Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DantE
2009-02-23, 21:05
Regulamin, zasady i dyskusje na temat Ligi
Autor Wiadomość
Tsavong Lah 

Wysłany: 2008-11-24, 21:34   Regulamin, zasady i dyskusje na temat Ligi

Ponieważ spotkanie ligowe nie odbyło się, liga rozpoczęta choć jest wiele niejasności, aby każdy mógł się wypowiedźieć na tematy które go dręczą ;-) założyłem osobny temat.

Sprawa nr.
1. Raquelu nie zaktualizowałeś tabeli ligowej. ;-)
2. Punktacja- zaproponowałem 3pt. za 1m. 2 za 2 i 1 za 3. taka punktacja jest ciut bardziej sprawiedliwa od 5 za1 3 za 2 i 1 za3 ze względu na osoby z trzeciego miejsca w turniejach.
3. Raquel stwierdził że liga kończy się przed świętami i słusznie pozostały jeszcze 4 niedziele a więc proponuję żeby wprowadzić zasadę: każdy gracz ma pojawić się na turniejach co najmniej 4 razy i brać udział przynajmniej w 1 turnieju w którym grają osoby z ligi z którymi przedtem nie grał w ligowym turnieju. Proponuję przy podliczaniu punktów wpisać 0 pt. za każdy turniej z 4 w którym się nie grało, jeśli zostaną zaliczone 4 turn. to zer nie wpisujemy. oczywiście liczymy wcześniejsze turnieje jako zaliczone.
4.Override- i wcześniejszy pomysł na zbanowanie/ograniczenie go. Kuna się zgodził bo inaczej wszyscy zaczną robić skład z ovr i wrócimy do punktu wyjścia.

Proszę o wypowiedź tylko osoby które już grały w ligowym turnieju, żadnych kłótni i offtopów :!:

Sobota - Tańcz Głupia

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-11-24, 22:32   

ad. 1 Muszę załatwić sobie z netem ... i będzie na pewno aktualizacja :)
ad. 2 Tu muszę mieć wykazane co będzie lepsze ;)
ad. 3 Zgadzam się !!!
ad. 4 Zgadzam się !!!

Łowca Nielotów 

Allegro nick: Karol-Kr
Wysłany: 2008-11-25, 07:40   

do tego regulaminu dodał bym punkt odnośnie ograniczenia czasowego na ruchaby nie było problemów z grą na czas...

Cała żyleta płacze mistrza już nie zobaczy, cała legia żałuję CWKS to ...

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-11-25, 16:26   

Jest!!!!! Wreszcie Wrocław się nie wyróżnia w banowaniu!!! :mrgreen: :mrgreen:
A tak na poważnie, czemu banujecie overaida?? Nie znam co prawda ,,Krakowskich realiów" ale to, owszem uciążliwe dla przeciwnika i bardzo przydatne, ale nie jakieś super przegięte. :shock:

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Johan 

Wysłany: 2008-11-25, 17:35   

Dokładnie, prawie każdy skład ma jako zapychacza Ugnaughta, który dobrze podprowadzony wysadza drzwi i nie ma problemu. Ja osobiście uważam banowanie figurek za zły pomysł, bo potem trafiają się takie w boosterach i nie ma co z nimi robić. Albo wychodzi nowe przepakowane kombo i okazuje się że szansę z nim mają tylko akurat zbanowane figurki.

Mój sklepik - wejdź koniecznie!

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-11-25, 20:18   

Johan, dokładnie też tak uważam. Myślicie że czemu we Wrocku są tak jednolite składy?? Już tyle razy prubowałem to sforfować i nie wyszło :-x :-x :-x a później, najbardziej od tych którzy nażekają na mega koba i jednocześnie są za banowaniem SS słysze pretensje że turnieje wyglądają tak jak wyglądają. :roll: dobra ale koniec offtopa, z góry przepraszam. Pozdro

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2008-11-25, 21:19   

Ja bardziej myslałem o ograniczeniu Override'a. Czyli np. "Po uzyciu Override'a trzy razy pod rząd, procesor się przegrzewa i przez następne 3 rundy nie może go dana figurka użyć."- to by zprewentowało graniem tak chamskimi squadami, jak mój niedzielny - Lobot, T3-M4(bo nie miałem R2), Vader's Apprentice Redemeed, 2x Gran Rider+ 2x Java z posiłków<--- ogółem 100ptk. Wystarczy 1 błąd przeciwnika i game over. Zagra łęm nim tylko dlatego, że rozstaję się z Apprenticem i chciałem nim zagrać choć raz :mrgreen:

Tsavong Lah 

Wysłany: 2008-11-27, 21:12   

Łowca Nielotów napisał/a:
do tego regulaminu dodał bym punkt odnośnie ograniczenia czasowego na ruchaby nie było problemów z grą na czas...

No, ostatnio pingwin zarzucił mi że grałem na czas. Nad ruchem myślałem 30 sek. a zostało mi 3 zdrowych YV JH i Tsavong z połową życia i AA officer a jemu Zayne carrick cały, Sith heavy droid z 40 Zyciami i gotal mercenary. Daj mi jedną turę i jest po wszystkim.

[ Dodano: 2008-11-27, 21:23 ]
Johan napisał/a:
który dobrze podprowadzony wysadza drzwi i nie ma problemu.

Ughnaught nie może wysadzić zoverrideowanych drzwi
.
Sinus napisał/a:
A tak na poważnie, czemu banujecie overaida??

Gra to jedno chamstwo to drugie. Banujemy ponieważ wówczas każdy zrobiłby sobie prosty skład na override ; (elite rebel commandos i apprentice redemed). i o zwycięstwie decydowałby przypadek tj.( wygrana inicjatywa a liczba figurek bioracych udział w grze ze 150 zeszłaby do 50.) a nie umiejętności gracza.

LIGOWCY:
W tą niedzielę proponuję turniej o 15 a o 14.30 ustanowimy to do czego doszliśmy w tym temacie.

Bede w tym tygodniu na turnieju więc znowu możemy zrobić spotkanie ligowe.

Teraz 150 no nie :?:

[ Dodano: 2008-11-27, 21:43 ]
Aha i chciałbym dodać piąty punkt:
Oprócz niedzieli lepiej nie robić turniejów ligowych. Chyba że w sobotę z dwutygodniowym wyprzedzeniem zostają poinformowani uczestnicy ligi. JAWNIE. :!: np. w tym dziale.

Raquelu podpowiedź co do tabeli teraz powinna wyglądać tak:

1.Exar-Kuna 2 turnieje 6pt.
1.Raquel 2 turnieje 6pt.
2.Tsavong Lah 2 turnieje 4pt.
3.Łowca Nielotów 2 turnieje 3pt.
3.Entreri 2 turnieje 3pt.
4.Miłosz 1 turniej 1pt.- a któż to on jest w lidze :?:
5.Silmar 2 turnieje 1pt.

W małych pt. prowadzi z tobą kuna a z entrerim łowca- uczestniczyli w trudniejszych turniejach z większą ilością osób i ligowych graczy ale teoretycznie macie remis

Zastosowałem tu punktację 3,2,1. Jest bardziej sprawiedliwa i nie ma problemu z małymi punktami.

Sobota - Tańcz Głupia

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-11-28, 12:44   

Tsavong Lah napisał/a:

Raquelu podpowiedź co do tabeli teraz powinna wyglądać tak:

1.Exar-Kuna 2 turnieje 6pt.
1.Raquel 2 turnieje 6pt.
2.Tsavong Lah 2 turnieje 4pt.
3.Łowca Nielotów 2 turnieje 3pt.
3.Entreri 2 turnieje 3pt.
4.Miłosz 1 turniej 1pt.- a któż to on jest w lidze :?:
5.Silmar 2 turnieje 1pt.

W małych pt. prowadzi z tobą kuna a z entrerim łowca- uczestniczyli w trudniejszych turniejach z większą ilością osób i ligowych graczy ale teoretycznie macie remis

Zastosowałem tu punktację 3,2,1. Jest bardziej sprawiedliwa i nie ma problemu z małymi punktami.

Prosiłem aby każda informacja na temat tabeli była przekazywana na Priv :)

[ Dodano: 2008-11-28, 12:46 ]
Łowca Nielotów napisał/a:

SW to nie szachy, a gra na czas to gra na czas, zawsze możesz zgłosić sędziemu że ktoś gra na czas -.-

I aby nie było nieścisłości ograniczenie czasowe co do gry (czyli 30 min i więcej pozostaje)

Johan 

Wysłany: 2008-11-28, 16:47   

Tsavong Lah napisał/a:
Johan napisał/a:
który dobrze podprowadzony wysadza drzwi i nie ma problemu.

Ughnaught nie może wysadzić zoverrideowanych drzwi

Niby dlaczego nie? Jest to tak samo, jak otwarcie drzwi zamkniętych jednym Overridem za pomocą innej postaci z Override. Chyba że mi powiesz, że tego w Krakowie też nie wolno :-P

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2008-11-29, 01:57   

ROTFL! Chyba cały czas żyliśmy w niewiedzy(prawdopodobnie przez czyjeś niedbalstwo w czytaniu zasad)! Zawsze graliśmy tak, że Zoverridowanych drzwi nie można wysadzić i na odwrót :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Teraz sobie spojrzałem do rulebooka i nic nigdy tam takiego nie pisało :shock: :shock: :shock: :oops: :oops: :oops:

Johan 

Wysłany: 2008-11-29, 14:02   

Czyli moja jedna mała uwaga przyczyni się do zaprzepaszczenia waszych wszystkich dotychczasowych taktyk? :mrgreen:
Ale niestety wysadzonych drzwi już nie można zamknąć Overridem.

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2008-11-29, 14:31   

Widzicie A NIE MÓWIŁEM - ile razy powtarzałem że należy to brać na logikę -.- to że wysadzonych/zniszczonych drzwi nie można było zamykać to chyba każdy wiedział. Ale logiczne było również wysadzenie zamkniętych drzwi -.- . To tak jakby antyterroryści rozkładali ręce bo nie mogą wysadzić zamkniętych drzwi ( i nikt nie wie dla czego :shock: :shock: :shock: )

Destrix 

Wysłany: 2008-11-29, 18:18   

Cytat:
Satchel Charge: Instead of making its normal attack or attacks, this character removes an
adjacent door from the battle map. The former door is now an open space and cannot be
closed with Override or similar abilities.

Czyli overridem nie można otworzyc wysadzonych drzwi.

Cytat:
Override: At the end of its turn, this character can designate one door that it can see as open or closed. The door remains open or closed until the end of this character’s next turn, or until the end of a turn in which this character is defeated. Other characters can’t open or close that door unless they use the Override special ability themselves. A door cannot be closed if a Large or larger creature straddles its gridline.

Wydaje mi się, że jednak zoverridowanych drzwi nie da się wysadzic (troche dziwne).

Leobreaker 

Wysłany: 2008-11-29, 18:19   

Ale Satchel Charge nie otwiera drzwi, tylko wyrzuca je z pola bitwy.

Odpowiedz do tematu