Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Encyklopedia Ossus

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbanowane figurki i komba
Autor Wiadomość
Darth Revan 

Wysłany: 2008-03-21, 12:07   

Ki Adi Mundi napisał/a:
Zastanawiam sie jeszcze nad kombem Droidow Grievousa, BD Officera i SBD Commandera, ale coraz wiecej jest Mobilow i Accurate shotow, wiec ten sklad mocno stracil na wartosci.

Ale i tak jest moim zdaniem przegięty, wiem bo za każdym razem dostawałem od niego w dupe gdy grałem imperium. A co do Lukea to myślę że wygrywałeś nim cały czas dzięki bobie BH i Mustafar :mrgreen: .Bo Luke by zrobić pusha musi się najpierw wystawić więc można go wtedy zdjąć dlatego nie uważam by to kombo było tak mocne by je zbanować. Ja popieram tylko i wyłącznie zbanowanie składu bacary i komandosów.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Ostatnio zmieniony przez Darth Revan 2008-03-21, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  

Sev 

Wysłany: 2008-03-21, 12:38   

Ja to jestem zdolny... Jedne nieodpowiedni post i taki bałagan...ehh..

Mi osobiście to rybka, czy coś zostanie zbanowane czy nie. Moje zdanie jest takie: grasz składem SS :?: Dobra, spoko, ale ja nie mam do ciebie szacunku. Dla mnie taka osoba zachowuje się jak ktoś, kto gra na komputerze z chetami. Jeżeli naprawdę jesteś dobrym graczem, to zagraj na mojej mapie i zwykłym składem.

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-03-21, 13:25   

Ki-adi, Sev: Jak dla mnie jesteście śmieszni. Backara, Non Anor, i RCSL, to też figurki i można nimi grać, a gadanie, że to jest jak granie na kodach w grze komputerowej, jest po prostu śmieszne. Mówienie, że jak tym zagra to straci sie jego szacunek, jest po prostu odpychające, bo każdy gra tym co ma i obrażanie kogoś, lub okazywanie mu braku szacunku za to że chce wygrać jest dziecinne. Co komba Yoda i Luke, było w nim wszystko w porządku, jak ki-adi nim grał, przestał nim grać, sprzedał minisy, już jest problem że nie da sie z tym grać. Banowanie map też, jest bezsensowne, nawet jeśli dany skład na niej jest praktycznie niepokonany. Mam taki skład nie inny, taka mapa nadaje się najlepiej do tego składu, mam ją, chce na niej grać, a to że ktoś inny nie może na niej wygrać ze mną to już nie mój problem. A zbanowanie figurki na turnieju ogólnie wykluczy ją z rozgrywek, bo na towarzyskich nikt nie będzie z nią chciał grać. Mi często jest zarzucane, że zachowuje sie jak dziecko, ale w tej chwili to wy (Ki-adi, Sev) się tak zachowujecie.

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-03-21, 13:30   

W tej sprawie absolutnie zgadzam się z Sinusem.. może nie jestem z Wrocławia ale wasz pomysł jest tak zabawny i głupi że nie mogłem się powstrzymać od komentarza...
Sev napisał/a:
Moje zdanie jest takie: grasz składem SS Dobra, spoko, ale ja nie mam do ciebie szacunku. Dla mnie taka osoba zachowuje się jak ktoś, kto gra na komputerze z chetami. Jeżeli naprawdę jesteś dobrym graczem, to zagraj na mojej mapie i zwykłym składem.

wiesz jeśli to ty jesteś dobrym graczem to powinieneś wygrać z takim przeciwnikem który gra SS nawet na jego mapie....

Ki Adi: z tego co wiem jak miałeś yode i luka z Hoth to grałeś tym bez przerwy figurek już nie masz a kombo nagle zostało zbanowane... Co do map to mustafar przydaał się do twoich pushów lukiem nie? teraz kiedy go już nie masz to dla pewności chcesz zbanować tą mapę żeby Cię nikt w ten sposób nie ograł...

Rozumiem jeszcze Bacare że jest zbanowany ale to też jest figurka i jeśli ktoś przyjdzie na turniej i będzie chciał zagrać bacarą to co powiecie że to zabronione i go wyrzucice? bez sensu;/

Sev 

Wysłany: 2008-03-21, 13:48   

Sinus: czytaj ze zrozumieniem. Ja jestem tylko i wyłącznie za jednym banem: Bacara + Seregant + RC + Klony.

Lord Estel 

Wysłany: 2008-03-21, 14:02   

Ki-Adi zapomniałeś o Republic Commando Training Sergeant.

Darth Ewok napisał/a:
wiesz jeśli to ty jesteś dobrym graczem to powinieneś wygrać z takim przeciwnikem który gra SS nawet na jego mapie....

To ty chyba nigdy nie grałeś przeciwko takim kombom. Wyjdzie ci taki na dobrej mapie to nawet nie dojdziesz, bo cię wystrzela.

Darth Vader, Imperial Commander + Felucian Stormtrooper Officer - nie podoba mi się to (każdy wie dlaczago) ;-) . Tak na serio: Nikt jeszcze tym składem nie grał i nie wiadomo jak by się spisał. Szturmowców można łatwo zdjąć jak się dojdzie. Ale niech będzie.

Banowanie map to dobry pomysł, gdyż jak wiadomo połowa sukcesu to "własna" mapa.

Ogólnie banowanie ma swoje dobre i złe strony.
Dobre:
-Gracze nie będą ich wykorzystywać, przez co zwiększają się szanse dla innych.
-Ki-Adi nie będzie ciągle wygrywać.
-Bitwy będą bardziej nieprzewidywalne.

Złe:
-To nie są wszystkie przegię te Komba.
-Na miejsce zbanowanych pojawią się inne równie przegięte.
-Trzeba będzie banować kolejne.
-Wywoła niezadowolenie graczy po przegranym pojedynku "a dlaczego to kombo nie jest zbanowane"
-wywoła kłótnie przez co może przychodzić na turnieje mniej graczy "bo nie mogę zagrać tym czym chce a on tak"
-nic wtedy nie powstrzyma ewoków ;-)

Co do składów Ki-Adiego:
Wszystkie jego składy to komba i trzeba będzie je banować. A to że kupuje figurki tylko do jego składów, a potem je sprzedaje sprawia, że zbanujemy połowę figurek jakie są dostępne.

Co do przeciwników banowania:
Chodzi o to, że każdy chce wygrać, a najłatwiej zrobić to przegiętym kombem.

Podsumowując:
Banowanie map - tak, figurek - nie (ale pod jednym warunkiem).
Zamiast robić normalne turnieje, można robić turnieje tematyczne:, np. Utinni, sami meelowcy, troopersi itp. Pomysł nie jest nowy, ale chciałbym żebyśmy do niego wrócili. Wtedy każdy by pokazał jak dobrym jest graczem, składy nie będą takie ważne.

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-03-21, 14:12   

Może zabiorę głos a propo banowania.

wszędzie na świecie w przypadku wielu karcianek na wielu turniejach nie tylko oficjalnych stosuje się
zasadę zakazu niektórych przepakowanch kart i komb.

Wiąże się to z unikatowością i dostępnością kart (i ich przepakowaniem), minisy wywodzą sie z tego samego schematu gier kolekcjonerskich, zatem blokowanie niektórych figsów jest na miejscu.

Problemy z kombami w dużej mierze rozwiążą się jeżeli zacznie się grać "rasistowsko" nie mieszając okresów i frakcji. ;)

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

Darth Ewok 

Wysłany: 2008-03-21, 14:22   

Lord Estel: nawet nie wiesz jak często gram przeciwko składom SS i uważam że jest to skład taki sam jak każdy inny...

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2008-03-21, 14:27   

Właśnie, skład SS nie jest wcale niepokonany.
Force Sense, I'ts a trap wystarczy się ubezpieczyć.
Na turniejach w Wawie prawie 1/3 składów to SS. I wcale nie zajmują czołowych miejsc.

Sinus 
Bounty Hunter

Wysłany: 2008-03-21, 14:29   

Sev, Estel: Ja rozumiem co przeczytałeś, (tu bezpośrednio do seva) ale wychodzę z założenia że, jak coś robimy, to to robimy, czyli albo banujemy wszystkie komba albo żadnego. A jak nie banujemy figurek, to banowanie map też jest bez sensu i na odwrót. Banowanie jednego nie ma sensu.

DARK FARCJA: Miniaturki, to jedno a inne bitewniaki/karcianki to inna sprawa. Ja osobiście nie widzę powodu do zbanowania ani jednej figurki.

,,Now release your anger." Darth Vader

http://demotywatory.pl/915/BOBA-FETT

Moj sklepik: http://www.dante.xon.pl/s...c.php?p=285#285
Pozdro Gość

Johan 

Wysłany: 2008-03-21, 14:32   

Tym bardziej, że w LotF sporo figsów ma It's a Trap, a jeszcze więcej dostanie z CE Corelian Security Officera. Więc SS nie będzie takim dużym problemem...

Mój sklepik - wejdź koniecznie!

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-03-21, 14:36   

Sinus napisał/a:
Miniaturki, to jedno a inne bitewniaki/karcianki to inna sprawa. Ja osobiście nie widzę powodu do zbanowania ani jednej figurki.

Popatrz na producenta i produkt a zauważysz pewne zależności:
Bostery /podzial na C, UC, R, / ilość dodatków/ cel firmy, osiągany za pomocą produktu.

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2008-03-21, 14:44   

Sev napisał/a:
Jeżeli naprawdę jesteś dobrym graczem, to zagraj na mojej mapie i zwykłym składem.

Każdy kij ma dwa końce. Jeżeli jesteś dobrym graczem to zagraj z składem SS. I z nim wygraj. Udowodnij że ciekawie złożony skład jest lepszy od ''dyżurnego'' SS (bo tak jest).

A co do map, to jeśli u was jest tak, że ktoś wyciąga mapę od AT-AT, wygrywa rzut i wystawia na niej sepków to to rzeczywiście powinno być zabronione. Banowanie pustych map jest dla mnie uzasadnione, natomiast figurek nie.

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Allegro nick: navarski
Wysłany: 2008-03-21, 14:46   

MiKaj napisał/a:
Na turniejach w Wawie prawie 1/3 składów to SS. I wcale nie zajmują czołowych miejsc.

Byłem na ostatnim turnieju w Gryfie i jakoś nie zauważyłem żeby ktoś grał składem stricte SSowym.

Co do samego zakazu to z jednej strony jestem ZA, głównie wtedy gdy przegram z jakimś przepakowanym kombem, ale też jestem za tym żeby nie wprowadzać jakiegokolwiek banowania. Lecz nie można stać po dwóch stronach płotu dlatego jak na razie nie wypowiem się w temacie.

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40
Galactic Empire: 118 (10) | Sith: 29 | Mandalorian: 17 | Fringe: 62 | YV: 1
Razem: 165/762 (239) - 22%

Darth Revan 

Wysłany: 2008-03-21, 14:49   

Ja już się moge zgodzić na zbanowanie tego bacary ale, jeśli pobanujecie figurki i komba to:
1 Będzie mniej graczy
2 Co powiecie komuś kto se kupił figurkii i jest początkujący i ma np.Lukea i Yode? Przykro mi ale nie możesz grać bo to jest zbanowane?
3 Niema składów nie pokonanych, zawsze się da pokonać skład jeśli się przemyśli wszystko. Ki-adi napisałeś w sprawie tego vadera i feluciana że może ktoś nie mieć w składzie splasha i rakiet to jest tylko i wyłącznie jego problem, niech się na drugi raz zaopatrzy w coś takiego.
4 Przy zbanowaniu jakiejś figurki praktycznie "zabijacie" jej grywalność i staje się bez użyteczna, a z wieloma kombami da się wygrać trzeba tylko pomyśleć.
Sev napisał/a:
Sinus: czytaj ze zrozumieniem. Ja jestem tylko i wyłącznie za jednym banem: Bacara + Seregant + RC + Klony.

Też jestem za tym banem ale kompletnie nie popieram innych banów, wkońcu wyjdzie na to że zbanujemy połowe dobrych figurek, ja też se będe mógł powiedzieć zbanujcie Banea bo jest dobry zbanujcie bobe bo mi się nie podoba, zbanujcie Maula. To jest bez sensu.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Odpowiedz do tematu