Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: NaVaR
2009-06-09, 15:09
jak "wyceniac" figurki?
Autor Wiadomość
eAskir 

Allegro nick: eAskir
Wysłany: 2009-06-08, 22:36   

Nergal powiem ci szczerze że mnie też twoja opinia jest całkowicie obojętna ale potrafię to wyrazić nie obrażając ludzi.
Niczym się tu nie chwaliłem a informacja o sprzedaży ashoki za dana cenę służyła wyłącznie informacji że jest to realna cena (a ktoś o to pytał) jaką ktoś zapłacił.
Nie mam zamiaru naginać się do kogokolwiek a jedynym sposobem żeby mnie zmusić do zamknięcia się jest BAN więc Nergal jeżeli nie jesteś mi w stanie tego zapewnić (a nie zauważyłem żebym łamał jakieś zasady tego forum poza twoimi wyimaginowanymi) to możesz co najwyżej połachotać moje leszczowe łuski :P
cwk88 - sprzedawcy nie są od informowania tylko od sprzedaży ;). Poza tym ten "mały szczurek" kupił sobie figurki za tyle pieniędzy (nie tylko u nas), że Nergal na raz tyle nie widział na oczy i ma naprawdę spore upusty bo wie czego chce i ile jest to dla niego warte (i przestańcie w końcu pisać tylko i wyłącznie o wartości bojowej).
Lord Bart nie ucz mnie proszę ekonomii ;) - radzimy sobie na rynku parę lat i wierz mi jeżeli mamy jakiegoś towaru dużo (także figurek) i się nie sprzedaje to obniżamy im ceny. Jeżeli jednak się sprzedają drożej niż podajecie na tym forum to są tego warte (nie koniecznie dla graczy) i nic tego nie zmieni (to samo dotyczy figurek których nikt nie chce nawet po cenach niższych niż na tym forum czyli można powiedzieć, że macie zawyżone ceny;)). Jeżeli pisząc o tym zakłócam spokój niewinnych graczy o których czystość dusz tak niektórzy dbają to słabo mi się robi.
Nie wygramy konkurencji ze sprzedawcami z tego forum cenowo z prostej przyczyny - jesteśmy legalni ;) (podatki, opłaty itp.) i niech to zakończy ten bezsensowny spór. Ja nikogo nie zmuszam do zakupów u nas wy nie zmusicie mnie przyjęcia waszego cennika za jedynie słuszny.
ps: Uwagi o frajerach, nobach, wynikają jak sadze z tego, że jako stali bywalcy tego forum czujecie się od nich lepsi ale czy przyszło wam do głowy, że dla kogoś innego wy jesteście tacy sami (np. dla producenta SWM ;))?

cwk88 
Outcast ;)

Wysłany: 2009-06-08, 22:51   

Piszesz, żeby nie uczyć Cię ekonomii .. a teksty takie jak ten:

"to samo dotyczy figurek których nikt nie chce nawet po cenach niższych niż na tym forum czyli można powiedzieć, że macie zawyżone ceny

mogą oznaczać, że nie znasz podstawowego prawa popytu i podaży ;) Nie ma czegoś takiego jak nieskończony popyt - figurki o których mówisz prawdopodobnie gracze już mają (nie oszukujmy się, nie ma aż tak wielkiego środowiska SWM w Polsce), lub najzwyczajniej nie potrzebują ich (bo nie są grane w żadnych składach). Co nie oznacza, że cena jest zawyżona - a że nie wezmą tej figurki PO ŻADNEJ CENIE (ceteris paribus ;P Wiadomo, że elastyczność cenowa popytu sprawi, że każda figurka po 1 pln zejdzie (znasz ekonomię, wiesz o czym mowa) ;P )

Edit: No offence oczywiscie, jesli mamy rozmawiac rozsadnie to uzywajmy tylko sensownych argumentow. :)

Edit2: Prosze administracje o wydzielenie tej czesci rozmowy, gdyz nie sa to dywagcje nt. cennika Universe juz od kilkunastu postow :)

Nergal
Noob Hunter :-)

Allegro nick: flamementor10
Wysłany: 2009-06-08, 23:03   

Szczerze to nie planowałem obrażać kogokolwiek , ale jak za którymś postem widzisz że tworzy się bezsensowna dyskusja i wprowadzasz konsternacje na forum to ja bym przestał na ten temat pisać . To było po 1 a po 2 , to ja rozumiem , jesteście firmą , powodzi wam się itd , ale dla mnie szacunek dla klienta jest najważniejszy , nawet jak mi ktoś oferował za dużo bądź chciał sprzedać figurki za zbyt mało to aż mi wstyd było brać lub sprzedawać takiej osobie ....... mi by aż głupio było kogoś "Wykolegować " nie ważne za jaką cenę.

A poza tym uwaga że "TO WY MACIE ZAWYŻONE CENY" jest grubo przesadzona .........

Dobra , ja się już nie czepiam , życzę wielkiego powodzenia w prowadzeniu sklepu i kończę Tą bezsensowną dyskusję bo widzę że to nie temat do rozmowy .

In Flames - Come Clarity

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-06-08, 23:08   

Nergal napisał/a:
A poza tym uwaga że "TO WY MACIE ZAWYŻONE CENY" jest grubo przesadzona .........

Przecież to s(i)arkazm był...

Lord Bart 
Sith happens

Allegro nick: Bart985
Wysłany: 2009-06-09, 13:28   

Uwielbiam być geniuszem :lol:
Znaczy spodziewać się takiej to a takiej odpowiedzi i takową otrzymać. :mrgreen:

Jasne - nikt cię nie musi uczyć zasad handlu, marketingu itp. Widzę, że sprzedajesz nie tylko minisy, więc rzeczywiście można schować jakiś model do szafy, w końcu mamy czas i możemy poczekać
Wiadomo - skoro minisy nie są jedynym źródłem PLNów.

Problem, którego nie dostrzegasz istnieje jednak - nie sprzedasz większości tych modeli nigdy. Po takich cenach, ani opuszczając je o piątaka.
Trzeba mieć rozeznanie rynku, wiedzieć że pewne ceny są za wysokie na możliwości ew. klientów i na ich oczekiwania.
Wielu chce być współczesnym Wokulskim, ale jak niewielu zdaje sobie sprawę, że mierzą za wysoko... i jak jeszcze mniejszej ilości da się to przetłumaczyć.

Skąd ja to wiem? Bo swego czasu sprzedałem kolekcję pełną R i VR. A owego czasu ludzie nie mieli więcej pieniędzy czy zapotrzebowanie było wielkie.

Skąd ja to wiem? Bo obserwuję taką aukcję http://www.allegro.pl/ite...okazja_bcm.html - facet sprzeda ten unikalny model i na pewno na tym nie straci. Ty wystawiłbyś go za...100? 130? I obejrzałby z okna wystawowego otwarcie ME 2012.

Rozumiem też wszelkie koszta poniesione z legalnością sklepu, kasą fiskalną, opakowaniami itp. Ale ludzi z tego forum to nie interesuje. Dlatego mówią, że jest drogo, że frajerstwo. Zresztą którego klienta to obchodzi?
A zakładanie konta i próby obrony są dość żałosne.

Żeby więcej nie gadać (bo międlimy cały czas to samo a nic się nie zmienia) to życzę (naprawdę szczerze i bez złośliwości):
* tobie jako sprzedawcy minisów na allegro żebyś miał jak największy obrót i żebyś nie nadążał z wystawianiem aukcji bo tak to wszystko będzie schodziło
* użytkownikom forum, poszukiwaczom okazji i potencjalnym klientom - żeby ceny były kiedyś "normalne" (każdy sobie dopowie co to znaczy) i rynek minisów w Polsce olbrzymi i przesycony.

P.S. Też uważa że te cenniki forumowe są nieporozumieniem, ale to inna bajka i inne posty.

eAskir 

Allegro nick: eAskir
Wysłany: 2009-06-09, 15:38   

Nie wiem czy trzeba być geniuszem żeby mi uparcie wmawiać mi robienie czegoś czego nie robię ;) - Nie wystawiamy tych samych rzeczy przez nie wiadomo jak długo po wysokiej cenie - jeżeli się nie sprzedają obniżamy ją (stopniowo) i ktoś mógłby to w końcu zrozumieć bo my naprawdę nie jesteśmy idiotami (podobno obserwujesz VADER'S APPRENTICE, UNLEASHED to wiesz ze początkowo wystawiona była za 120 teraz jest za około 100 i bardzo możliwe że w końcu sprzeda się po cenie z tego forum) .
Lalki nigdy nie lubiłem a za życzenia dziękuje - szczerze powiem że wolelibyśmy sprzedać tylko komplety bez bawienia się w pojedyncze figurki ale aktualnie te drugie schodzą częściej a nam wielkie zapasy niepotrzebne.
Co do rozeznania rynku to właśnie robimy to przez sondowanie cen (rozpoznanie walką ;))
Dbanie o dobre imię nazywasz żałosnym?
To tyle, więcej już specjalnie do dodania niema, koniec jak to niektórzy mówią leszczenia...
Over

kosssa4 

Wysłany: 2009-06-09, 16:05   

Jedynym problemem jest to jak to nazywać. eAskir na tym po prostu zarabia i to chyba normalne, bo to sklep. W dodatku jak sam wspomniał płaci podatki. Gracze uważają to za leszczenie, bo sami na tym nie zarabiają (albo mało zarabiają). Jeśli komuś nie chce się szukać, chce mieć na 100% dobrą figurkę od zaufanego sprzedawcy, a do tego ma za dużo kasy to droga wolna, może wybrać eAskir. Jeśli nie chce wydać na minisy za dużo to ma takie jak to forum i może sobie poszukać.
Co do cenników forumowych to są miejscami sporo zaniżone, ale mi to nie przeszkadza, bo dopiero zaczynam zbierać.

Mateusz 

Allegro nick: mateo_3636
Wysłany: 2009-06-09, 16:14   

Tak sobie przeglądam ten wątek i odnoszę wrażenie, że wiele osób nie ma szacunku do innych.

Kochani jeśli ktoś jest gotów kupić na przykład figurkę stormtroopera za 150zł, to (o ile transakcja odbyła się w sposób uczciwy) ja wybór kupującego jestem zmuszony uszanować :)

Powiem szczerze, że przypadek eAskir napawa mnie optymistycznie- kasa płynie od ludzi leniwych, którym nie chce się szukać niższych cen do ludzi przedsiębiorczych :D

masterDrizzt 

Wysłany: 2009-07-04, 21:25   

Mam pytanie, ile jest warty Boba Fett, Bounty Hunter? Wiem, ze jest cennik ale ceny jakie ludzie mi oferowali bardzo się wahają.

Kłakó 

Allegro nick: Karolu94
Wysłany: 2009-07-05, 11:28   

IMO dużo... :D
Tak jak w cenniku - 150 i więcej. To zależy ile ktoś jest skłonny dać :)

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-07-06, 13:30   

Ja bym w kasie nie dał więcej jak 100zł.

Han Solo 
ASG

Wysłany: 2010-02-03, 21:13   

a ile jest wart cad bane :?:

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-04, 08:54   

Exar-Kuna napisał/a:
Ja bym w kasie nie dał więcej jak 100zł.

Hehe, ty byś nie dał, ale są tacy, którzy dadzą 150 jak np. bastekkk :-) .

Han Solo napisał/a:
a ile jest wart cad bane

około 100zł. Ale zważając na to, że jest nie do dostania to myślę, że od 100 w górę.
Mnie proponowano 130zł + Arica, a mimo to nie puściłem.

Sobota - Tańcz Głupia

Han Solo 
ASG

Wysłany: 2010-02-04, 10:38   

kto ci proponowal ;-)

Tsavong Lah 

Wysłany: 2010-02-04, 10:43   

Han Solo napisał/a:
kto ci proponowal

Niejaki Sukiennik, ale nie znasz gościa raczej.

Sobota - Tańcz Głupia

Odpowiedz do tematu