Star Wars Games Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
ForceFCCG

Poprzedni temat «» Następny temat
Dni Fantastyki 2008
Autor Wiadomość
Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-06-30, 23:14   

Nie dziw się Ki Adi że tak się dzieje, skoro wychodzą megaprzepaki, na które wszyscy się rzucają i na turniejach są same identyczne/bardzo podobne składy. Średnia wieku spada, bo zostają same dzieci nie wiedzące co to gra dla przyjemności i mające same przepaki, bo chcą tylko i wyłącznie masakrować przeciwników; w tym przypadku nie ma mowy o klimatyczności składów...Żeby móc jeszcze normalnie grać, to chyba trzeba by było zatrzymać się na dodatku COTF...

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-06-30, 23:36   

Przed CotFem tez tak fajnie nie bylo, ze przypomne np Klocek Droidow ktorego nijak nie mozna bylo zniszczyc..

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Lord Estel 

Wysłany: 2008-07-01, 12:04   

A mój Vader JH i ekipa BH ;-) . Żartuję oczywiście ale faktem jest że gra zmerza w złym kierunku, wychodzą nowe figurki które sprawiają, że większość starych nie ma racji bytu na bitewnych stołach. Trzeba kupować nowe boostery żeby można było grać, a jakość wykonania figurek stale się pogarsza (oczywiście są wyjątki).

DARK FARCJA

Allegro nick: dragonfrancja
Wysłany: 2008-07-01, 12:44   

Wpadłem w Depreche chyba sprzedam wszystkie figsy ;(

SITÓW TO MOCZ BYĆ MUSI

NaVaR 
Moderator
Tytuł książki

Allegro nick: navarski
Wysłany: 2008-07-01, 22:01   

DARK FARCJA: nie łam się tylko przełam się... ;-)

| navar (at) sith.pl | #GG: 2694679 | NaVaR's Collection | NaVaR's Mini-Shop | NaVaR's Squads
RS:28/60 (54) | CS:6/60 (7) | RotS:10/60 (10) | UH:22/60 (33) | AT-AT:0/1 | AoE:4/4 (5) | CotF:28/60 (44)
BH:19/60 (23) | A&E:9/60 (13) | TFU:8/60 (12) | BoH:0/17 | LotF:22/60 (25) | KotOR:9/60 (13) | TCW:0/40
Galactic Empire: 118 (10) | Sith: 29 | Mandalorian: 17 | Fringe: 62 | YV: 1
Razem: 165/762 (239) - 22%

Lord Bart 
Sith happens

Allegro nick: Bart985
Wysłany: 2008-07-02, 14:32   

Ki Adi Mundi napisał/a:
Bart: zmieniaja sie.. niestety.
Ludzie sie wykruszaja, drastycznie kurczy sie srednia wieku graczy, sklady turniejowe nawet nie wiedza co to klimat (wczesniej byly wiele bardziej, uwiez mi..), rosnie moje plemie Ewokow.. :P

btw: jesli bedziesz na Avangardzie, to wez Lordow, zagramy zalegla bitwe ;)

Chodziło mi o to, że niektórzy nadal grają tymi samymi kombosami, a większość (co przewidziałem pod konieć mojej przygody z SWM) turniejowo rozgrywa Rebelią, która daje niezłe mixy CE i zdolności.

Co do plemienia Ewoków to pogratulować samozaparcia.

Co do Avangardy to czytałem i wpisałem się... jestem w lipcu uziemiony (jak zresztą od parunastu tygodni - dlatego tak mało tu pisuję) przez pracę inzynierską. Ale jak będziesz w sierpniu w Wawie to możemy się jakoś ustawić. Chyba, że ja przyjadę do Wrocka, ale po ME musisz mi dac namiar na tani nocleg :->

kenobi1232 

Wysłany: 2008-07-03, 01:26   

Luke Skywalker napisał/a:
Nie dziw się Ki Adi że tak się dzieje, skoro wychodzą megaprzepaki, na które wszyscy się rzucają i na turniejach są same identyczne/bardzo podobne składy. Średnia wieku spada, bo zostają same dzieci nie wiedzące co to gra dla przyjemności i mające same przepaki, bo chcą tylko i wyłącznie masakrować przeciwników; w tym przypadku nie ma mowy o klimatyczności składów...Żeby móc jeszcze normalnie grać, to chyba trzeba by było zatrzymać się na dodatku COTF...

Sorka ze tu pisze ale wydaje mi sie ze te przepaki na turniejach są spowodowane tym ze gra sie tam o kasę <za które kupuje sie boostery ;-) > Jak wszyscy dobrze wiedzą Polacy
mają taka mentalności ze jak już grają o coś to robią to na maxa nie patrząc ze w przypadku swm traci to na klimacie i zabawie.Jeżeli jest turniej na boostery to wszyscy robią komba albo zaczepiste składy na 200 kosztu które składają sie po 5 modeli a ci którzy grają klimatycznymi składami i ulepszają swoja taktykę tak jak np Appo to tak jak na tym turnieju zajmują czasami ostatnie miejsce,bo większość osób tak nie gra bo nie chcą sie męczyć bo zajęciu np 6 miejsca tekstami <a mogłem lać na klimat i zabrać same siekiery>.Więc proponuje abyście raz we Wrocławiu zrobili taki turniej bez nagród i na klimatyczne składy ;-) wtedy można sie przekonać kto tak naprawdę jest dobry i przypomnieć jak to sie grało wcześniej.Ale sie rozpisałem :-P To jest tylko moje zdanie i nie chciałem nim nikogo urazić.

pozdrawiam ;-)

http://www.dante.xon.pl/s...pic.php?p=27#27

Ki Adi Mundi 

Allegro nick: ki-adi-mundi
Wysłany: 2008-07-03, 02:01   

problem jest w tym, ze klimatycznosc skladu ocenic... czy grajac Endor moge wrzucic Leie Hoth Commander do skladu? Leia byla na Endorze, a ja nie mam Rebel Hero. I co teraz?

czy klimatycznym skladem sa sami Lordowie Sithow? przeciez wiekszosc z nich nigdy sie nie spotkala.

Separatysci? to chyba same droidy, bo Dooku nie prowadzil armii droidow nigdy, Sidious do konca sie nie przyznal do separatystow, Maul dzialal na wlasna reke....

Jedi? a gdzie walczyl Windu Yoda i Kenobi, i Anakin naraz?

oczywiscie, mozna zrobic w miare klimatyczne sklady... ale wtedy przyjdzie 1 Vader IC z banda Elite Hoth Trooperow i co zrobisz?

trzeba by zaczac rozgraniczac i oceniac co jest klimatyczne a co nie jest, i wg mnie sie tylko poklucimy...
Chcialem raz zrobic Turniej Utinni zeby uniknac przepakow, to nikt mi nie przyszedl:/

A ze n00by z wrocka chca grac przepakami ktore w pocie czola zdobywaja, to trudno... trzeba sie dostosowac i zrobic lepsze kombo od nich. Na szczescie w tym jestem dobry:)
chciaz to ma swoje slabe strony... Jak jakies kombo zacznie wygrywac, to natychmiast bedzie nim gralo 3/4 osob na turnieju... Musialbym chyba tylko i wylacznie Ewokami zaczac grac zeby zmusic wroclawiakow do wymyslania swoich skladow... A i to tylko do czasu az ktos nie wpadnie na pomysl ze mozna ode mnie kupic Ewoki. Ja uzupelnie kolekcje, i od poczatku: 4 komba Ewokow na turnieju...

May the Fur be with You!

Kupie Ewoki wszelkie w ilosciach hurtowych :)

Appo 
Mando'ad

Allegro nick: skaucik_13
Wysłany: 2008-07-03, 07:36   

Ki Adi Mundi napisał/a:

Jedi? a gdzie walczyl Windu Yoda i Kenobi, i Anakin naraz?

Pewnie będą. W TCW. ;D

A co do klimatu składów: Mandalor + C i UC, Rodzinki Solo, Skywalkerów & spółka, Bastilla's Strike Team(Bastilla i Jedaje), Revan + droidy i trooperzy, a nawet HK-47, Yuuzhan Vongowie(którzy zresztą też mogą potężne kombo złożyć od Shapera), Generał Jedi + Dowódcy i sierżanci(ale nie komandosów) + klony(tak idąc na masówkę), Rebelia RH + Luke YJ + Obi-Wan, Spirit + R2-D2&C-3PO + komandosi + Wicket + kilka Ewoków.... trochę możliwości jest, ja sam potrafię ułożyć ze dwa z tych składów...

Lord Bart 
Sith happens

Allegro nick: Bart985
Wysłany: 2008-07-03, 18:04   

Może wyłożę o co mi konkretnie chodzi (i chodziło gdy kończyłem grać w minisy):
1. Całkowicie zrozumiałym jest to, że turniej każdy chce wygrać i układa skład w jego przekonaniu najskuteczniejszy. Nie można wymagać by sadzał na ławie najlepsze komba tylko dlatego, że są dobre i przeciwnik będzie płakał (chociaż na ME tak było :-P ).

2. Jednak... wkurzającym elementem minisów (i moim zdaniem całkowicie z winy Wizardów) jest to, że pewne frakcje dostaję dość nieuczciwą dopałkę. Na początk rządziło Imperium ze swoimi kombosami, potem pojawił się AnorBomb, teraz Rebelia...
To ja się pytam po co są takie frakcje jak Sith (rezygnowałem po części przez niemożność skutecznej gry nimi), Old Republic, YV, Mandalorian :?: Po co powstają modele takie jak Bane czy DV,JH :?: W pojedynkę zniszczą każdego, ale wystarczy, że natrafią na grupkę postaci, których koszt nie przekracza 20-30 punktów i dupa... :-|

Więc jak widzę Szyndlerów, którzy na bank ZAWSZE ZAWSZE ZAWSZE grają Anorem albo klockiem droideków albo skład Rebelii z Luke's Landspeeder i Rebel Snowspeeder (na mapach POMIESZCZEŃ tak naprawdę), którzy mają po 5 ataków i smigają między kolumnami to o czym mowa...
Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę człowiekiem, który zmusi się do zagrania czymś czego nie lubi TYLKO PO TO by wygrać.

Stąd moja strata poniekąd, ale... gdyby chciało mi się zagrać znowu w WFB :roll:

Lord Estel 

Wysłany: 2008-07-03, 20:29   

kenobi1232 napisał/a:
Więc proponuje abyście raz we Wrocławiu zrobili taki turniej bez nagród

Raz była taka możliwość ale był duży opór. :-?

Appo 
Mando'ad

Wysłany: 2008-07-03, 20:47   

A może jednak się uda kiedyś coś takiego zorganizować?? Byłoby to o tyle ciekawe, że skoro gramy bez nagród możemy też grać składami klimatycznymi, bo nie będzie to stratą żadną, jak się przegra...

Luke Skywalker 
Minisy to sól

Wysłany: 2008-07-04, 10:37   

Ja jestem oczywiście za takim turniejem, bo już dawno nie grałem, a chciałbym sobie wystawić skład z RS`a i Universa, jakim kiedyś grałem ;-) Tak samo cały czas jestem za tym, żeby zorganizować turniej Utinni; tylko żeby niektórzy znowu nie gadali że nie chce się im myśleć i że to głupie jest.

Appo 
Mando'ad

Wysłany: 2008-07-04, 11:04   

Mi nie chodzi o grę Utinii, ale o zwykłą klimatyczną grę, najlepiej na niższe stawki punktowe (np. na 100 Rodzinkę Solo mógłbym wystawić). Nawet wtedy trzeba się niekiedy napocić...

Darth Wojtasza 

Allegro nick: wojtaszal
Wysłany: 2008-07-05, 10:26   

Może na 150 ,ale popierm grę bez nagród.

A co do DF dla mnie najgorzej grał kuba bo on się boi że mu zginie jego Boba BH z pełnym życiem, a po drugie prawie ze wszystkimi remisował (za mną wygrał tylko 5 punkami za środek i 2 punktami różnicy w składach) :-/
Dzięki sile osiągam potęgę
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.

Odpowiedz do tematu