Star Wars Combine Polska Forum Strona Główna Star Wars Combine Polska Forum
Polskie forum poświęcone SW Combine

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zarabianie kasy
Autor Wiadomość
Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Czw 20 Gru, 2007 01:17   Zarabianie kasy

Żeby mnie nikt nie kierował do czytania RULES załączam tamtejsze wyjaśnienia i pytam:

How can I earn credits?
1. You can join a faction that pays its members a salary and/or bonuses.
2. You can buy items and sell it for more.
3. You can collect CPs and exchange them for credits.

How do I get more Credits?
The easiest way is to join a faction and receive a salary. You can also exchange CPs for credits. Or start your own business like transporting ships and passengers for credits. Another possibility is to get a loan from a Bank faction.

Jak można ZAROBIĆ nie zapisując się do frakcji? Ja wylądowałem na odległej planecie z około 10 tysiącami. Zero handlarzy na planecie (jeden sklepik sprzedający towary, ale nie kupuje).
Koszt wynajęcia śmigacza to około 1K (spoko). Ale koszt biletu do innego portu to koło 20K.
Zatem jestem uziemiony na TEJ planecie - jak mam tu zarobić kasę?

To oczywiście problem akademicki, bo dołączyłem do frakcji, ale gdybym się uparł zostać wolnym strzelcem, to NIE MA SZANS !?

A oni piszą, że MAM ZACZĄĆ własny biznes transportowy! JAK? Czy to zdanie ma jakiś sens?

xun vixx 
Al'verde

Wysłany: Czw 20 Gru, 2007 19:37   Re: Zarabianie kasy

Hanti napisał/a:

Jak można ZAROBIĆ nie zapisując się do frakcji? Ja wylądowałem na odległej planecie z około 10 tysiącami. Zero handlarzy na planecie (jeden sklepik sprzedający towary, ale nie kupuje).
Koszt wynajęcia śmigacza to około 1K (spoko). Ale koszt biletu do innego portu to koło 20K.
Zatem jestem uziemiony na TEJ planecie - jak mam tu zarobić kasę?

To oczywiście problem akademicki, bo dołączyłem do frakcji, ale gdybym się uparł zostać wolnym strzelcem, to NIE MA SZANS !?

A oni piszą, że MAM ZACZĄĆ własny biznes transportowy! JAK? Czy to zdanie ma jakiś sens?

Owszem, trzeba zbierac CP, nikt nie mowi ze zbija sie wielkie pieniadze z miejsca. Zbieranie CP nic nie kosztuje poza czasem, obecnie tych CP mozna skolowac cosik kolo 190 na dobe. Najtansze statki za CP mozna kupic juz po miesiacu codziennego klikania. Co i tak jest szybszym sposobem niz pensja w firmie (choc zalezy do jakiej formy sie trafi). Jak juz masz shipa co moze wozic ludzi innych niz pilot to mozesz wozic za kase.

Inny sposob to tworzenie grafik wszelkiego rodzaju za co ludzie potrafia niezal kase placic lub wymieniac na towary. Ty robisz jpg/png/gif a oni daja materialne kredytki czy insze dobra naturalne.

Niemniej najlepszym sposobem na dzien dzisiejszy jest zapisanie sie do frakcji + robienie wszystkiego na wlasna reke w miare wolnego czasu we frakcji. Ma sie wiecej i szybciej a kazda frakcja zapewnia statek w tej chwili do latania (assign).

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Czw 20 Gru, 2007 23:05   

Dobrze.
Wygląda na to, że się myliłem. Można jako freelancer klikać w bannery i zbierać CP.
Na dobę wychodzi 190 CP x 5 = 950 kredytów.
Po 30 dniach mamy 28.500 kredytów.

Mógłbyś mi powiedzieć jak i gdzie kupić najtańszy statek? Te, co widziałem na Market są warte paręset tysięcy (dużą część kasy pochłania opłata za odległość, więc chyba trzeba samemu tam dolecieć niż kupować z odległości).

"Jak juz masz shipa co moze wozic ludzi innych niz pilot to mozesz wozic za kase."

Są chętni? Czy rynek jest obstawiony czy rzeczywiście nowy może tu zaistnieć?

Inny sposob to tworzenie grafik wszelkiego rodzaju za co ludzie potrafia niezal kase placic lub wymieniac na towary. Ty robisz jpg/png/gif a oni daja materialne kredytki czy insze dobra naturalne.

Dzięki za info. To chyba faktycznie jest niezłe zajęcie, ale jakiś zmysł graficzny by się przydał.

[ Dodano: Sob 22 Gru, 2007 12:05 ]
NOWE SPOSTRZEŻENIA:
Eidola Pirates dają pożyczki (loans) dla nowych. Strasznie małe, bo tylko do 100K kredytów, ale może się przydać.
Jest też The Galactic Wide Fund (GWF) wypożyczający za darmo statki dla nowych.

Ale to nie wynika z systemu, tylko jest działalnością samych graczy. Jak się zaczyna to się tego nie wie. Chyba muszę napisać własny poradnik dla początkujących, bo albo ja mam pod górkę, albo inni też mieli i zapomnieli ;-)

xun vixx 
Al'verde

Wysłany: Sob 22 Gru, 2007 17:24   

Hanti napisał/a:
Dobrze.
Wygląda na to, że się myliłem. Można jako freelancer klikać w bannery i zbierać CP.
Na dobę wychodzi 190 CP x 5 = 950 kredytów.
Po 30 dniach mamy 28.500 kredytów.

Zarsada numer 1: nigdy nie zamieniaj CP na credits, przy sprzedarzy shipa kupionego za CP dostaniesz znacznie wiecej credits. Np Longproby popularne sprzedajesz za 200-300 tysiakow a kupujesz po 8000cp, a 8000cp warte jest rowno 40 tysiakow creditsow.

Hanti napisał/a:
Mógłbyś mi powiedzieć jak i gdzie kupić najtańszy statek? Te, co widziałem na Market są warte paręset tysięcy (dużą część kasy pochłania opłata za odległość, więc chyba trzeba samemu tam dolecieć niż kupować z odległości).

By kupowac na markecie trzeba byc w commcenter albo na stacji typu trade. Ogolnie sie nie oplaca, najlepiej monitoworac galmart (www), centerpoint station (www) i #swc-traders
Mozna kupic taniej i szybciej jak na allegro.

Hanti napisał/a:
"Jak juz masz shipa co moze wozic ludzi innych niz pilot to mozesz wozic za kase."
Są chętni? Czy rynek jest obstawiony czy rzeczywiście nowy może tu zaistnieć?

Chetni sie zawsze znajda, ale ogolnie sie przyjmuje ze w firmie jak sie jest to transport gratis, wiec najczesciej freelancers sa najmowani do przewozenia pojazdow i statkow a nie do wozenia ludzi, ale do tego trzeba wiekszego shipa.

Hanti napisał/a:
[ Dodano: Sob 22 Gru, 2007 12:05 ]
NOWE SPOSTRZEŻENIA:
Eidola Pirates dają pożyczki (loans) dla nowych. Strasznie małe, bo tylko do 100K kredytów, ale może się przydać.
Jest też The Galactic Wide Fund (GWF) wypożyczający za darmo statki dla nowych.

Od Eidola nie bierz nic, bo to piraci, kradna jak i co sie da, nie warto zadzierac...

Hanti napisał/a:
Ale to nie wynika z systemu, tylko jest działalnością samych graczy. Jak się zaczyna to się tego nie wie. Chyba muszę napisać własny poradnik dla początkujących, bo albo ja mam pod górkę, albo inni też mieli i zapomnieli ;-)

Jak sie zaczyna to sie wie naprawde malo, na tyle malo ze nawet ciezko zrobic odpowiednia postac na start, odpowiednie skile dobrac... Taka wada, ale trzeba z tym zyc...

Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Nie 23 Gru, 2007 22:28   

Hanti napisał/a:
Ale to nie wynika z systemu, tylko jest działalnością samych graczy.

Tak działa cała gra ;)

Hanti 
Yo Hanti, BAW

Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 14:17   

"Chyba na pewno" trzeba napisać poradnik dla początkujących. Myślałem, że to jestem taki nieogarnięty, ale jak czytam fora dla początkujących, to widzę, że generalnie trudno jest ogarnąć każdemu. A poradniki napisane są przez weteranów, więc mnóstwo tzw. oczywistości pomijają. Problem w tym, że oczywistości są oczywiste po paru miesiącach grania, a w pierwszym tygodniu są... no wiadomo o co chodzi.

Prosty przykład z First Week Guide, czyli dla naprawdę początkujących:

Ground Movement
To move from place-to-place on the ground, you need to do the following:
1. Find the Position link, (under ::Control:: on the sidebar)

No fajnie, ale są cztery sidebars, więc warto by napisać w którym! Pamiętam ile ja się namęczyłem zanim zakapowałem czym one się różnią!

Space Movement
To move from place-to-place in space, you need to do the following:

1. Find the cockpit link, (under ::Control:: on the sidebar)

Wypadałoby powiedzieć, że kokpit trzeba najpierw znaleźć. W małych stateczkach kokpit jest jedynym pomieszczeniem, ale większość ma przynajmniej dwa pomieszczenia.

Takie oczywiste oczywistości są na każdym kroku. Tak więc kochani to forum JEST niezbędne! :-)

Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008 09:44   

no jest niezbędne, ale Ty należysz do tej części początkujących którzy zadali sobie trud, aby je przejrzeć ;)
są tacy giganci, którzy robią postać i potem walą do mnie z tekstem "i co teraz?"
ehh... masakra
ja tam się weteranem nie czuję :P

Balmur Wielki 

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 00:54   

ja tam nawet manuala nie czytałem, wszystko orientacyjnie :P

Muna Hekibane 

Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 19:37   

Witam co trzeba zrobić albo jakie działania trzeba podjąć by "normalnie zacząć grać w Combine" bo jak na razie to siedzę w jakimś mieście na końcu galaktyki, i dalej co... :?: :?: :?: Ani dorwać statku ani przejść do innego miasta się nie da :!:
poradzicie mi coś :?:
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy."

Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 23:10   

dołącz do frakcji

Zielonek

Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 09:47   

Ja dolaczylem do frakcji kiedy jeszcze nie wiedzialem o co chodzi.. mozecie poradzic ktora jest najlepsza i jak dla niej pracowac Np. mercenaries co trzeba robic by zarobic u nich
jeszcze jedno pytanie. Da sie odlaczyc od frakcji?

Darth Thingol 
Dreey Autern

Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 19:08   

poczytaj na stronie danej frakcji o co chodzi w jej działalności.
Pogadaj z gośćmi na IRCu.
Da się odłączyć od frakcji

Odpowiedz do tematu