Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Krakowa 2010

Czy zamierzasz sie pojawic sie na MK?
Tak
70%
 70%  [ 28 ]
Nie
30%
 30%  [ 12 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-14, 19:30   

Cytat:
"dyskwalifikacja osoby, ktorej obserwator zamierzal pomoc."
Fajnie, spróbuje komuś pomóc i zostanie zdyskfalifikowany, a ja przegram tylko jeden mecz

Heh. To nie takie proste. Sedziowie beda to rozpatrywac. Wiadomo jak jestes z Wawy to bedziesz pomagal Wawiakom. A zatem nie dostanie game lossa lub DQ Krakowianin, Lodzianin, Pcimianin...etc, ktoremu cos podpowiesz (o ile gra z Wawianinem) :-P Zreszta zalatwiamy sedziow z miedzynarodowym doswiadczeniem, a zatem watpie by dalo sie ich zwalowac.

Cytat:
Co do terminu. Nie dało by rady później?
Raczej większość tutaj wolałaby późniejszy termin. np. 28 III

Hmmm. Wyznaczylismy ten, gdyz on pasowal wszystkim. Wam tez. Napisales ze tylko z samochodem bedzie problem :( Radzionkow i Katowice z kolei nie moga pozniej :(

No nic pokminie jeszcze termin. Dobrze by bylo gdyby Radzionkowianie i Katowiczanie (czyli Kalam i Takenada) wypowiedzieli sie czy moze cos sie zmienilo w kwesti terminu.

Cytat:
Jeszcze pytanie co do DCI. Jak zgubiłem ten wycinek ze swoim numerem DCI to jest on do odtworzenia? Jak nie to czy można się drugi raz zarejestrować w DCI?

Spokojnie mozna wyrobic nowy. Czy da sie odtworzyc stary nie wiem :(

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2010-02-14, 19:50   

hackeradyn napisał/a:

Cytat:
Jeszcze pytanie co do DCI. Jak zgubiłem ten wycinek ze swoim numerem DCI to jest on do odtworzenia? Jak nie to czy można się drugi raz zarejestrować w DCI?

Spokojnie mozna wyrobic nowy. Czy da sie odtworzyc stary nie wiem :(

Jeśli pamiętasz numerek to nie ma problemu. Logujesz się na DCI i drukujesz zamiennik.

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2010-02-14, 20:50   

hackeradyn napisał/a:
Poki co mozna jeszcze cos zmienic dlatego nadal uwagi beda mile widziane (napisze kiedy informacje beda ostateczne).

To właśnie z tego skorzystam
hackeradyn napisał/a:
Rozegramy odpowiednia liczbe rund swissa i 3 rundy dla top 8.

Jakoś ustalone jest od ilu graczy, tyle rund ?
Cytat:
3. Dlugopis i kartke

Eee po co ;p ?
hackeradyn napisał/a:
1. Gracze i obserwatorzy podczas trwania turnieju nie moga korzystać z telefonów komórkowych podczas gry czy obserwowania gry (obserwator moze sie oddalic i odebrac telefon). Gracze bioracy udział w turnieju proszeni są o całkowite wyłączenie telefonów.

No i właśnie coś co mi wadzi najbardziej, na MK wolałbym sobie czas pilnować a tu nie będzie za bardzo jak ...

i na koniec
Cytat:
Dodatkowo wylonimy Mistrza Krakowa Juniorow. Tytul i puchar (zdjecie niedlugo) otrzyma uczestnik Mistrzostw Krakowa, ktory osiagnie najlepszy rezultat sposrod osob, ktore nie ukonczyly 13-tego roku zycia.

Trochę zerżnięte z Mistrzostw Polski ale dobra ;p

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-14, 21:41   

bastekkk napisał/a:
hackeradyn napisał/a:
Rozegramy odpowiednia liczbe rund swissa i 3 rundy dla top 8.

Jakoś ustalone jest od ilu graczy, tyle rund ?

Jak na dzień dzisiejszy z Paladynem ustaliliśmy 5 rund swissa i Top8 czyt. dodatkowe trzy rundy.
Top8 jest od 13 uczestników, a 5 rund swissa od 17 uczestników. Ponieważ zgłosiło się 20 osób; jest jak jest.
bastekkk napisał/a:
Cytat:
3. Dlugopis i kartke

Eee po co ;p ?
hackeradyn napisał/a:
1. Gracze i obserwatorzy podczas trwania turnieju nie moga korzystać z telefonów komórkowych podczas gry czy obserwowania gry (obserwator moze sie oddalic i odebrac telefon). Gracze bioracy udział w turnieju proszeni są o całkowite wyłączenie telefonów.

No i właśnie coś co mi wadzi najbardziej, na MK wolałbym sobie czas pilnować a tu nie będzie za bardzo jak ...

Myślę, że tego typu "etyczne zasady" jednak sobie odpuścimy, bo pilnowanie tego wszystkiego i przestrzeganie... No nie oszukujmy się - nie ma sensu. Wystarczy, że nie będzie można rozmawiać podczas gry i będzie kwita.

Sobota - Tańcz Głupia

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-02-14, 22:14   

Cytat:

Myślę, że tego typu "etyczne zasady" jednak sobie odpuścimy, bo pilnowanie tego wszystkiego i przestrzeganie... No nie oszukujmy się - nie ma sensu. Wystarczy, że nie będzie można rozmawiać podczas gry i będzie kwita.

Tsavong Lah, ma rację

Cytat:
2. Obserwatorzy nie mogą w żaden sposób ingerować w rozgrywane mecze, proszeni sa te o zachowanie ciszy przy stolikach graczy. Za cos takiego grozi Game loss lub dyskwalifikacja osoby, ktorej obserwator zamierzal pomoc.

Już to widzę w galerii w godzinach szczytu :D

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-14, 22:25   

NAJWAŻNIEJSZE
Turniej chcemy rozpocząć jak najszybciej więc Konieczne :!: jest przyjść z przygotowanym składem, mapką, DCI, wpisowym i rozpiską na kartce. Tak żeby jak najszybciej zacząć grę.

Sobota - Tańcz Głupia

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-14, 23:51   

bastekkk,

Cytat:
3. Dlugopis i kartke

Eee po co ;p ?

Jakby ktos nie posluchal i nie zrobil rozpiski skladu wczesniej. Potem bedzie goraczkowo szukal kawalka kartki i dlugopisu i wszystko sie niepotrzebnie wydluzy.

Cytat:
hackeradyn napisał/a:

Sedzia ma obowiazek podac Ci czas zawsze. Poza tym zwsze mozesz wziac budzik :-P

Cytat:
i na koniec Cytat:
Dodatkowo wylonimy Mistrza Krakowa Juniorow. Tytul i puchar (zdjecie niedlugo) otrzyma uczestnik Mistrzostw Krakowa, ktory osiagnie najlepszy rezultat sposrod osob, ktore nie ukonczyly 13-tego roku zycia.

Trochę zerżnięte z Mistrzostw Polski ale dobra ;p

Bo to dobry pomysl jest. To niby dlaczego go nie wykorzystac?

Raquel, Tsavong Lah,

Cytat:

Tsavong Lah, ma rację

Od tego sa sedziowie. Beda tego pilnowali.

Cytat:
2. Obserwatorzy nie mogą w żaden sposób ingerować w rozgrywane mecze, proszeni sa te o zachowanie ciszy przy stolikach graczy. Za cos takiego grozi Game loss lub dyskwalifikacja osoby, ktorej obserwator zamierzal pomoc.

Już to widzę w galerii w godzinach szczytu :D

Rowniez od tego beda sedziowie. Oczywiscie kwestia czy Janek nam w tym pomoze. Miejmy nadzieje ze tak. Albo robimy cos na powaznie, albo nie robimy wcale. Skoro ja to organizuje (z Tsavongiem obv) to musi byc dobrze zrobione.

Raquel 
Sith Lord

Wysłany: 2010-02-15, 08:40   

Cytat:
bastekkk,

Cytat:
3. Dlugopis i kartke

Eee po co ;p ?

Jakby ktos nie posluchal i nie zrobil rozpiski skladu wczesniej. Potem bedzie goraczkowo szukal kawalka kartki i dlugopisu i wszystko sie niepotrzebnie wydluzy

Takiego specjalnego papierka na rozpiskę to powinien organizator dostarczyć (pamiętasz Warszawę ?)

Kalam 

Wysłany: 2010-02-15, 09:08   

hackeradyn napisał/a:
No nic pokminie jeszcze termin. Dobrze by bylo gdyby Radzionkowianie i Katowiczanie (czyli Kalam i Takenada) wypowiedzieli sie czy moze cos sie zmienilo w kwesti terminu.

Niestety w sprawie terminów nic się nie zmieniło.
Dzięki za wzięcie pod uwagę mojego terminu, pojawię się na 100%.

Takenada 

Allegro nick: Washak
Wysłany: 2010-02-15, 09:36   

Podobnie jak u Kalama u mnie nic w temacie terminów się nie zmieniło, ten jest dla mnie idealny, późniejsze niestety na dzień dzisiejszy niemożliwe
Wiec jesli 13.03 na pewno się pojawiam, później jedynie jestem z wami duchem:)

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-15, 13:09   

Kalam, Takenada,

Dzieki za szybki odzew. Bedziemy zatem negocjowac z Wawiakami. Kossa na pewno nie jestescie wstanie przyjechac 13-tego? Chcemy by jak najwiecej graczy sie pojawilo na MK.

Z tego co sie dowiadywalem to bilet fdo Kraka dla grupy spolecznej zwanej znizkowcami ( :-P ) to okolo 26 zl w jedna strone, o ile nie traficie na jakas kolejna promocje.

Raquel,

Cytat:
Takiego specjalnego papierka na rozpiskę to powinien organizator dostarczyć (pamiętasz Warszawę ?)

Ten papierek nie jest obligiem z tego co wiem. Do tego wprowadza spore zamieszanie z reinfo i rezerwami :( Wystarczy zwykla kartka. Ale jak ktos chce udostepnie na glownej link do pliku.

Takenada 

Wysłany: 2010-02-15, 14:09   

pytanie w kwesti formalnej
Będzie można grać tylko na 6 mapach, zgodnie z nowymi wytycznymi DCI?

hackeradyn 

Wysłany: 2010-02-15, 14:15   

Takenada,

Cytat:
Będzie można grać tylko na 6 mapach, zgodnie z nowymi wytycznymi DCI?

Tak. Edytuje na bierzaco 1 post. Tam znajdziecie wiekszosc odpowiedzi. Oczywiscie wszelakie zmiany DCI, ktore weszly lub do 13.III wejda w zycie beda wymagane/uwzgledniane na MK.

kosssa4 

Wysłany: 2010-02-15, 18:43   

Ja prawdopodobnie będę i w tym terminie.

Takenada 

Wysłany: 2010-02-15, 20:23   

Wrócę jeszcze do tematu map. Oczywiście w pełni akceptuję założenia MK i się dostosowuję.
Ale wg mnie DCI pojechało po bandzie. Ideą wprowadzenia Restricted z tego co sie doczytałem było takie ograniczenie ilości mam żeby zawodnicy potrafili przygotować taktykę gry na każdej mapie co podniosło by poziom rozgrywek. Wiadomo im większa ilość map tym większa przypadkowość. Założenie w pełni zrozumiałe.
Tylko dlaczego w restricted są tylko mapy tzw wymarłe (czytaj nie do kupienia). Z założenia stawia to w gorszej sytuacji graczy którzy zaczeli grać już po wycofaniu przedmiotowych map z powszechnego obiegu. Moim skromnym zdaniem w Restricted na 6 map powinny byc np. 2 mapy które sa aktualnie możliwe do kupienia.

Ps. czy instnieje strona z której można ściągnąć do wydrukowania mapy Restricted? z tego co wiem to nie

Odpowiedz do tematu