Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DantE
2010-08-08, 10:51
Smok Katowice - plan imprez na maj
Autor Wiadomość
Smok Katowice 

Wysłany: 2010-04-28, 18:28   Smok Katowice - plan imprez na maj

Sklep Smok Katowice mieszący się na I piętrze Silesia City Center w Katowicach zaprasza graczy na majowe turnieje Star Wars Miniatures.

Na wszystkich turniejach w tym miesiącu gramy wg. oficjalnych zasad turniejowych The DCI. (zasady można znaleźć pod tym adresem http://www.wizards.com/dc...R_1Jul09_EN.pdf ) gramy na tzw. gambit czyli środek mapy.

W razie problemów z wyznaczeniem środka mapy warto posłuzyć sie poniższym tematem: http://www.smokkatowice.f...-lista,448.html

Od lutego rusza również Liga Star wars Miniatures działająca na następujących zasadach:

1.Uczestnictwo w lidze jest dobrowolne i darmowe.
2.Do turniejów ligowych będą zaliczane tylko turnieje w formacie 150 pkt constructed na oficjalnych zasadach turniejowych The Dci.
3.W danym miesiącu rozgrywany będzie jeden lub więcej turniejów ligowych.
4.10 zł z wpisowego z danego turnieju będzie przeznaczane na nagrody dla najlepszych graczy pod koniec okresu ligowego.
5.Każdy gracz uczestniczący w turnieju jest automatycznie wciągany do rankingu graczy ligowych.
6.Punkty przyznawane są każdemu graczowi wg. następującego wzoru: Ilość graczy+1 - miejsce zajęte przez danego gracza = ilość uzyskanych punktów
7.Okres trwania ligi to 1.02.2010 - 31.07.2010
8.Data rozdania nagród zostanie ustalona w terminie późniejszym
9.Aktualna tabela rankingowa możliwa jest do obejrzenia na forum sklepu (www.smokkatowice.fora.pl)

Plan imprez:

8.05.2010 sobota
16:00 Star Wars Miniatures turniej gigantów 400pkt

15.05.2010 sobota
16:00 Star Wars Miniatures turniej ligowy 150pkt

8.05. 16:00 Turniej Gigantów (można używać tylko figurek rare oraz very rare) 400 pkt. Wpisowe 10zł, jeden booster za każde trzy osoby do puli nagród.

15.05. 16:00 Turniej Ligowy 150 pkt. Wpisowe 10zł, jeden booster za każde trzy osoby do puli nagród.

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-04-29, 01:27   

Ciekawy ten format na 400 pkt :P dajcie jakaś relację z jednego z turniejów :P

Takenada 

Allegro nick: Washak
Wysłany: 2010-05-10, 12:46   

Raquel napisał/a:
Ciekawy ten format na 400 pkt :P dajcie jakaś relację z jednego z turniejów :P

to skrobnę kilka słównek:)

Turniej odbył się mimo protestów bardziej doświadczonych graczy ( w tym mnie) bez podziału na frakcje a jedynie z podziałem na strony light/dark. Turnieje w katowicach cieszą się chyba największą frekwencją w kraju, jednak dużo graczy to zawodnicy młodzi w związku z czym chyba nawet nie zdawali sobie sprawy jakie squady mogą powstac:) i niestety taka formuła skazała ich od razu na klęskę.
generalnie wystawiono squady opierające się na imperium/separatyści oraz na GM Luku, który był dopakowany czym tam kto miał. w wielu squadach dawał znac o sobie brak figurek w kolekcji i pojawiały się tzw zapychacze.
największą atrakcją turnieju było przetestowanie kilku bardzo ciekawych combosów, które z wiadomych przyczyn nie są spotykane na "normalnych" turniejach. Najciekawsze przeciwko którym zagrałem to moim zdaniem : Durge z Vaderem LOTF, Whormem oraz thrawnem. Po switchu durge miał 8 ataków przy 21 ataku i 40 dmg siał spustoszenie, znakomicie do sitcha wchodziła też ventres z 6 atakami i sith rage.
Mimo wszystko nieskromnie powiem że chyba najlepszy squad jaki był na turnieju udało mi się złożyć:
Obi Wan Kenobi General z Gaw
GM Luke
Leia Skywalker Jedi Knight
Mass Amedda
Rieekan
Cad Bane
Dash Rendar RS
Rex
Commanor Cody - Gaw
R2D2 Astromech
Juno Eclipse
Dodonna

jak łatwo zauważyć obi miał 4 savy na każdy strzał więc praktycznie dla strzelców stał się nieśmiertelny. Rex wreszcie z evedem stał się fajną figurką:)
Niestety zrobienie dobrego squadu nie zawsze wystarcza i grają w finale 4 minuty przed końcem wygrywałem 58 pkt powiedziałem przeciwnikowi co zrobię i że jest po grze , przeciwnik przyznał mi rację i ...... nie zrobiłem tego, następne co pamiętam to dziwne spojrzenie przeciwnika i przegrana gra o 8 pkt:)
popełniłem jeden błąd w czasie całego turnieju ale to czasami wystarcza:) zasłużenie przegrałem:)

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-10, 20:37   

Kurcze, to jest dobry pomysł z takim turniejem. Można rozkminić ciekawe komba ;-) .
A przy okazji:
Takenada napisał/a:
Turnieje w katowicach cieszą się chyba największą frekwencją w kraju

Tak z ciekawości; ile u was średnio przychodzi osób na turnieje? Bo u nas np. cienko ostatnio z frekwencją w Kraku :-/ ...

Sobota - Tańcz Głupia

Takenada 

Wysłany: 2010-05-10, 20:44   

w turnieju gigantów wzięło udział 12 osób, ale przyjechało więcej, chyba odpuścili sobie głównie ze względów z problemami na złożenie squadów z samych Rarów i VR.
na ostatniej ligówce były chyba 22 osoby, na turnieju par 16 , trudno średnią mi podać bo ja akurat bywam maksymalnie raz w miesiącu , musiał by sie smok wypowiedzieć ale wydaje mi się że średnia to na pewno kilkanaście osób

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-05-10, 20:48   

Można by się było wybrać Katowice wcale nie tak daleko od Krakowa :]

Kaelder Dherven 
Komandor ARC

Wysłany: 2010-05-10, 20:54   

Ewentualnie moglibyście zrobić taki myk z odegraniem misji :) powiedzmy: misje klonów lub jakąś większą potyczkę z Uniwersum :) Myślę, że w ten sposób też możecie zgromadzić raz liczną publikę, a dwa osoby zainteresowane taką formą :]

Członek Łódzkiego Fanklubu Star Wars
www.lfsw.pl

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-10, 20:54   

Można, jak zorganizują jakiś większy turniej np. rangi Mistrzostw.
Takenada, W sumie chyba moglibyście się tego podjąć?

Sobota - Tańcz Głupia

Ultimate 

Allegro nick: DarthIgor14
Wysłany: 2010-05-10, 20:55   

U nas w Bielsku odbędzie się taki turniej 5 czerwca to zapraszam do Gnoma

Mój sklep:http://www.dante.xon.pl/starwars/viewtopic.php?t=1685

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-10, 20:56   

Ultimate napisał/a:
U nas w Bielsku odbędzie się taki turniej 5 czerwca to zapraszam do Gnoma

Heh, najpierw mistrzostwa Podbeskidzia ;-) :-) .

Sobota - Tańcz Głupia

Ultimate 

Allegro nick: DarthIgor14
Wysłany: 2010-05-10, 20:57   

no tak ;-)

Mój sklep:http://www.dante.xon.pl/starwars/viewtopic.php?t=1685

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-05-10, 22:36   

Po za tym Tsavong Lah, ty już grałeś przeciwko republice :] dawno dawno temu :P

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-11, 20:37   

Raquel napisał/a:
Po za tym Tsavong Lah, ty już grałeś przeciwko republice :] dawno dawno temu :P

Nie raz ;-) . Ale masz jakiś konkretną rozgrywkę na myśli, czy tak tylko :-) ?

Sobota - Tańcz Głupia

Takenada 

Wysłany: 2010-05-12, 07:14   

Tsavong Lah napisał/a:
Można, jak zorganizują jakiś większy turniej np. rangi Mistrzostw.
Takenada, W sumie chyba moglibyście się tego podjąć?

Rozmawialiśmy już na ten temat z kilkoma graczami , ale myślę że na chwilę obecną jest to nierealne, zbyt dużo obłożenie ma smok innymi systemami bitewnymi z czego wynikają ciągłe utarczki o ilości turnijejów itp:)
ale może kiedyś nastanie taka możliwość...
Ponadto w Katowicach jednak większość ludzi gra tylko dla przyjemności z tąd pojawiają się takie formaty jak 400 gigantów, 200 par, dlatego też pewnie nie ma takiego ciśnienia na jakąś ogólnopolską rywalizację:)
Podejrzewam że właśnie to bardziej lightowe podejście niż np. w Krakowie jest przyczyną tak znacznej frekwencji

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-05-12, 19:28   

Takenada napisał/a:
Rozmawialiśmy już na ten temat z kilkoma graczami , ale myślę że na chwilę obecną jest to nierealne, zbyt dużo obłożenie ma smok innymi systemami bitewnymi z czego wynikają ciągłe utarczki o ilości turnijejów itp:)

Hmmm... Myślę, że jakbyście zapytali w Smoku to znalazłby się termin ;-) Wiadomo, że turniej rangi mistrzostw byłby mile widzianą opcją dla samego sklepu. ;-)
Moim zdaniem z tym nie mielibyście problemu, wszystko zależy od chęci graczy ;-)
Jeśli nie chcecie organizować takiej imprezy to nie ma sprawy, tak tylko pytałem, bo Mistrzostwa to fajna sprawa a w Katowicach jeszcze ich nie było, a cieszą się ostatnio dość dużym zainteresowaniem ;-) . Ale jeśli chodzi wam po głowie zrobienie czegoś takiego, to myślę, że warto spytać w katowickim smoku.
Takenada napisał/a:
dlatego też pewnie nie ma takiego ciśnienia na jakąś ogólnopolską rywalizację:)
Wydaje mi się że gdybyście rzucili hasło Mistrzostwa to też byliby zainteresowani, bo zawsze to jakaś odmiana, a raz wziąć udział w czymś takim to fajna sprawa.
Takenada napisał/a:
Podejrzewam że właśnie to bardziej lightowe podejście niż np. w Krakowie jest przyczyną tak znacznej frekwencji

Może, ale myślę, że ten czynnik nie ma tak dużego znaczenia. U nas po prostu nie ma tylu graczy zainteresowanych turniejami. Aczkolwiek prawdą jest że młodsi gracze nie chcą przychodzić ze względu zajmowania ostatnich miejsc...

Sobota - Tańcz Głupia

Odpowiedz do tematu