Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy "bitewniak" Star Wars
Autor Wiadomość
MiKaj 
Geniusz

Allegro nick: mikaj001
Wysłany: 2010-02-15, 21:05   Nowy "bitewniak" Star Wars

http://www.gwiezdne-wojny...-star-wars.html

Jak dla mnie to beznadziejna wiadomość. Jeżeli rzeczywiście to Hasbro przejęło licencję (co było zresztą do przewidzenia) i to coś ma zastąpić minisy, to dziękuję, ja postoję. Jak w ogóle można robić jakieś taktyczne rozgrywki używając figurek 3 ¾ cala :shock: Toż to przecież takie rzeczy dołączają do płatków i czipsów. Rzucasz kostką, porównujesz coś z czymś i to cała mechanika. Nie wiem co tu więcej można wymyśleć. Jednym słowem - shit dla dzieciaków. Może jednak się mylę, i coś z tego wyjdzie. Pożyjemy, zobaczymy. Widziałem to wcześniej na forum WotC, ale zignorowałem, bo wydawało mi się, że to nie ma nic wspólnego z minisami. Zresztą wielu uważa podobnie, bo jakoś nie wywiązała się tam żadna dyskusja. I mam właśnie nadzieję, że to tylko taki bajer dodawany do figurek, co by można było sobie odtwarzać duele, a nie jakiś nowy system.

Han Solo 
ASG

Wysłany: 2010-02-15, 21:13   

W pełni się z tobą zgadzam MiKaj, to jakiś Piece of shit zero strategi ale niestety Amerykańskie dzieci będą to kupować a za podstawkę do tego czegoś będą płacić tyle co za figurkę.Wchodze na Bastion a co to :shock: nowy bitewniak :-D :!: iskierka nadziei a tu nagle jakieś 'Hasbro" i krzyk 'a la luke skywalker na bespinie nooooooo :!: :!: :!:

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-15, 21:27   

Ja powiem tyle; Porażka... :-/

Sobota - Tańcz Głupia

Nestor 

Allegro nick: El_Rey1
Wysłany: 2010-02-15, 21:40   

No i słowo "bitewniak" jest tutaj kluczowe. Bo ta nowa gra spełnia warunki bycia bitewniakiem, ale nim tak do końca nie jest, bo wykorzystuje istniejące już figurki a dodaje tylko mechanizm. Zwał jak zwał, gra i tak będzie.

No właśnie, jaka będzie? Z rozmachem? Czy raczej dla wąskiej grupy fanów? A może nie liczą na długą żywotność i popracują nad tym 2-3 lata? Pytań co niemiara...

Na razie za dużo nie wiemy, więc i psioczyć nie będę za dużo. Mi osobiście się pomysł podoba, ale pod względem przyrodoznawczym, nie praktycznym, ot czyste zainteresowanie tym co się dzieje w Star Wars. Liczę na coś bardziej ambitnego, przebijające rozmachem Star Wars Miniatres. Doczekam się prędzej czy później, ale raczej później... Bo Galactic Battle Game Card to raczej gotowy produkt, który dla nas jest substytutem, a najlepiej jakby był uzupełnieniem głównego bitewniaka, tak jak swego czasu było z pocketami.

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2010-02-15, 21:41   

Same figurki nie czynią jeszcze bitewniakiem. Nazwa wskazywała by raczej na jakąś marną karciankę. To raczej sposób na zwiększenie sprzedaży figurek.

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-02-15, 21:44   

DantE napisał/a:
To raczej sposób na zwiększenie sprzedaży figurek.

Może, za to żaden gracz swm tej kupy nie kupi ;/
porażka na 100%

edit: powinno to się nazywać Galactic Battle Game Fail ;p

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2010-02-15, 22:24   

Albo Galactik Shit Game :evil: Jeśli chcą zamienić figurki czymś taklim, to chyba lepiej, żeby w ogóle nic nie robili... :-/
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

kosssa4 

Wysłany: 2010-02-15, 22:53   

Ale to całe karty? Żadnych special abilities?

Kaelder Dherven 
Komandor ARC

Wysłany: 2010-02-16, 09:49   

Moim zdaniem raczej to się nie sprawdzi... kupią to dzieciaki zafascynowane TCW, a starsi gracze spojrzą na to z przymrużeniem oka lub niechęcią. Podejrzewam, że spece od marketingu z Hasbro pomyśleli, że lepiej i korzystniej dotrzeć takimi figurkami do dzieci, robiąc z tego coś nietrudnego acz "zabawnego" niż coś skomplikowanego, co dziecko by się tym zniechęciło po pierwszej grze. Nie mniej... na miano bitewniaka to nie zasługuje, jest to raczej rozbudowana wersja tego co można spotkać w Chipsach plus jakaś figurka 3 i 3/4 :P Raczej nie zastąpi to SWM.

Członek Łódzkiego Fanklubu Star Wars
www.lfsw.pl

kuba 1999 

Wysłany: 2010-02-16, 19:06   

Jakiś badziew dla dzieciaków którym odbija szajba na punkcie TCW.porażka nuda katastrofa.Jakieś dziwne i wogóle

Entreri 
Grey Wolf

Wysłany: 2010-02-16, 20:04   

Panowie... Nie ma co strzępić języka niepotrzebnie i wyrażać swoje oburzenie, jakąż to nową, badziewną grę SW przyszykowano. Przecież skoro producentem jest Hasbro, to bardzo łatwo się domyślić, że zrobią grę dla osób innej kategorii wiekowej aniżeli spotyka się tu na forum (przynajmniej w większości). Inny jest klient docelowy. Są to nieco urozmaicone elementami rozgrywki zabawki dla dzieci i nic ponad to. :roll: Jestem pewien, że dzieciakom się bardzo spodoba. 8-)

Fixer 

Wysłany: 2010-02-17, 14:09   

Nie sądzę, aby w planach miała to by być alternatywa do minisów. Trzeba to po po prostu rozpatrywać w innych kategoriach.

Arti98 

Wysłany: 2010-02-17, 14:43   

Porażka :-/ . SWM jest od tego bitewniaka 100 razy lepsze.

Stormtrooper 
na Bastionie-Kueller

Allegro nick: michmat_2006
Wysłany: 2010-02-17, 16:15   

Entreri napisał/a:
Panowie... Nie ma co strzępić języka niepotrzebnie i wyrażać swoje oburzenie, jakąż to nową, badziewną grę SW przyszykowano. Przecież skoro producentem jest Hasbro, to bardzo łatwo się domyślić, że zrobią grę dla osób innej kategorii wiekowej aniżeli spotyka się tu na forum (przynajmniej w większości). Inny jest klient docelowy. Są to nieco urozmaicone elementami rozgrywki zabawki dla dzieci i nic ponad to. :roll: Jestem pewien, że dzieciakom się bardzo spodoba. 8-)

Uważam dokładnie tak samo. To badziewie to tylko chwyt marketingowy na te dzieciaki, które zbierają zabaweczki. Po prostu producentowi zależy na tym by zmotywować je do kupna kolejnych, co raz to nowych "silniejszych" figurek.

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-17, 20:47   

kuba 1999 napisał/a:
Jakiś badziew dla dzieciaków

Cytat:

Nie chcę być niemiły, ale nie mogę...

Sobota - Tańcz Głupia

Odpowiedz do tematu