Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DantE
2009-02-23, 20:52
Dyskusja o regulaminie
Autor Wiadomość
Heartless 

Allegro nick: Jacen_Solo
Wysłany: 2009-02-10, 01:25   

Nie sądzicie, że zorganizowanie czegoś tak "rozległego" będzie trudne? Nie łatwiej już zrobić ogólnopolski turniej w jednym miejscu? Oczywiście pewnie nie da się znaleźć jednego terminu dla wszystkich, ale ogarnięcie całości rozłożonej na, załóżmy, całą Polskę wydaje mi się bardzo ciężkie. Jest ktoś kto by się podjął kontrolowania tego wszystkiego?

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2009-02-10, 10:50   

Ja bym dołożył 1p turniejowy za sam udział w turnieju, co dało by konkretna mobilizację. nie było by 0p i jakoś to by dopingowało ;)

I tak dajmy na to:

1 miejsce = 3p +1p = 4p
2 miejsce = 2p +1p = 3p
3 miejsce = 1p +1p = 2p

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-02-10, 14:14   

Ja wezme udział ale tylko jeśli będzie że w danym miescie gra sie na zasadach jakie ustalą dani gracze z danego miasta i grają tak jak chcą .

edit:
DARK FARCJA napisał/a:
Ja bym dołożył 1p turniejowy za sam udział w turnieju, co dało by konkretna mobilizację. nie było by 0p i jakoś to by dopingowało ;)

I tak dajmy na to:

1 miejsce = 3p +1p = 4p
2 miejsce = 2p +1p = 3p
3 miejsce = 1p +1p = 2p

no niezły pomysł popieram
nabije gość punktów a potem już olewa nie przychodzi na turniej. dobry pomysł a turnieje bym "zagęscil" tzn 2 turnieje w miesiącu (tak co 2 tygodnie)

kosssa4 

Wysłany: 2009-02-10, 15:19   

To by było bez sensu...
Ktoś z Warszawy pojedzie do Krakowa i będzie chciał zagrać swoją flotą 1R, 2UC i 3C.
Ma mniejsze szanse z kimś, kto ma same R ...

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-02-10, 15:36   

lol dołożenie do składu kilku jednostek jest problemem albo i złożenie nawet nowego składu ? możesz zmienić bo:
8.W trakcie turnieju nie można dokonywać żadnych zmian we flocie i talii.
W trakcie turnieju a nie całej ligi ! Zresztą to już jego problem(a to sie nie zdaży) tak samo może wprowadźcie jakiś przepis że nowi gracze mają 4 objecty lub coś innego bez sensownego.

DantE 
Administrator
Site Admin

Allegro nick: DantE2
Wysłany: 2009-02-10, 18:39   

bastekkk już nie wymyślaj głupich zasad. Zrobiliście zasady jawnie przeciwko jednemu typowi floty a teraz próbujecie udowodnić, że są najlepsze. Warszawskie może nie są perfekcyjne ale przynajmniej ograniczają jednostki ze względu na ich siłę, bo rare to są zwykle najlepsze jednostki.

Punkty za aktywność też można dawać ale raczej za udział w jakieś ilości turniejów np. 1 punkt za udział w 5 turniejach.

gercu 

Allegro nick: gercu44
Wysłany: 2009-02-10, 18:50   

A co do zasad to z całą pewnością prościej usunąc kilka rarów ze swojego decka, niż zdobyć i dołożyć te rary...

Goro 

Wysłany: 2009-02-10, 19:16   

@Heartless: O wiele łatwiej jest grać w swoich miastach w lidze niż robić jedną ogólnopolską imprezę tak aby wszystkim pasowała... Kordynatorzy będą podstawą w tym wypadku.

@DARK FARCJA: Fajny pomysł z tym punktem za aktywność :)

@bastekkk: Twoja kompleksy a propo`s posiadania dużej ilości R są żenujące... Zbuduj sobie dobra flotę wg. zasady 1r/2u/3c i wymiataj zamiast płakać! Zasady w lidze MUSZĄ być jednakowe dla wszystkich i jeśli Ci się nie będą podobały to po prostu nie graj

@gercu: Bardzo dobrze to ująłeś - widać są jeszcze myślący modzi ludzie w tym kraju :)

Co do punktów i ilości gier w m-cu to jestem zdania, że za pierwszy turniej w miesiącu dostaje się normalne pkty (+ te za aktywność) a za każdy kolejny 1pkt za miejsce na "podium" + za aktywność (jeśli takie oczywiście będą)

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-02-10, 19:39   

Nasuwa sie pytanie, co będzie, gdy na turniej przybędą 4 osoby... Czy to będzie sprawiedliwe?

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-02-10, 19:48   

Cytat:
Nasuwa sie pytanie, co będzie, gdy na turniej przybędą 4 osoby... Czy to będzie sprawiedliwe?

Widzisz, jakbyś grał to by było spoko :p W Krakowie gra 5 osób ale wiadomo a to ktoś chory itp nikt raczej nie przyjedzie (no może z Sosnowca ktoś). Faktycznie Exar-Kuna poruszył dość trudny temat. Może coś typu że jesli będzie 4 osoby to punktacja sie zmniejsza ? np o 1pkt (łatwiej jest wygrać z kilkoma osobami i mniej bitew)

Niech wam będzie w 50% jestem przekonany (Do osób z Krakowa: ale tylko na ligowe turnieje chyba że mój nowy skład okaże sie niezły hehe)

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-02-10, 19:51   

bastekkk napisał/a:
(Do osób z Krakowa: ale tylko na ligowe turnieje chyba że mój nowy skład okaże sie niezły hehe)

How nice! (dobrze że nie gram w pockety :-P )

Co do punktacji, to możnaby zrobić tak jak z krakowską ligą SWM- Punktacja zależy od ilości os. np. 8os.-8ptk pierwsze, 7ptk drugie, 6ptk trzecie itd.

Yaerius 

Allegro nick: Yaerius
Wysłany: 2009-02-10, 21:32   

[quote="Exar-Kuna"]
bastekkk napisał/a:

Co do punktacji, to możnaby zrobić tak jak z krakowską ligą SWM- Punktacja zależy od ilości os. np. 8os.-8ptk pierwsze, 7ptk drugie, 6ptk trzecie itd.

No dobra, to ja zaproszę do gry całą rodzinę i ze wszystkimi wygram i będę miał 50pktów bleh.

Zasady powinny byc jednakowe w każdym mieście. Punkty za aktywnośc - fajna rzecz i jestem za.

You like me because I'm scoundrel

bastekkk 
Lord ShaOlin

Wysłany: 2009-02-10, 21:38   

I jeszcze jedna gra w rundzie z kimś jest do dwóch wygranych.(czyli np moze być 1 bitwe ja wygram potem przeciwnik i ostatnia trzecia decydująca) na rush sie jakoś długo nie gra.

kosssa4 

Wysłany: 2009-02-10, 22:18   

To by trwało wieki... :)

Exar-Kuna 
Mistrz PL SWM 09'

Wysłany: 2009-02-10, 23:15   

[quote="Yaerius"]
Exar-Kuna napisał/a:
bastekkk napisał/a:

No dobra, to ja zaproszę do gry całą rodzinę i ze wszystkimi wygram i będę miał 50pktów bleh.

Zasady powinny byc jednakowe w każdym mieście. Punkty za aktywnośc - fajna rzecz i jestem za.

Nie dochodźmy do absurdów. Chodziło mi o to, że ilość punktów do zdobycia jest proporcjionalna do rangi turnieju.

Odpowiedz do tematu