faktem dobrze zrobiony deck jest najważniejszy.

Ja pasuję nie przekonam was.

To niech będzie chociaż że 2 x R żeby można było z tych Rare'ów zrobić użytek

Odpowiedz do tematu