Strona Główna Star Wars Games
Polskie forum SW Miniatures, SW X-Wing oraz SW PocketModel

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 3
Star Wars Games Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: PocketModel - zasady dla 1 gracza
Lekt

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6895

PostForum: P: Zasady   Wysłany: 2014-06-03, 11:29   Temat: PocketModel - zasady dla 1 gracza
Witam,

Generalnie postanowiłem potraktować grę solo jako szturm na wrogą bezę.
Utworzyć oddzielną talię celów - 10 kart, a dana partia polegałaby na zniszczeniu ich określonej liczby np. 3 lub 5-6.
Gracz-bot miałby do dyspozycji większą liczbę * do wystawienia na jednostki, naziemne strzegą bazy, a latające orbitują w strefie przejściowej.
Podczas walki karty u bota dobierałbym tak, że losowo ciągnę 3 z czego wybieram zawsze najkorzystniejszą dla danej jednostki, a pozostałe dwie umieszczam na spodzie talii.

Największy problem mam z ruchem bota, gdyż albo pozostaje on w strefie przejściowej i tylko się broni, co zdecydowanie zaburzy rozgrywkę, mimo przewagi jednostek, choć atakowany wróg odpowiada kontratakiem więc nasze siły również będą topnieć.

Generalnie w wariancie solo optuję wyłącznie za tematycznymi składami Pocketów, czyli Imperialni biją się z Rebeliantami itd.

Rozwiązanie sprawy ruchu bota i ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy jego ataku na nasze jednostki, pozwoli mi całkowicie rozwiać wątpliwości, iż w PocketModel da się grać solo :)
  Temat: PocketModel - zasady dla 1 gracza
Lekt

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6895

PostForum: P: Zasady   Wysłany: 2014-05-23, 15:34   Temat: PocketModel - zasady dla 1 gracza
Witajcie drodzy Forumowicze,

Być może narażam się na lincz i bluzgi, że usiłuję tutaj reanimować dawno już zjedzonego przez robale trupa, ale muszę zasięgnąć opinii Graczy, którzy Pockety lubią :)
Mała dygresja - dlaczego? - otóż po przeprowadzce układałem na nowo swoje starwarsowe zbiory i zdałem sobie sprawę, że trzy metalowe boxy wypełnione figurkami oraz kilka opasłych pudełek na karty kurzą się bez sensu od bardzo długiego czasu.
Swego czasu strasznie się jarałem Pocketami, dużo grałem, lecz teraz (czyt. ileś lat później) nie ma z kim grać.
I tak dochodzimy do sedna sprawy. Poświęciłem kilka ładnych godzin na przekopanie Intenretu w poszukiwaniu jakieś podpowiedzi, zarysu, namiastki zasad na grę solo.
Przewertowałem instrukcję, fora, znów instrukcję, karty i doszedłem do wniosku, iż zanim wrzucę roboczy konspekt zastukam tutaj.

Drodzy Pockoetowcy co myślicie o grze solo? Więcej * dla wroga i atak na jego bazę, z jednoczesnym przymusowym atakiem wrogich jednostek co rundę na zasadzie - najsilniejsza jed. atakuje naszą najsłabszą w środkowej strefie.
Problem mam jeszcze z określeniem ruchu jed. wroga, który będzie nam usiłował uprzykrzyć życie. Dodam tylko czym spieszno, iż gram wyłącznie składami tematycznymi - Imperialce, Rebelia itd.

Czekam na burzę! :)
Pozdrawiam,
Lekt
  Temat: Damage: 0
Lekt

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9583

PostForum: P: Zasady   Wysłany: 2009-05-01, 22:11   Temat: Kilka pytań świeżaka.
Witam wszystkich. Przepraszam z góry, gdyż pewnie zadam banalne pytania. W temacie PocketModel jestem nowy, pomimo blisko 14 letniej przygody z SW. Zdaję sobie sprawę, że wklejam posta nie w temat dotyczący zasad, ale akurat tutaj znalazłem najświeższy post, a więc największą szansę na odpowiedź :)

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi bardziej doświadczonych Graczy:

1. Przeprowadzam RUCH -> BITWA - np 2 jednostki po 2 Gwiazdki Kosztu Jednostki każda. Czy wykonując atak na wybraną jednostkę przeciwnika, obliczam wynika siły ataku osobno dla każdej swojej jednostki czy też sumuję wyniki obu jed. i porównuję je z obroną przeciwnika?
2. Zapewne są jednostki o większej liczbie Gwiazdek niż pięć, więc służą one tylko do obrony?
3. Na czym polega dobierania kart w przypadku, jeżeli z rozdania mam w ręce 3 karty celu - w jaki sposób mogę je wymienić, aby trafić na kartę walki?
4. Czy możliwy jest atak (bitwa) przeciwnika z poziomu własnej bazy, czy też aby doszło do BITWY moje oraz wrogie jed. muszą spotkać się na granicy Strefy Spornej?
5. Przeprowadzam atak na wrogi cel, jeżeli atak się nie powiódł wedle zasad mam powtórzyć atak do skutku - czy ilość powtórek ataku jest uściślona czy umowna między grającymi? Także czy ponowna próba zniszczenia celu odbywa się w ramach tej samej tury.

Raz jeszcze wielkie dzięki za zrozumienie :)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 16